It is currently 18-Dec-2017 10:36

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 87 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4
Author Message
 Post subject: Re: Zimske gume
PostPosted: 12-Dec-2013 5:00 
Mazda lover

Automobil: Toyota Celica STI
Tamo mora da su za dz... :D

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 12-Dec-2013 6:51 
Mazdolicus Maximus

Automobil: 1990. 323f gt, 2004. M6 CD136
evo danas stigle ove Mentor gume M-250... u dimenziji 205/55/r16 i mogu reci da su gume fino odradjene, nisu plasticne dosta su mekane, na ruku kao savine takve imam pa sam ih uporedio... imaju obruc za zstitu felni, mekane su i u voznji, nsu bucne, doduse vozio sam ih po gradu, sutra idem na put pa cemo videti... sara je lepa, i ima dosta veliki kanal za izbacivanje vode, i realno mislim da je bolja dosta od tigrove, ovako i vizuelno i nadodir... e sad wintere nisam vozio, ali nekako mi ove mentor deluju ozbiljnije... hm... javicu utiske sa otvorene voznje, a nadam se da ce i pasti sneg, pa da ih bas testiram... mada za te pare u toj dimenziji, i jos nove, vec sam zadovoljan...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re:
PostPosted: 12-Dec-2013 9:12 
Mazda lover

Automobil: Mazda 6 1.8i 626 2.0 MX3 V6
srh wrote:
ovo more bas jeftinoca...kako je moguce, pa koliko li su onda u kanadi kad je kod nas ova cena...tamo ko zvake?!

Neznam ali na njihovom sajtu u ovoj dimenziji 175/185/195/65R15 110.00$$ kosta jedan komad e sad kod njih je i drugaciji standard mada za svako trziste su cene drugacije a sa tim i kvalitet mada mozda i gresim onako na slici gume izgledaju obecavajuce jos kada se tu spomene i dubina sare od 10mm ko koristi 2 seta guma ove ima da mu traju bar jedno 5 sezona minimum :drive: :drive: :lol: :lol:

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 06-Nov-2015 2:27 
Mazdaš u povoju

Automobil: Mazda 3 sedan
Ja sam se "tek" sada setio da menjam gume i razmišljao sam se oko par proizvođača koji se razlikuju po cenama do najviše 1000 dinara. Ne znam da li imate neke savete i kako su vam se određene gume pokazale, ali mislim da nije loše taman da malo i osvežimo temu :D
Samo da napomenem da su gume dimenzija 195/65/R15 i biće montirane na čeličnim felnama (najverovatnije)

Dakle u ponudi su:

Cordiant Winter Drive 91T - 4.482 (ove su stavljene kao neka preporuka i da su u srednjoj klasi :?: )
Lassa Snoways 3 91H - 5.030
Sava Eskimo S3+ 91T - 5.192
Hankook W452 91T - 5.538 (za ove sam nalazio neke solidne preporuke)
BFGoodrich G-Force Winter Go. 91T TL - 5.757
Fulda Kristal Montero 3 91T - 5.976

Naravno dodao bih da je i Tigar Wintera u konkurencij, ali pošto ću već imati 2 seta guma, mislim da je možda bolje kupiti malo bolje koje će samim tim i trajati duže.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 06-Nov-2015 3:13 
Mazdaš u povoju

Automobil: Mazda 626
Predhodni set zimskih guma mi je bio Sava Eskimo S3 i trajao je 4 sezone(zime) posto takodje imam i letnji set na alu felnama. Guma je vise nego solidna za te pare jedina mana je buka na suvom i kada je temperatura 20+. Ove godine odlucio sam se za Tigar Winteru jer je cena bila akcijska(3000 jeftiniji set) i ovako na prvu mi deluje da je meksa i manju buku pravi.
Verujem da su i ostali proizvodjaci rade slicne gume jer su i cene tu negde pa neces pogresiti bilo sta da uzmes. Razlika se pravi na velikim kilometrazama i agresivnom voznjom mada sam generalno protivnik toga na zimskom setu.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 06-Nov-2015 3:22 
Mazda driver

Automobil: Mazda 3
Ja imam winteru i zadovoljan sam - uzeo sam prosle godine savu za letnje, i wintera je ravno tri puta tisa.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 07-Nov-2015 8:31 
Mazda driver

Automobil: Mazda 323f BA 1.5i 16v Lantis
Meni Wintere pozadi gaze vec 5. zimu, a pre 2 dana kupih iu 2 nove (Wintere) za napred, ali ih jos nisam namontirao... U sustini, prilicno hvaljena zimska guma u tom cenovnom rangu.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08-Nov-2015 2:15 
Mazdaš u povoju

Naručio sam Barum Polaris 3 po malo većoj ceni (200 dinara po gumi) u odnosu na Winter-u.
To je bilo zbog očevog inssitiranja da se ne pazari Winter-a.

Kada je namontiram i probam javiću kakvi su prvi utsici. Vidim da je na ADAC testu prošla veoma dobro, čak odlično za gumu sa takvim cenovnim rangom. :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Nov-2015 1:20 
Mazdaš u povoju

Automobil: Mazda 626
Pre montaze proveri DOT malo mi je cudno da je ta guma samo 200 din skuplja od Wintere, pogotovu sto je sezona pa svi gledaju dodatno da zarade zbog zakona... Da se ne ispostavi da su stajale par godina negde zaturene pa da ih isture :?:

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Nov-2015 3:07 
Mazdaš u povoju

Naravno, mada upitanju je Coning. Nešto ne verujem da su im stajale par godina. Ali ću proveriti u svakom slučaju. ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 09-Nov-2015 6:13 
Mazdaš u povoju

Ipak ih nemaju na stanju :(
Odlučio sam se za Hankook w452, sviđa mi se i šara :roll:
Image

Videćemo kako će se pokazati.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Dec-2017 1:22 
jr. Mazdaš

Automobil: Mazda 3 BL 1.6i 2009
Hajde da podignemo malo temu. Juce sam isao do Zlatibora i nazad sa novim zimskim gumama Uniroyal ms plus 77 u dimenzijama 195/65 R15. Bio je to pravi test sa svim mogucim desavanjima i uslovima na putu. U polasku sam isao preko Valjeva na Debelo brdo gde je bilo prilicno mnogo sljunka i blata na putu posto kamioni izvlace drva. Gume su dobro isle preko sljunka, nisam primetio nikakve probleme. U Bajinoj Basti su bili takvi kolotrazi puni vode, a i tamo gde nije bilo kolotraga, voda je izbijala iz sahtova i tekla po putu. Guma se ponasa dobro kroz vodu, nije bas kao letnja, primeti se blago usporavanje, ali prilicno dobro izbacuje vodu. Vracanje je bilo preko Uzica i Pozege gde mogu slobodno da kazem da nisam imao ove gume, nadrljao bih bez presedana. U Pozegi je padala kisa, bilo je klizavo i u gradu mi izleti dete trceci preko pesackog prelaza na manje od 5m od auta. Auto je sa 40km/h ukocio bukvalno u mestu. Da sam imao letnje gume, ko zna kako bi se zavrsilo. Za ovakav test se verovatno ima prilika sigurno jednom ili nijednom u zivotnom veku guma, ali za ovo kocenje na vlaznom, uniroyal od mene ima cistu desetku. Dalje preko Bukova gde su krivine u lakat, nisam primetio nikakve probleme. Sve u svemu, gume su prva liga, jedino sto se moze zameriti je da su malo bucnije, ali u odnosu na cenu i performanse koje pruzaju, ta buka se moze oprostiti bez pogovora. :palac

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 87 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

All times are UTC + 1 hour [ DST ]