It is currently 18-Dec-2017 5:20

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 
Author Message
PostPosted: 14-Jun-2012 12:03 
molim za savet:kod moje MAZDE DEMIO kad u rezervoaru ostane oko 6-7 litara goriva auto pocinje da trza (prekida) pa me interesuje da li me to obavestava da je na rezervi ili ima taloga,prljavstine u rezervoaru.Buni me to sto se ne pali lampica za rezervu.

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 14-Jun-2012 1:02 
Majstor kvariša

Automobil: Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
ako se lampica ne pali moguce da je crkla sijalica ili led koji je za to.Probaj da kad si pri rezervi uparkiras se negde uzbrdo sa jacim nagibom da vdiis da li ce da reaguje tada.
meni kad se gasi cuje se kao da yuji nesto tamo pozadi totalno neobican zvuk ali dok je na rezervi i upaljena lampica nema razlike u radu.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 14-Jun-2012 2:15 
Mazda lover

Automobil: Mazda 323 bg
Verovatno pumpa povlači i vazduha kad ostane tako malo goriva i samo je pitanje kad će crći. Vozila koja imaju pumpu u ili kod rezervoara ne bi trebala da se voze na rezervi upravo zbog pumpe kad se auto negde nagne i gorivo se slije u neku stranu rezervoara. Ko nema para za gorivo verovatno još manje ima za održavanje auta i u tom slučaju bolje i da ne vozi nego da osakati nekog zbog trapa guma kočnica...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: rezervoar
PostPosted: 15-Jun-2012 9:14 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Sigurno povlaci talog i prljavstinu sa dna, pa se trudi da ga ne vozis na rezervi, a mozda i da odes do nekog servisa da ti ociste rezervoar.
Inace, savet fabrike je da se auto ne vozi ispod 1/4 rezervoara.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 15-Jun-2012 11:11 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 121 1.3i 16V '91.
obavezno proveri i stanje sita na pumpi za gorivo. Tako je bilo i kod mene zaprljano i jednom smo ga cistili, a drugi put menjali. Potom bi mogao i rezervoar da ocistis pa si onda miran jedan period.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 03-Oct-2012 11:08 
dr. mr. sci. prof. Mazdologije

Automobil: Mazda 323 f BA 1.5
Samo cu se nadovezati na ovu temu da ne bih otvarao novu jel sam sad bas radio jednu mazdu koja ima problem sa gusenjem na benzinu i nista necu reci slike sve govore :o eto sta sve imamo po rezervaru i sta nam sipaju :mad:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 03-Oct-2012 11:58 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 121 1.3i 16V '91.
auuuuu kakav talog... I kod mene je bilo dosta taloga, ali samo 20% od ovoga... O
Ovo je strasno!

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 03-Oct-2012 12:07 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
leeeleeeeee.... cega tu sve ima... :bljak: kao da su mrtvi macici! :shock:

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-Mar-2013 4:18 
jr. Mazdaš

Automobil: Mazda 3 BL 1.6i 2009
Djole wrote:
Sigurno povlaci talog i prljavstinu sa dna, pa se trudi da ga ne vozis na rezervi, a mozda i da odes do nekog servisa da ti ociste rezervoar.
Inace, savet fabrike je da se auto ne vozi ispod 1/4 rezervoara.

Ljudi i ja imam slican problem na mojoj 121 1.3. Tacno kad imam ispod 10 litara i kad ostavim auto na parkingu par dana sa nekim veoma blagim ili bilo kakvim nagibom javlja se problem. Kad krenem da ga upalim auto na leru se ugasi, a kad dodajem gas iz auspuha se cuje neki cudan zvuk kao vazduh da izbacuje i ako ga ne turiram par minuta na leru, katastrofa. Ne daj Boze da krenem da vozim odmah, trza kao nenormalan i ugasi se ma koliko god ja pritisnuo gas papucicu, jednostavno ne daje gas nego obrtaji opadnu i ugasi se auto. :? Jednom umalo nisam izazvao lancani sudar. Kad je auto na 10+ litara, sve radi super, jel bi to mogao biti ovaj problem sa talogom u rezervoaru ili je nesto drugo?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-Mar-2013 8:32 
dr. mr. sci. prof. Mazdologije

Automobil: Mazda 323 f BA 1.5
Ispod sedista se nalazi poklopac skines ga onda skines jos jedan na koji je vezana pumpa i vidis svojim ocima sta ima u rezervaru :palac

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 28-Mar-2013 1:16 
jr. Mazdaš

Automobil: Mazda 3 BL 1.6i 2009
Hvala na savetu Roki, ali ne smem ja ovo da cackam. Evo vec 2 dana krenem pa odustanem. Sto se automobila tice, znam samo da sipam ulje, gorivo i tako nesto osnovno, ali ova odvrtanja ispod sedista i ostalo cu ipak ostaviti majstoru. Jbg, skoro sam siguran da je do ovoga problem jer se problem javlja bas kad je u autu manje od cetvrtine rezervoara puno. Uglavnom vozim sa 15-20 litara, ali kad krenem na nesto duzu voznju koja je recimo 200km, nakon toga ne idem direktno na pumpu vec parkiram auto i bas se tada problem javi pri sledecem paljenju nakon dan, dva ako ne vozim. U svakom slucaju ce biti dobro da se ocisti rezervoar jer nikad nije ciscen, bar dok je u mom vlasnistvu, a pre toga isto cisto sumnjam da ga je bivsi vlasnik cistio.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 11 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]