It is currently 17-Jul-2018 7:07

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ] 
Author Message
 Post subject: Dipem
PostPosted: 26-Jun-2014 11:53 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 1.6 tdi
Evo jednog iskustva gde ću pokušati da ne obrazlažem ništa, već samo da kopiram prepisku sa mail-a koja je usledila nakon ćutanja na zakazivanje servisa:

Quote:
On 25.6.2014 16:43, Igor wrote:

Poštovani, prosleđujem Vam email poruku koju sam poslao krajem prošle nedelje i na koju nisam dobio odgovor. Zanima me da li sam možda poslao na pogrešnu email adresu?

Trenutno sam u inostranstvu, pa mi je jednostavnije putem mail izvršiti zakazivanje.

Hvala!

S poštovanjem!

Igor, email:xxx@xxx

On Friday, June 20, 2014 3:11 PM, Igor Pilipovic wrote:

Poštovani, nedavno sam se lično raspitivao za štelovanje ventila na mazdi 6, 2006 godište, 2.0CD. Kako sam trenutno na odmoru i nisam u mogućnosti da vas zovem, želim da zakažem štelovanje ventila na svom auto za termin kad se vratim, eventualno za ponedeljak 30.jun ili neki dan posle toga. Takođe, da li se auto preuzima istog dana ukoliko ga dovezem rano ujutro da se motor ohladi?

Takođe vas molim da me posavetujete da li je ovaj posao poželjnije raditi neposredno pre ili posle redovnog malog servisa? Zamolio bih i da mi još jednom napišete kolika je ukupna cena ovog posla sa radom i delovima koje ste pominjali (zamena podloški dizni, dihtunga preliva, itd).

S poštovanjem!

Igor

Poštovani Igore,

Vaš mejl će biti prosleđen u servis.

Srdačan pozdrav

Poštovani Igore,

mejl je prosleđen.Kolege sutra sa radom počinju od 8h.

Srdačan pozdrav

On Thursday, June 26, 2014 9:59 AM, Milan wrote:
Postovani

Potreban nam je broj sasije Vaseg vozila da bismo Vam rekli tacnu cenu

Cena velikog servisa servis je oko 100000.00din sa sve stelovanjem
ventila i zamenom filtera

Pozdrav
On 26.6.2014 14:03, Igor wrote:

Nismo se izgleda dobro razumeli. Mislio sam na cenu štelovanja ventila sa zamenom delova koji idu u kompletu ovog zahvata odvojeno. Veliki servis je urađen, ali pri velikom servisu je propušteno da se našteluju ventili. U Dipemu mi je pre mesec dana rečeno da štelovanje ventila za moj auto košta 10.000 din i da je u cenu uračunato: rad, podloške dizni, podloške preliva i još neki dihtung, pretpostavljam dekle. Sada bih želeo da preciziramo ukupnu cenu i zakažemo termin.

Podaci od vozila: mazda 6, 2006 godište, broja šasije: JMZGG12T671652555

Hvala!

Postovani

dihtung dekla je 3485.00din.-1.kom
sajbne preliva 4650.00din.-5kom.
podloske dizni 2196.00din.-4kom.
rad 4300.00.din.

trebalo bi da dovezete auto dan ranije , do 15.30 sati da bi se ujutru hladan radio

mozete zakazati servis telefonom.

Pozdrav,

On, Igor wrote:

To je znatno veća cena od one koja mi je rečena lično u servisu, takođe sa priloženim brojem šasije, tako da ću razmisliti o terminu.

viewtopic.php?f=195&t=48165

Last edited by Djole on 27-Jun-2014 12:24, edited 2 times in total.
E-mail adrese i lični podaci su izbačeni radi zaštite podataka.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 27-Jun-2014 12:33 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Pazi nije navedeno da je ono cena po komadu, tako da sve ispada 11531 din. sto je pribizno onih 10 000 sto su ti i rekli pre par meseci. Mislim da si to pogresno protumacio. ;)
Pre bih cimao Milana sto to nije uradjeno prilikom velikog servisa, jer je on radio servis u Profilu, a taj propust je mogao da napravi komplikacije...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 27-Jun-2014 12:07 
Mazdolicus Maximus

