It is currently 18-Dec-2017 4:54

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: 10-Oct-2011 6:25 
Imam problem sa gusenjem pri dodavanju gasa na mazdi 121 iz 1990 god....zamenio sam svecice i kablove i dalje mi se auto gusi kad dodajem gas, onako kljuca , trza...totalni sam laik pa bih vas zamolio za savet sta mi je ciniti.Lokalni majstori pricaju razlicite price verovatno da bi mi uzeli novce ,pa ne znam sta da radim.Ako je neko imao slican problem i ako mu nije tesko nek pomogne, ovo mi je prvi auto koji sam kupio u zivotu :) hvala unapred.
Ako nisam dovoljno dobro objasnio problem nemojte mi zameriti, ne znam kako drugacije da opisem ono sto se desava sa kolima.

Reply with quote  
 Post subject: Re: problem: Mazda 121
PostPosted: 10-Oct-2011 7:29 
Mazda lover

Automobil: MAZDA 626, GF, 2.0
da li ima plin ili nema, ako ima da li se desava i na plinu i na benzinu?
najverovatnije je problem sa fals vazduhom, ima iza motora,prema kabini auta, jedno vakum crevo koje hoce da pukne ili ispadne, pogledaj to prvo

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 10-Oct-2011 8:21 
Nisam jos ugradio plin, samo benzin imam, pogledacu ujutru pa cu videti sta je sa tim crevom...majstori spominju nekakva vakum creva, kompresiju,neki nekakve brizgaljke i filtere...stvarno nemam pojma jer sam laik,izvinajvam se :)

Reply with quote  
PostPosted: 10-Oct-2011 9:39 
Mazda lover

vakum crevo sam ti i spomenuo, koje hoce kod tih mazdi da pravi problem. moze da se desi i da je filter goriva, ako dugo nije menjan a brizgaljke ne verujem

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 10-Oct-2011 11:53 
dr. mr. sci. prof. Mazdologije

Automobil: Mazda 323 f BA 1.5
Pa ko sto kaze moj kolega Melcer pogledaj ta creva a i on nema brizgaljke nego vec karburator sa elektronskom diznom i kod tih mazdi je problem u potapajucim pumpama oslabi pritisak i filter goriva obavezno zameni . Dal ti se gusi kad dodajes gas ili kostantno pri drzanju na istom broju obrtaja to je veoma bitno i daj jos napisi sta si uocio da bi ti lakse pomogli :roll:

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11-Oct-2011 8:52 
Gusi se tj stuca iskljucivo kad dodajem gas, znaci u leru radi okej kao i kad postignem odredjenu brzinu i vozim tak obez dodavanja gasa,tj bez pokusavanja da ubrzam :)

Reply with quote  
PostPosted: 11-Oct-2011 7:17 
Oterah ga danas kod jos jednog majstora koji cim je cuo auto kako radi kaze da moram da menjam ac pumpu, sta god to bilo, i on mi garantuje da je to uzrok kvara...eto cim odradim to kod njega javljam rezultate pa mozda nekom bude od koristi za ubuduce.

Reply with quote  
PostPosted: 11-Oct-2011 7:29 
Mazda lover

obavezno javi, sto kaze roki on ima potapajucu pumpu, a ne AC pumpu

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11-Oct-2011 8:33 
Dobro mozda nisam ja dobro razumeo, javim cim se uradi auto..to je model 121 DA iz 1990,pa ko zna sta ima....hvala vam svakako na savetima i odvojenom vremenu.

Reply with quote  
PostPosted: 14-Oct-2011 10:06 
Mazda lover

Automobil: Mazda 323 bg
I po meni nisu u pitanju brizgaljke ni sam motor vec los dovod benzina. Znaci filter i neko sito (verovatno ga ima na pumpi, mozda i na karburatoru na dolaznom crevu). To treba proveriti i produvati ceo dovod goriva i ako mozete proveriti pritisak koji daje pumpa goriva.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 14-Oct-2011 6:09 
Mazda driver

Automobil: Mazda 323 bf
Moze biti da ti je crkla vakum pumpa na razvodniku pa zbog toga trza prilikom ubrzavanja. To je kod mene slucaj, kad krecem trzne dva-tri puta i onda odjednom primi gas. Znaci trza samo kad sa lera obrtaji pocnu da rastu dok na srednjim i visim obrtajima ili konstantnoj brzini nema secanja, samo pliva. Vise seca dok je hladan a kad se ugreje skoro i da se ne primeti. :idea:

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 15-Oct-2011 7:52 
Mazda driver

Automobil: Mazda 323 bf
Skini crevo koje vodi od vakum pumpe (ili kako se vec zove) do karburatora i cevcicu (ili crevo - sta ti bude lakse) stavi u usta i jako povuci vazduh (kao kad izvlacis gorivo iz rezervoara). Trebalo bi da osetis kako se unutra nesto pomeri kad povuces vazduh a vrati se kad pustis vazduh. Ako skines pumpu mozes da vidis jednu polugicu (kod mene je plasticna - 323bf) koja se pomera kad radis ovo sto sam ti opisao (povlaci je vakum, valjda se zato i zove vakum pumpa, jel te). Ona u stvari zakrece palenje prilikom dodavanja gasa i sprecava trzanje tj. gusenje motora. Ako se ne pomera, moraces da je zamenis. E sad, nemam pojma koliko to moze da kosta, pa ako neko zna neka napise. Samo pazi da uzmes bas za tvoj model, jer od drugog verovatno ne pasuje. Ja na model bf 1.5 nisam mogao da stavim od modela bd 1.3 iako spolja izgledaju isto, ili bar vrlo slicno. Ujedno, ukoliko sam rekao nesto pogresno, slobodno me ispravite, ali mislim da je to to. Nadam se da ce ti ovo biti od koristi. :palac

