It is currently 20-Nov-2018 4:18

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 
Author Message
PostPosted: 13-Aug-2018 4:02 
Mazda lover

Automobil: 2002 Mazda Premacy DITD
Ovih dana moram da idem poslom za Beograd, a i izmedju ostalog da docekam brata na aerodromu. Planiram da ostanem par dana u BG-u, ali cu biti na vracaru i dorcolu, gde su ili crvena ili plava zona, i maksimalno se telefonom moze platiti dva sata, bar se tako secam kad sam dolazio.

Postoji li nacin da na jednom parking mestu ostavim auto par dana, dok zavrsavam obaveze po gradu? Moze li kao u Loznici da se kupi dnevna karta i stavi na sofersajbnu, i da time zavrsim "obaveze" prema tom divnom javnom preduzecu? Kakva je alternativa, parking neke stambene zgrade? Jesu garaze povoljne za par dana ili ne?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 13-Aug-2018 6:38 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Dnevna karta u zonskom delu ti je u stvari parking kazna koja kosta 1870 din. a ako se plati u roku od 8 dana 935 din. (50%) i daje ti kontrolor, vazi 24h od opazanja.
Parking garaze su oko 80-120 din/sat.
Navise ti se isplati da se parkiras ili u neki trzni centar koji ne naplacuje garazu ali oni su uglavnom na NBG-u ili van zonskog parkiranja tj. tamo gde prestaje zona.
E sad uvek ima stekova i "rupa" za parking ali to je malo tesko objasniti ovako, najbolje ako imas nekog iz Bg-a pa da te sprovede.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 15-Aug-2018 5:00 
Mazda lover

Znaci nagrabao sam? :)

Sreca moja pa krecem u Subotu vece, tako da cu makar nedelju moci na miru da iskoristim, a i ulice bi tada trebale da budu praznije. Mislio sam da ima da se kupi neka karta kao u Loznici za 300din ceo dan recimo. 1000 po danu je mnogo, a nije mi jasno sta da radi neko ko dolazi kod rodbine u posetu, nadje parking mesto ali tu nemoze da ostane ceo dan, a sa druge strane neki lokalci nedeljama ne pomeraju auta jer imaju uplacenu mesecnu.

Za te rupe znam na dorcolu, gde mi je pre burazer stanovao je imalo dosta mesta koje se nije placalo, pripadalo je zgradi, cak sam i u resavskoj znao ortaka koji me je pustao na parking zgrade. Problem mi je Vracar, gde je sve u okolnih par ulica zonirano, a nigde nema nekog parkinga zgrade ili slicno. Ako stanem negde gde nije obelezeno postoji velika mogucnost, pogotovu u centru, da mi pauk odnese auto sto bi bio veliki problem. Razmisljao sam o skidanju tablica, ali dzabe kad ima nalepnica na soferci.

Za ponedeljak i utorak se moram snalaziti da na neki nacin izbegnem parking servis, mozda nadjem nekoga ko zna neki budzak gde pauk nemoze da dodje.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Aug-2018 10:43 
Moderator

Nema, ko dodje u goste u centru i sirem centru ne moze da ostane duze od zacrtanog sem u garazi ili van zone. Ja sam se preselio na Vracar, tu sad i radim i da ti ne pricam koliki je tek problem stanarima koji tu zive jer i pored povlascene parking karte uvece se vrtim 5-6km u radijusu od 500m po 30-40 min. trazeci slob.mesto! Pa zamisli tako svaki dan... :bljak: Vracar je ubedljivo najgori po tom pitanju, jer je najmanja, a najgusce naseljena Beogradska opstina.
Inace nisu vise ni prazna toliko mesta, ljudi se polako vracaju sa odmora, a subota vece je najgora za parkiranje do nekih 24h jer tad svi izlaze u kafice i grad...

Evo ti ovde obelezio sam ti par stekova na Vracaru koji ne pripadaju nikom, ni stanarima niti je zonirano, pa ako ugrabis mesto mozes da ostanes neograniceno.. mislim da prepodne bude najvise sanse za parking jer tad svi idu na posao.