Kad se sve sabere izađe 14.631 din sa radom, što je skoro za 50% više jer mi je rečeno da je sve sa rukama 10.000 din. Ne vredi sada da pokrećem nešto od Profila jer se oni ponašaju kao da nisu isti. Napomenuo sam to lično kad sam bio, onom drugom momku, ali je on odmahnuo rukom, kao Profil gde se svašta radilo.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Dipem
PostPosted: 27-Jun-2014 4:38 
Moderator

U pravu si 14 631 din. ja nisam lepo sabrao :lol4 izostavio jednu stavku.
Pa ja bih Milana svakako pitao za to jer je ista osoba u pitanju koja je radila, a trebalo bi da moze da se reklamacija izvrsi i u bilo kom ovl. servisu jer su oni deo istog lanca, pritom posto Profil vise ne postoji, ostali ovl.servisi preuzimaju odgovornost za njihove garancije koje su izdavali.
Bolje da pises mejl Mazdi-Austrija u vezi toga, jer to je propust ovl.servisa, a neko mora da preuzme tu odgovornost.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 27-Jun-2014 5:00 
Mazdolicus Maximus

Pričao sam ja sa njima, ali ne sa Milanom u vezi toga kada sam bio tamo. Oni su se jasno ogradili od svih radnji i paropusta koje je radio Profil. Logično je to što ti pričaš, ali i da pokušavam tako nešto sa Generalnim zastupnikom, ovi bi mogli reći kako je vlasnik insistirao da se ta stavka preskoči i time se "očiste". Mada, nije došlo do štete hvala Bogu, da jeste, sigurno bih pisao.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 05-Nov-2014 8:09 
Mazdolicus Maximus

Pošto nemamo više tema o ngativnim reklamama servisa, evo ovde da jedan minus uputim Dipemu iz Beograda. Znam da nema ništa od toga, ali sam hteo da probam, da problem korozije na spoju vrata izazvan nestručnom opravkom i fušerajem Profila, provučem kroz garanciju. 27.oktobra sam poslao Reklamaciju u garantnom roku:
citat:
"Poštovani, imam mazdu 6, 2006 godište, broja šasije: JMZGG.... Kupljena i održavana u "Profilu". Poslednji redovan servis u Profilu je rađen 12.07.2012.g. Po kilometraži, zbog malo pređenih kilometara sledeći redovan servis je na 145.000km, trenutno na satu 136.000km. Auto je bio udaren sa leve strane 2007 godine i popravljan u Profilu, upravo zgob garancije i tada je trebalo biti zamenjeno prednje levo krilo, prednja leva vrata. Na spoju gde je var na prednjim levim vratima javlja se korozija u manjem obimu, ali je neophodno sanirati kako se ista ne bi širila. Poznato mi je da je garantni rok 12 godina na karoseriju i koroziju, bez obzira na kilometražu. U prilogu mail-a šaljem vam fotografiju problema. Zanima me procedura i uslovi sanicije u garantnom roku, kome se ostavlja vozilo i da li je potreban pregled pre ostavljanja vozila. Isto vozilo imate i vi u evidenciji jer je dovoženo u Dipem.
Unapred hvala!"

