It is currently 22-Nov-2017 10:05

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 131 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Author Message
PostPosted: 03-May-2017 10:06 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
igor_harris wrote:
Praktikujem da 5 minuta pred kraj svake voznje ugasim klimu, spustim prozore i odvrnem ventilator na najjace da izbaci ako ostane neke kondenzacije.

Ja isto to praktikujem ali i pored toga osecala mi se ubrzo vlaga... sad sam uzeo Wurth 2 kom. za oko 1000 din, pa videcemo koliko ce trajati... raniji Sonax za oko 800 din./kom. je ostavljao lep miris, bas na cisto i dezinfikovano ali posle mesec dana ista stvar...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 08-Jun-2017 4:56 
Mazdaš početnik

Automobil: mazda3 1.6cd (85kW)114KS 2012.
Vozim mazdu 3 1.6D oko godinu dana. Prošlog leta klima me je normalno služila, odnosno hladila. Istini za volju nisam je periodično palio kao što je pisano u temi i kada sam je pre neki dan hteo upaliti duva samo topao vazduh. Proverim ne pali se kompresor. Odem kod mehaničara koji mi inače održava drugi auto a puni i klime i objasnim problem. On vakuumira sistem, upalim auto i klimu i kad je prebacio na punjenje neće da se pokrene kompresor. Proveri osigurač i relej klime-sve ok. Pošalje me da da kod električara proverim da li kompresor dobija struju. Sad čekam na red da mi izvesni električar to proveri. Ima li neko sličnog iskustva, predlog šta da radim... ???

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08-Jun-2017 7:42 
Mazda lover

Automobil: Mazda 3 BK (MZ-CD)
Na mojoj je bio isti problem, nije htela da upali kompresor a sve ostalo je bilo ok. Problem je bio u konzoli digitalne klime, promenjena je i od tada sve radi kako treba.
Prodavac sa placa je to menjao i kaze da je platio 80evra polovno, tj skinuto sa stranca.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 09-Jun-2017 4:34 
Mazdaš početnik

Igor_haris hvala na informaciji. Juče sam malo guglao i najveći broj primera se svodi na el.magnetno kvačilo. Ono uključuje i isključuje kompresor. Eletričar će danas proveriti spajanjem na akumulator minusa na masu a plusa na džek preko kojeg kompresor dobija struju. Ako je kvačilo ispravno, treba da se kotva pomeri ka rolni koja se okreće preko kaiša. E sad, nisam siguran kako da proverim da li struja dolazi di kompresora? Da li je dovoljno upaliti prekidač klime i proveriti džek koji ide na kompresor? Drug mi reče da kompresor dobija struju preko preostata koji signal pritiska pretvara u el. signal i šalje na kompresor. Videću danas na šta će sve oovo izaći...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 17-Jun-2017 9:32 
Mazdaš početnik

Evo posle toliko dana da nastavim priču sa mojim slučajem. Dakle našao sam čoveka koji ima dijagnostiku, povezao i da ne dužim za nekih cca 5 min dijagnostikovao da je crkla špulna. Da li neko može (hoće), da mi predloži gde bih eventualno poručio isključivo a pouzdano originalnu špulnu odnosno pouzdan tj dobar servis za njenu zamenu. Unapred zahvalan...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 18-Jun-2017 5:50 
Mazda lover

Automobil: mazda 323 BJ
Ima dobar majstor u Resniku. Beograd.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 131 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

All times are UTC + 1 hour [ DST ]