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 18-Oct-2011 1:45 
Ljudi hvala na ulozenom trudu i volji da pomognete..dakle, ugradio sam danas plin..i auto i dalje stuca,trza i gusi se...znaci rekao bih da sam nekako ovim plinom zaobisao tu AC pumpu ili sta vec i da to izgleda uopste nije uzrok gusenja, idem danas u 17h kod majstora i recicu mu da mi ne vraca auto dok ga ne opravo, pa koliko kosta nek kosta i dodjavola neki ide....znaci trza i na bezninu i na plinu...iskljucivo kad se dodaje gas u voznji, pri mirnoj nozi na papucici gasa nema trzanja, kao ni prvih 5 minuta kad se upali auto ukoliko mu je to prvo paljenje tog dana, znaci dok je hladan...

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 18-Oct-2011 6:30 
Mazda lover

Automobil: Mazda 6 105 CD
nemoj razmisljati, zameni kablove i pomogucstvu razvodnu kapu. Garantujem da je do toga.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 18-Oct-2011 8:25 
Mazda lover

ja tipujem na fals vazduh, neki vakum ne valja ili crevo napuklo.
kada upali auto, dok je hladan on radi lepo, tada je da kazemo pod "sauhom" i manje je vazduha u usisnoj grani, cim se ugreje IAC ventil pusti vazduh + vuce negde pored i to mu je previse.
da je do struje odnosno kape, ruke, kablova, svecica imao bi detonacije i na benzinu a pogotovo na plinu a to se ne spominje koliko vidim.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-Oct-2011 5:26 
Status problema je sledeci:
Bio kod majstora, dao mu da provoza auto i nista mu nije jasno..AC pumpa nije definitvno..kaze da imam neke prekide u voznji pri dodavanju gasa,kao da se gubi jedan cilindar..sta god to znacilo.
Sutra ujutru teram opet kod njega da ga detaljno pregleda jer juce nije mogao,pa javljam da li cu napokon resiti misteriju,izvinjavam se na gnjavazi.

Reply with quote  
PostPosted: 20-Oct-2011 8:33 
vakum crevo zamenjeno, pregledano sve sto ima veze sa tim...i dalje se gusi kad se dodaje gas...stavljeni potpuno novi kablovi i opet nove svecice,neke engleske i nema promene, zamenjen i vazdusni filter,gusenje je prisutno i dalje...majstor kaze da se sa ovakvim problemmom nije susreo do sad, te se mora konsultovati sa kolegama pa ce me pozvati narednih dana i pokusati da resi ovaj fantasticni problem.

Reply with quote  
PostPosted: 20-Oct-2011 9:58 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
A jel si razmisljao malo da promenis majstora, tj. da cujes i drugo misljenje, nadjes npr. nekog koji se bas razume u Mazde? ;)
I jel si isproveravo sve ono sto ti je napisao Zeljko?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 20-Oct-2011 10:29 
ja ne mogu da proverim nista jer nemam blage veze s kolima :) majstor je odlican, otac i sin koji vec dugo godina rade servis za japanska vozila, vrlo su pedantni, posteni i posveceni problemu dok ga ne rese, to je razlog sto sam kod njih...bicu strpljiv, da je to neki banalan problem davno bi bio resen verovatno.

Reply with quote  
PostPosted: 20-Oct-2011 11:43 
Mazda lover

malo je nezgodno dok necujes-nevidis auto da procenis sta je. ja sam i dalje ubedjen da negde vuce fals vazduh. promenio si sve vezano za paljenje: kablove, svecice, kapu, ruku.

sad mi pade napamet, imao sam davno jedan problem slican tvome. hladan je radio extra a kada se ugreje cima, trese... . neka probaju bobinu da ti zamene, neku bilo koju samo neka probaju, moze i sa juga.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Oct-2011 4:29 
Spala knjiga na dva slova, na bobinu i razvodnu kapu..i jedna i druga pucketaju u leru,bobina tise i cesce,razvodna kapa glasnije i redje...u ponedeljak, utorak to menjam i ako i dalje bude imao gusenje prodajem auto bud zasto,nemam vise ni para ni zivaca :)

Reply with quote  
PostPosted: 22-Oct-2011 10:50 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Miljenko, bobina... :lol

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Oct-2011 11:34 
Moderator

Automobil: Mazda 323F 1.8 DOHC,Lantis 1.5
Stingray wrote:
Spala knjiga na dva slova, na bobinu i razvodnu kapu..i jedna i druga pucketaju u leru,bobina tise i cesce,razvodna kapa glasnije i redje...u ponedeljak, utorak to menjam i ako i dalje bude imao gusenje prodajem auto bud zasto,nemam vise ni para ni zivaca :)

Dogovor,prodata,bas toliko imam! :lol
I ja mislim da je bobina,ko sto Zeljko rece ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 26-Oct-2011 1:36 
Mazda driver

Automobil: 323F BA 1.5 `97.
Shta bi na kraju?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26-Oct-2011 12:08 
Sutra menjanje razvodne kape i bobine pa javim.

Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 32 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]