Zanimljivo je da do danas nisam dobio nikakav odgovor. To me sve polako podseća na Profil i njihovo ponašanje koje ih je dovelo do zatvaranja. Sad sam još odlučniji da isteram do kraja, pa i da pošaljem Mazdi u Austriji pritužbu na ćutanje beogradskog dilera, a isti mail iskopiram Grand-u u NS-u sa napomenom da se Dipem nije udostojio da odgovori na moj zahtev, pa da zamolim njih da isto učine. Nisam napomenuo da je u prilogu mail-a i slika korozije koju reklamiram. Moguće je da nabavim i fakture popravke u Profilu davne 2007., tj da kum iskopa po arhifi firme, ako bude potrebe. Hteo sam da me oni zvanično odbiju pre nego što krenem da radim u sopstvenoj režiji, a ko zna, možda i uradim nešto. :)

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: CHAT
PostPosted: 05-Nov-2014 8:24 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 6
Slazem se , guraj to drug. Osim vremena nemas sta da izgubis.

Послато са Lenovo A536 уз помоћ Тапатока

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 05-Nov-2014 9:02 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Alfa 159
Ma oni se bre svi kolektivno prave ludi, ja bih za inat otisao do njih i sve im to rekao u lice, pa da vidim sta bi mi onda odgovorili! :mad: Najlakse je cutati... Ne kazem, ima tamo stvarno par dobrih ljudi ( Nesa, Mica, limar Nebojsa itd... ), ali ima i gov*na koliko 'oces!!
Jel si prolazio mozda danas pored Vidikovca, tacnije da li si isao prema Labudovom brdu iz pravca Zarkova ( ono iskljucenje sto imas na Ibarskoj posle OMV pumpe sa desne strane )? Ucini mi se danas da sam video tvoj auto... Siva Mazda 6 sa istim spojlerom nazad kao sto ti imas, jedino nisam uspeo tablicu da procitam, pa nisam siguran da li si stvarno bio ti ili sam video nekog drugog :)

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re:
PostPosted: 05-Nov-2014 9:30 
Moderator

skydriver6 wrote:
Pošto nemamo više tema o negativnim reklamama servisa, evo ovde da jedan minus uputim Dipemu iz Beograda.

Naravno da crne liste i negativna iskustva imamo, a jednu na njihov racun si vec ti sam i otvorio :lol4 pa je prebacena diskusija na odgovarajuce mesto. :)
Zovi ih telefonom i trazi Nebojsu jer je on zaduzen bas za te stvari i reci da si slao mejl (oni to slabo proveravaju, a i sam si vec imao iskustvo oko toga) a ako te ne mrzi, najbolje da odes pravo tamo kao sto Mare kaze pa na licu mesta da popricate, druga je prica skroz... a i sam znas kako sam ja letos prolazio s njima... zato kazem Nebojsu trazi jer je on i raspolozen da stvarno resi stvar.
Medjutim ako si preskocio neki redovan servis van ovl. servisa onda ti nece priznati onu fabricku garanciju od 12 god. na perforirajucu koroziju, ali trebalo bi da ti uvaze garanciju na same radove Profila (ne znam samo koliko god. to traje) ali moras da imas fiskalne racune ili pecatiranu specifikaciju, inace nista. Posto su oni ugaseni, a bili su ovl. svi drugi ovl. servisi onda to preuzimaju na sebe, tako bi makar trebalo... ;)
U svakom slucaju, pokusaj i teraj svoje! :palac

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 06-Nov-2014 8:50 
Mazdolicus Maximus

Automobil: EX 626GW DiTD, Audi A4 B6 1.8T
Idi tamo licno, ko zna da li i kad citaju mail, i budi istrajan da rese ili oni ili neko drugi pa makar i mazda austria

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 06-Nov-2014 10:29 
Mazdolicus Maximus

Da znate da ću i da odem. Znam ja da je slaba vajda, ali zbog sebe hoću da kažem da sam sve probao da mi ne ubaci sutra neko crv sumnje da sam mogao sve u garanciji da rešim. Jeste preskočen redovan servis po vremenu, ali ne i po kilometraži, na šta mogu da se vadim. Pitanje je i za fiskalne, postoji faktura negde u arhivi firme, a i da ima fiskalni, verovatno je izbledeo. Nisam hteo da cimam kuma da pretura athivu firme dok ne vidim ima li svrhe. Otići ću onda tamo, hvala drugari na savetima! :palac

