Gume all season

Sve vezano za spoljni izgled vašeg ljubimca
Post Reply
NikolaT
Mazdaš u povoju
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 3 1.6 105 kS 2005
Odakle nam dolazite (where are you from): Beograd

Gume all season

Post by NikolaT » 27-Jun-2019 7:34

Pozdrav,

Već duže vreme razmišljam o all season gumama. Auto je koristi za gradsku voznju, a i vožen je par put na more.

Da li ima neko da mi preporuči koju all season gume da kupim? Budzet mi je oko 7000-9000

burazDalton
Mazda driver
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda BJ 323S 1.3i '99
Odakle nam dolazite (where are you from): Ivanic-Grad

Re: Gume all season

Post by burazDalton » 27-Jun-2019 9:01

Nisam shvatio bas jel ti budzet po gumi od 7 do 9 hiljada dinara ili ukupno. Meni je tesko pala odluka, al je bila ekonomske naravi da predjem sa dva seta na jedan, cjelogodisnji. I od svih testova pogledanih, dosao sam do jedinog zakljucka da ako se ide na te allseason gume, da se tu ne smije stedit pare.

Ili kupis jedne od tri najbolje, ili vozis dva seta srednjih. U skladu s tim, ja sam kupio Continental AllseasonContact, montirao ih u 4. mjesecu, po ovim temperaturama nemam neki drukciji osjecaj od ljetnih, naravno, visi je profil, pa se uvijaju u zavojima, ali je grip na razini ljetnih Barumki. Ako vec krene klizit, najavit ce ti dovoljno rano. Po kisi nikakav problem, tu su stvarno odlicne. Sad cekam zimu, snijeg i led kako bi zaokruzio kompletnu sliku, da vidim koliko su losije od pravih zimskih. Al sudeci po testovima, stvarno je malen kompromis, a usteda izmedju dva seta je velika. Ove planiram voziti 4 godine, a zimski set sam mijenjao svakih 6, a ljetni svakih 5 godina. I gume uvijek nove kupovao.

Od top 3 na izbor su ti spomenute Continentalke, Goodyear Vector 4 Seasons Gen 2, i Michelin CrossClimate+.

Nadam se da sam ti bar donekle pomogao. Ili odmogao :)

NikolaT
Mazdaš u povoju

Post by NikolaT » 28-Jun-2019 1:59

Hvala,

Mislio sam 7 do 9 hiljada po gumi, može do 10. Veličina točka je r16 205/55.

I ja sam se isto dvoumio, pre svega zbog mogućnosti uštede. Razmišljam, po godini sam davao oko 15000 dinara na menanje guma (8 zamena guma x 2000) puta par godina menanja guma. Za te pare mogao sam sa sve montiranjem da kupim odlicnog kvaliteta all season gume.

Slažem se sa tobom da nereba štedeti, ipak dobra guma dobra bezbednost.

Šta mislis o BF Goodrich gumama?

burazDalton
Mazda driver

Post by burazDalton » 28-Jun-2019 7:23

O BF Goodrich?

Objektivno - nisam nikad vozio na njima, a ne sjecam se ni jesam li koji sluzbeni koji sam vozio da su gore bile BFG-ke. Tako da, ne mogu ti ni dat povratnu informaciju.

Subjektivno - nikad mi ta marka nije mirisala, pa ju nisam ni gledao.

Kako razgovaramo o cjelogodisnjima, kazem, nemoj se zeznut pa ici na srednju varijantu. A BF Goodrich to ipak je, pa cak nisam siguran ni da su srednje dobra varijanta, vec vise prema dnu u tom sektoru guma. Nema puno kvalitetnih cjelogodisnjih, tako da.. al gle, svatko ima pravo na svoje misljenje, ja ti mogu dati svoje na osnovu onog sto sam imao i vozio. I to kao normalan, prosjecan vozac bez ganjanja, paljenja guma i sl. Normalna svakodnevna voznja.

Da pricamo o dva seta, zimski Barum mi je za istu cijenu kao i Sava bio daleko bolja guma (a spadaju obje medju jeftinije) Barum je znao imati bolje rezultate na snijegu i ledu nego Continental, al je zato kaskao na suhom i mokrom po zimi. Jer su neke jace marke bile bolje allround-erke. I zimske sam imao samo Barumke. Ljetne i Barum i Bridgestone i Continental.

I da, na ovom linku mozes procitati testova i testova, pa donijeti neki svoj sud ili se upoznati s gumama i tehnologijama ove sezone 2018-2019.

http://www.tyrereviews.co.uk/

I na youtube-u imaju svoj kanal.

NikolaT
Mazdaš u povoju

Post by NikolaT » 29-Jun-2019 1:00

Super, hvala ti na odgovoru. Iskreno, malo znam o ovoj temi. Pogledacu i sajt i youtube kanal.

VPetar
Mazda driver
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 6, Jugo

Post by VPetar » 29-Jun-2019 3:12

A da kupis jos jedan set felni? :) Ako ces zadrzavati auto sigurno se isplati ubrzo :)

NikolaT
Mazdaš u povoju

Post by NikolaT » 04-Jul-2019 11:33

Auto cu sigurno voziti jos 3,4 godine. Mada i ako ga prod gume mogu da skinem. (Imam jos jedan set starijih guma u podrumu)
Uzeo sam GoodYear Vector 4 Seasons G2

burazDalton
Mazda driver

Post by burazDalton » 04-Jul-2019 8:00

Dosta se ljudi vozi na tim GY-ama, nadam se da ce te dobro posluzit 3-4 godine.

Napisi dojmove, kad do njih dodjes. :)

Post Reply

Return to “Karoserija i točkovi”