It is currently 21-Nov-2017 11:45

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 19 posts ] 
Author Message
PostPosted: 30-Oct-2012 12:18 
Cao, ja sam Marko i vozim mazdu 6, cd120 active diesel, 2007 god
Do sada nisam imao nikakvih problema sa kolima( presao sam 73000km). Auto sam redovno odrzavao u mazda profilu. Pre par dana sam dosao u problem sa dpf filterom, nije hteo da se regenerise vise (mada, iskreno, nisam imao pojma ni da postoji i sta treba raditi kada se poseduje isti) S obzirom da mi je auto izasao iz garancije, par prijatelja me je posavetovalo da odem u mazda zoom (dosta je povoljniji a ljudi mi rekose da je dobar servis), sto sam i ucinio. Tamo mi je preporuceno da mi odrade ciscenje filtera hemikalijama( 15000din +plus zamena ulja jer se digao nivo, tako mi je objasnjeno=23000 din. Kada sam dosao po auto, krenem kuci i posle 3 km mi se opet upali lampica za pdf, mada mi sada vise nije blinkala i auto nije otisao u safe mode)
Vratim se u servis, majstor kaze bio je mnogo prljav, ocistice ga jos jednom, bice sutra gotov-sve se desava u petak. Ja ostavljam auto, vracam se kuci, zovem sutra u toku dana, majstor se ne javlja, dobijam ga usubotu oko 5, kaze sve je spremio da odradi, ali nije radila radnja gde kupuje tecnost za ciscenje, pa cemo morati da sacekamo ponedeljak. S obzirom da je danas ponedeljak, zovem ga jedno 5 puta, sve do 6 po podne, i covek mi se uopste ne javlja na telefon...Sutra je novi dan pa se nadam da ce mi se doticni javiti sa nekim informacijama...
Zasto sve ovo pisem, trebao bi mi savet za neki pristojan servis sa postenim, odgovornim i iskusnim majstorima, posto u ovaj mazda zoom ne bih otisao vise sve da mi do kraja zivota servisiraju auto besplatno (takav nivo neodgovornosti i neinformisanja musterije nikada nisam doziveo), a mazda profilu zameram zato sto me nikada nisu za 4 god redovnog servisiranja obavestili da auto ima dpf filter i da me informisu o mogucim problemima i da povremeno treba da vozim 15ak minuta kontinuirano na visokim obrtajima da bi se obavio potpuni proces regeneracije, a i kakodje mislim da im je redovni servis preskup. Hvala unapred, veliki pozdrav

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 30-Oct-2012 5:46 
Majstor kvariša

Automobil: Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
Prebacio sam tehnicki deo u tehniku a ti napisi gde se ovaj servis nalazi da ljudi znaju.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Nov-2012 12:38 
I evo, predjoh 350 km, lampica za dpf mi se opet upalila, ali ne da gori stalno pa da mogu da ga regenerisem, nego blinka sto znaci da opet mora na servis...
Idem opet sutra kod istog majstora na dijagnostiku, bas da vidim sta ce da mi kaze, kad sam mu vec dao 200 evrica...u pitanju je servis http://www.zoomzoom.rs/ , molim sve da ga zaobidju u sto sirem luku...veliki pozdrav, obavesticu Vas kako sam prosao.

Reply with quote  
 Post subject: Mazda servis Zoom Zoom
PostPosted: 17-Aug-2015 12:35 
Mazdaš u povoju

Automobil: Mazda 323f BJ
Da li je neko od vas zalazio u ovaj servis?
Nalaze se u Zemunu, na Altini, što mi je od svih servisa koje pronađoh na netu i ponajbliži pa me interesuju vaša iskustva s njima. Kakvi su sa cenema, uslugom, znanjem i umećem...?
Thx unapred!

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 17-Aug-2015 6:11 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 3 2005. 1.6 CD
Ja sam dosad o njima cuo dosta toga loseg, retko ko ih hvali.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 17-Aug-2015 10:16 
Moderator

Automobil: mazda premacy 1.8 16v
mi na forumu imamo tri proverena servisa, i njih preporucujemo i stojimo iza njihovog profesionalizma kao klub,ostale nebi komentarisao... u svakom slucaju ako ocekujes preporuku na ovom forumu to ce biti ili melcer u progaru ili roki u pacevu ili trio u ns!