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 12-Dec-2014 8:28 
Mazdolicus Maximus

Automobil: EX 626GW DiTD, Audi A4 B6 1.8T
Evo jedne sveze "anegdote" pa pazite gde servisirate auto...
Odslepam mazdom rodjakovu astru g 2.0dti do servisa Strbac u Veterniku. Kaze ajde tamo ima administrativnu zabranu. Crklo kvacilo pala papucica, lamela malo proklizavala prethodno.
Odemo mi zovu sutradan za dozvolu da se donese, kazu ne vredi broj sasije moraju da "ocitaju" dozvolu tu se vidi "nesto".
Zovu posle 2 dana utvrdili su sta je - kompletan set kvacila, ali da bi garanciju dali mora i plivajuci da se menja. Kazu 70.000-80.000din. Menjali bi samo set ali da bi dali garanciju mora i zamajac od 53.000din da menjaju da bude "kako treba". Zamajac nije pokazivao nikakve znake umora pre toga.
Ovaj samo sto se nije slogirao uzeo auto pre 3meseca za 2800e a sad popravka 700e (lepo sam ga navlacio na 323BJ ali dzaba :D ). Cak se i lomio uletece na zabranu + cale pomazi pa sta bude.

Rekoh javi da cemo ga pokupiti idemo kod proverenog coveka da vidimo sta je i sta mora a sta ne.
Zove moj majstor i kaze: 4.000din ponesi i vozi auto. Lamelu prati pa kad bude gotova menjamo. Otislo crevo neko ispisao sve ulje za kvacilo/kocnice i eto ti kvara.
Ajd sto su hteli da uvale set kvacila, ali zamajac i set, pa puno je rodjo. Ali ajde ako prodje prodje... CUVAJTE SE DERACA I KVAZI MAJSTORA :lol:

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 12-Dec-2014 9:49 
Mazdolicus Maximus

skydriver6 wrote:
Bio sam u Dipemu povodom reklamacije korozije na vozačevim vratima, a izazvane loše odrađenom popravkom u Profilu. Razgovaro sam sa Nebojšom. Kao što sam očekivao, mrka kapa, verovatnoća jednaka nuli po njegovim rečima. Insistirao sam na nekom konkretnom pismenom odgovoru, tim pre što sam uputio mail na koji nikad nisam dobio odgovor. Rekao je da ne može zvaničnim putem da traži od Mazde Austrija odobrenje jer nisu ispunjeni uslovi (fali jedan redovan servis u 2013.g. u ovlašćenom). Nije upalio ni izgovor da po kilometraži nisam dostigao vrednost za naredni servis od poslednjeg u julu 2012 jer je prošlo više od godinu dana.
Na kraju sam ga ubedio da nešto pokuša, pa je obećao da će poslati mail neformalne prirode da pita za savet. Slikao je auto, broj šasije, kilometražu. Sada jedino da verujem da će oni nešto pokušati, a u međuvremenu sam kontaktirao farbare u mojoj režiji da vidim može li se ova korozija popravljati ili da ostavim tako dok ne dođu na red zamena vrata, s obzirom da je izvor korozije sa unutrašnje strane. Zanimljivo je da majstor neće da pošalje mail da mu po dogovoru prosledim slike već nekoliko dana. Razmišljam da ga ne jurim više jer i sam znam da je ovde problem da svi kukaju kako nemaju posla i para, a kada hoću da im dam posao, svi beže ko od vatre! :mad:
Evo kako to izgleda na slikama. U planu mi je da saniram ovo na vratima ako je moguće da se potpuno sanira. Zatim ofarbati vrata prednja i zadnja jer su sva u tačkicama, haubu, koja ih takođe ima i zadnji branik koji je izguljen na obe strane. Cena po delu je 50 eur i trebalo bi biti manja na više delova. Očekujem za sve ovo do 200e sa materjalom.
Image Image Image Image

Od 28.prošlog meseca niko nije odgovorio iz Dipema. Od ponedeljka ide u mojoj režiji da se radi.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 15-Dec-2014 3:55 
Mazdolicus Maximus

Stigao odgovor na mail jutros: (citat)
Igore,
U vezi sa zahtevom za popravak prednjih levih vrata, popravak je odobren i to na nacin sa ucescem Mazde u visini 20% a trosak vlasnika je 80%, jer nedostaju dva redovna servisa.
Iznos popravke je 20.328,00 dinara.