Ovo je u blizini Hrama, iza zgrade robne kuce Beograd

Image

Ovo je blize Crvenom Krstu

Image

A ima stekova i ispod Gazele, i pola Kneza Milosa su na divlje svi parkirani to nije zonirano jer nije jos uredjeno... e sad da li tu komunalci udaraju kazne, nisam siguran ali mislim da ne.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Aug-2018 11:36 
Mazda lover

Automobil: Mazda 3 BK (MZ-CD)
Novi Beograd pa lagano na bus.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Aug-2018 8:45 
Moderator

I na NBG su uvedene plave zone, moze neograniceno ceo dan po 31 din./sat tamo oko Sava Centra tj. nas Inter, Arene, Bul.Z.Djindjica pa cak i do 37. bloka... ono gde je slob. je predaleko, uglavnom isto manjka mesta jer je tamo mnogo firmi i velikih kompanija... Radio sam pre kod 37. bloka i preko puta Airport City-ja, gde nemas gde da se parkiras da je dozvoljeno, a pauk stalno kurzi i skupljaju vozila ili pisu kazne! Fala Bogu pa me vise ne vidi NBG! :bljak
Mislim da je bolje sa stare strane reke, pa gde se zavrsavaju zone.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 17-Aug-2018 10:35 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 3 RS 2.0 tdi
Vidi da iznajmiš neko mesto u garažama novijih zgrada. Ima puno praznih mesta, a ljudi su izdavali na Voždovcu na dan sećam se. Izvrti oglase.

viewtopic.php?f=195&t=48165

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 18-Aug-2018 8:53 
Mazda lover

Djole hvala puno na savetima, ortak mi zivi u hadzi-djerinoj ulici sto je relativno blizu mestima koje si mi napomenuo.

@igor Nije meni frka da idem prevozom, cak sam cesto ostavljao auto na dorcolu gde znam par stekova i posle isao prevozom. Problem mi sad predstavljaju dva elektro ormana sa opremom i alat koji moram da nosim na Vracar, sto je priznaj prevozom nemoguce. Taxi je tu opcija, ali ce me kostati kao dnevna karta, pa mi se ne isplati

@sky To je opcija koja mi nije pala na pamet, rodjak od jednog drugara izdaje stanove na dan pa mogu i njega da pitam zna li koga ko izdaje garaze na Vracaru.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 17-Oct-2018 10:36 
Mazda lover

Zadnjih par puta kada sam dolazio u Beograd videh na zoniranim mestima automobile sa stranim tablicama koji se danima ne pomeraju, a stoje cak i kada se naplacuje parking. Kako oni mogu da kupe dnevnu ili mesecnu kartu, ili ih parking servis jednostvno ne goni, jer zna da nemoze naplatiti "dnevne karte"? Koliko znam za mesecnu kartu u zoniranim ulicama, moras da imas prebivaliste u toj ulici, ili blizu?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 18-Oct-2018 5:28 
Moderator

Jeste, ako je taj stranac on mora po zakonu da se prijavi u mup-u na kojoj adresi ce da boravi tokom posete ako nije u sklopu hotela, vec privatno. Znaci vlasnik stana/kuce ga prijavljuje na svojoj adresi koja ako je u zoniranom delu, moze da kupi onda povlascenu kartu na osnovu te potvrde iz mup-a.
E sad, ne znam kako je za nase gradjane iz drugih gradova, po toj logici trebali bi i oni da se prijave tokom boravka u drugom gradu ako borave nesto duze... jer nisu na svojoj adresi. Vidi svrati do mup-a, probaj da se prijavis ako odsedas kod vlasnika u smestaju.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 18-Oct-2018 6:28 
Mazdolicus Maximus

A ako ja stanem u Beogradu i ne platim parking, šta se dešava?
Image

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 18-Oct-2018 9:22 
Moderator

Pa zalepe ti kaznu... [emoji14] e sad da li ce posle da te drndaju na granici prilikom izlaska iz zemlje, ostaje da proveris. :D
Bilo je price i da ce strancima da stavljaju one lisice na tockove dok ne plate kaznu.. ali ja to nigde nisam video, pa ne verujem ni da je zazivelo.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-Oct-2018 1:35 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Alfa 159
@sky Hahahah, ti da im posaljes svoju registraciju u poruci za placanje parkinga, mislili bi da ih zajebavas :lol4

Za pocetak, auto sa stranim tablicama nikad ne bih parkirao na ulicu jer u zemljama treceg sveta, kao sto je ova nasa, sasvim je redovna pojava da se nadje neko "pametan" ko ce da ti kljucem ogrebe ceo auto, bez razloga...
Samo garaze i privatni parkinzi, pa bolje i platiti nego da razmisljas.

Kuci koliko znam svakako imas garazu, tako da ti ova prica tamo ni ne treba :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-Oct-2018 9:47 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 6
U svim državama pa i u našoj stranci su dužni plaćati parking . Još su naše kazne male naspram kazni u inostranstvu. Ja nisam siguran ali se sećam neke priče za državljane Bosne kojima su stavljali blokatore na točkove . Odnosno za ljude koji su vozili na Bosanske tablice .

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-Oct-2018 12:44 
Mazdolicus Maximus

Znam, zezam se malo. Svakako bih platio da ne razmišljam. Nemam više garažu, ona gde sam mazdu držao je tast ustupio svom rođaku. Tako da parkiram na ulici u Beogradu.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 15 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]