It is currently 18-Dec-2017 4:57

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
PostPosted: 29-Apr-2011 9:55 
Mazdaš u povoju

Automobil: Corolla E12 WAGON
Pozdrav treba mi vasa pomoc da identifikujem koji menjac odgovara mom autu, koji je inace automatic, ali bih hteo da ga prebacim na manuelni. Elem auto je Ford(Aspire) amer. naravno. Ali je motor Mazdin, B3, kao iz 121 ili Kia Pride, po onome sto sam izceprkao po netu. Injection je nije karb. lepo radi ali mislim da bih dosta ustedeo sa manuelnim, sada mi trosi oko 10L po gradu...

Da li odgovaraju ti menjaci iz 121 i pride, ili koji vec? I mozda nebi bilo lose da mi date predlog ko moze da uradi prebacivanje...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 03-May-2011 12:37 
Neumorno blebetalo

Aspire je isto sto i Mazda 121 tj Kia Pride, kao sto si vec naveo i sa njih pasu delovi, posto je to u stvari Mazda 121 sa Ford-ovim zigom.
Potrosnja ti je sumanuta, da sam na tvom mestu prvo bih proverio filtere goriva, vazduha, ocistio injektore, da li je paljenje pravilno podeseno, stanje svecica. Sve to je jeftinije i mnogo lakse nego da menjas menjac, ma koliko to u teoriji bilo jednostavno (skines taj i stavis drugi sa istog auta).
Pokusavam da se setim, nisam 100% siguran, al mi se cini da je meni u Kia Pride sa manuelnim menjacem potrosnja bila oko 7l, ako ne i manja kombinovane voznje (60% grad - 40% magistrala otprilike).

Ako se posle provere ispostavi da je sve ispravno, a potrosnja se ne smanji, onda bih tek razmisljao o izmeni menjaca kao krajnjem resenju.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 03-May-2011 11:31 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 121 1.3i 16V '91.
upravo sto rece Vocko, isproveravaj sve ovo navedena pa tek onda razmatraj zamenu menjaca.
Inace 121 sa manuelnim trosi u gradu oko 7 pa do 7,5 L normalne voznje sada. Na otvorenom ti je oko 6 L voznja da bude 90 do 100 km/h sto je sasvim dovoljno, moze da ide i na 5,5 ali da ga vozis 80 u 5. stepenu.

Ako vec budes odlucio da predjes na manuelni zovi sve mazda, kia i ostale otpade koji rasturaju menjace i koji bi mogli to da ti odrade...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 09-May-2011 12:30 
Mazdaš u povoju

Automobil: Corolla E12 WAGON
Ceo motor je radjen prosle godine, generalka, s tim sto glava nije obradjivana jer je, kako kaze majstor, u savrsenom stanju. Motor je bombonica. Ima cak i klimu, zato bih ga i zadrzao. Ne verujem da je nesto do motora. A menjac je sr.... Automatski sa 3 brzine(UZAS). E sad zamislite da auto u trecoj ide i 60 i 100 a i preko 100...mora da trositi vise... To je glavni razlog menjanja...

Dobro mozete li mi reci neku preporuku za majstora. Majstor koji mi je do sada odrzavao je dobar ali je spor. Ima jedno mesto u garazi...pa valjda i zbog toga, a i radi uglavnom novije mazde... Treba mi neki koji dobro poznaje malo starije motore...Mozda Roki kojeg ovde svi spominju?

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]