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 25-Dec-2015 12:42 
Mazdaš početnik

Automobil: Mazda 3 2.0 I GTA
Samo ću da kažem ovako za isti servis: zamena nosača motora i reparacija anlasera 19 soma.
El to normalno ili jok?

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 25-Dec-2015 1:00 
Mazda lover

Automobil: mazda 323 BJ
Kolike su cene delova koji su zamenjeni, koliko je rad? Ovako ne umem da kazem dal je mnogo ili nije. Meni je elektricar remontovao alternator za 12000, delovi i ruke. Sad ce godinu dana, sljaka besprekorno.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 25-Dec-2015 1:08 
Mazdaš početnik

Ovako: nosač motora 12.000, remont anlasera 4.500. Ruke 2.500.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 25-Dec-2015 4:03 
Mazda lover

Automobil: mazda 323 BJ
Ruke nisu mnogo, nosac je skup

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 17-Jan-2016 11:40 
Moderator

Automobil: mazda premacy 1.8 16v
nosac je nenormalno skup...ja radio reparaciju nosaca za 3000 din nov je bio 6000 din.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Jan-2016 11:48 
Mazda driver

Automobil: Mazda 3
Ja sam nosac platio 7500 (yamato, prva ugradnja) plus ruke 1500 dinara. Jeste skup, ali kada se ugradi original miran si 150-200 hiljada km... Tako da i nije toliko strasno, jer se retko menja.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 25-Jan-2016 1:43 
Mazdaš početnik

Nemam zamerku na radove, da se razumemo, urađeno je sve kako treba, a o cenama stvarno ne znam, nisam bio ironičan. Ono što je važno je da nema više vibracija sa motora.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 07-Oct-2016 3:48 
Mazdaš u povoju

Automobil: Mazda 3 sedan
Pošto sam video da se spominje reparacija anlasera, evo da spomenem i ja svoje iskustvo, možda će nekome da koristi.
Ja sam reparaciju anlasera radio u Nišu, na Trošarini kod auto-električara Dače. Zamenjen je automat i četkice, ne znam da li je još nešto dirao...
Dobio sam i usmenu garanciju od 6 meseci.
Sve ukupno 3500 i par dana čekanja (3).

Sem ovog čekanja, sve ostalo je u najboljem redu i mazda posle 2 meseca pali bez problema.

Dakle, ako vam je potreban servis za auto-elektriku u Nišu, mislim da je Dača sasvim ok.

Ako nekome ustreba broj, neka pusti PM.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 12-Oct-2016 10:56 
jr. Mazdaš

Automobil: mx-5
Moje iskustvo sa tim servisom je sledece,

stradala mi je lambda sonda ili kako god se to pisalo. Rekao sam da mi je hitno, covek mi je ponudio vise resenja, opredelio sam se za najskuplje (oko 16.000dinara samo deo, bosch ili tako nesto). Dovezao sam auto nakon par dana, snimio kutiju u kojoj je bila lambda sonda, izvadio telefon, otisao na ebay - 40evra NOVO jer se radilo o nekoj NN, dok je boshova kostala 125evra na ebay.de. Stvar sam precutao jer sam sutradan trebao da idem na put, i nisam zeleo da gledam check engine lampicu kako svetli, a ni da se svadjam. To je bilo u avgustu prosle godine.

PRIPAZITE.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Sep-2017 3:36 
Mazdaš u povoju

Automobil: Mazda 3
Moje iskustvo sa Zoom Zoom servisom je da im treba 6 dana da odgovore na mail - neozbiljno. Trebalo je da provere cenu rezervnog dela, ništa više.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 04-Oct-2017 8:47 
Mazdaš u povoju

Automobil: Mazda 6 2.0 CD 136 TE
srh wrote:
mi na forumu imamo tri proverena servisa, i njih preporucujemo i stojimo iza njihovog profesionalizma kao klub,ostale nebi komentarisao... u svakom slucaju ako ocekujes preporuku na ovom forumu to ce biti ili melcer u progaru ili roki u pacevu ili trio u ns!
pozdrav... s obzirom da si ovaj post napisao pre dve godine, interesuje me da li servise, koje si naveo, i dalje preporucujes? iskreno, muka mi je vise od tzv. ovlascenih servisa, nekih... unapred ti hvala. interesuju me Melcer i Trio... Pancevo mi trenutno nije "usput", ali, ako se mora - mora se ;-)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 04-Oct-2017 11:06 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 6
Naravno

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 04-Oct-2017 11:08 
Mazdaš u povoju