Pozdrav,
Nebojša Radojičić

Svejedno, lepo da su makar nešto prihvatili, ali za te pare mi se ne isplati. Auto je upravo na popravci u mojoj režiji.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 15-Dec-2014 5:08 
Mazdolicus Maximus

Pa opet bi morao da das 16 hiljada, sto i nije mala cifra... Ali iskreno, ja nisam ocekivao da ce ti uopste ponuditi povoljniju varijantu.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 16-Dec-2014 12:34 
Mazda driver

Automobil: Mazda 323f BA 1.5i 16v Lantis
Sad su ga malo posivili, nisu totalno crna lista...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 27-Jan-2015 12:13 
Mazdolicus Maximus

Da li neko zna, ako uradim mali servis sada kod nekog drugog, a ne u Dipemu, da li mi jos uvek vazi MES kartica koju sam dobio od njih na proslom redovnom servisu koji je uradjen 18.06.2014.? Po pravilu, ta kartica vazi godinu dana ili po njima 20000 km ( na koliko oni predvidjaju da se opet treba raditi servis ), ali ne znam ukoliko ako auto sada odvezem na neko drugo mesto, da li odmah gubim pravo na koriscenje iste?

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 27-Jan-2015 2:31 
Mazdolicus Maximus

Pa gubiš kad bi rekao u slučaju da ti zatreba da si radio u međuvremenu na drugom mestu. Ne vidim, zašto bi pominjao bilo kome ako zatreba. Ćutiš i važi ti do isteka jednog od navedenih uslova.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 27-Jan-2015 4:24 
Mazdolicus Maximus

Pa ne bih pricao ja sam, ali ukoliko me neko iz Dipema mozda pita nesto u vezi toga, da znam da li da lazem ili ne :mrgreen:
Hvala ti na odgovoru

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 27-Jan-2015 9:36 
Mazdolicus Maximus

Slaži svakako, nema šanse da oni provale, a i neće im pasti na pamet. Još ako nemaš servisni reset na dijagnostici, miran si skroz.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Jan-2018 11:11 
jr. Mazdaš

Pre nekoliko dana pozvao sam ovaj servis da se raspitam oko cene rezervnog ključa za moju 6-icu. Čovek koji se javio je rekao da on ne zna ali da će sutra neko proveriti i da će me pozvati.
Prošla su 3 radna dana i pošto niko nije zvao nazovem ja njih opet. Kaže tip sa druge strane:
- Ja ništa ne znam o tome ali ima neka cedulja ovde.
- Kakva cedulja?
- Pa na njoj piše elektronika plus mehanički deo ključa još 10 000
- Ne razumem
- Pa imate onaj elektronski deo i onaj mehanički. Ovaj deo košta 2 3 7 4 7 plus drugi deo deset hiljada
- Ne razumem šta je 2 3 7 4 7?
- Pa toliko košta onaj elektronski deo. Na to se doda i onaj mehanički
- Dobro ali ne razumem šta je to 2 3 7 4 7?! I koliko to košta sve zajedno?
- Zajedno je 3 3 7 4 7
- Mislite 33 hiljade i sedamsto četrdeset i sedam dinara?
- Da

Ja ne znam da li sam ja lud ali da čovek ne zna da pročita petocifreni broj nego sve govori kao pet zasebnih brojeva... :zid1:
A tek cena je... Vrh :D

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 21 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]