Par pitanja u vezi pojacala i samog audio sistema u autu .

Odeljenje za zvuk i video u kolima
Post Reply
zveki
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda 626 ge 86kw automatik
Odakle nam dolazite (where are you from): vrcin

Post by zveki » 12-Jan-2012 11:11

ja sam imao magnat pojacalo sa 4 kanala i koristio mi je samo za vufer,bolje je ubaciti vufer u kutiju,meni je bio u dasci i samo je pojacavao bas,na pojacalu je imalo podesavanja da se cuje samo bas,tako sam ga i bio podesio,cd sam imao kenwood 4x50,dva zvucnika u tabli,4 tvitera,dva na tabli do soferke,dva ispod table,dve blaupunktove elipse pozadi u dasci i izmedju vufer kobra i zvuk je bio sasavim zadovoljavajuci,jasno se cula muzika a vufer kad udari samo je isterivao vazduh iz pluca.inace auto je bio opel korsa,dosta manji od mazde i to je radilo,to sam probao i u mazdi i nisam postigao nikakav efekat,znaci mora nesto novije i kvalitetnije

zveki
Mazda lover

Post by zveki » 13-Jan-2012 7:45

na plejeru sam imao 2 cinca a na pojacalu 4,sad u mazdi pored fabrickih zvucnika,dva u prednjim vratima,dva tvitera(visokotonca)u tabli,dva pozadi zvucnika ubacio sam jos dve elipse sony 4 sistema i dosta je bolji zvuk jos samo vufer i pojacalo al naravno u kutiji,sto veca zapremina bolji zvuk.najbitnije struju uzeti za plejer direktno sa akumulatora kao i za pojacalo,sto jaci presek zice

zveki
Mazda lover

Post by zveki » 14-Jan-2012 4:38

mnogo je vazno da povezes direktno plejer sa akumulatora da bi mogao da izvuces max snagu iz njega,nisam ni ja to znao dok nisam se pozalio drugaru,isto mi je isao sa osiguraca,pojacam najvise do 22 i radio se ugasi i resetuje,kad mi je drugar rekao da povezem direktno mogao sam da ga pojacam do kraja,do 35max,samo vufer povezes na pojacalo i to je to,bice solidna muzika,vec ako hoces nesto zesce mora bolja oprema a za to treba mnogo para,vidim da si stavio onaj plavi cinc kabl i crvenu za napajanje,to si kupio verovatno garnituru,i ja sam to imao,al nije nesto pa sam kupio drugi kabl,pozlaceni cinc i duplo je bolji zvuk.pojacalo povezi zasebno na prekidac nemoj preko plejera,dosta struje vuce a i stalno bi ti radio kad upalis plejer,ovako mozes da ga iskljucis i neradi ti samo vufer a ostali zvucnici rade,okaci slicice tih zvucnika da vidimo kakvi su

zveki
Mazda lover

Post by zveki » 14-Jan-2012 7:37

samo sam cinceve zamenio,mislim da je bilo nekih700-800 dindzi od 5 metara,od akumulatora debela zica do osiguraca sto si dobio u garnituri pa na prekidac i od prekidaca do pojacala.na pojacalu remote premostis na crvenu zicu(struju).bice ti ok ovi zvucnici za bas,ja sam imao slicne i koristio za bas,samo polako probaj da vidis koliko su jaki a u dasku sam stevio 4 sipke i povezao srafovima da bi je ojacao

zveki
Mazda lover

Post by zveki » 14-Jan-2012 11:39

povezi ih na pojacalo da budu basovi

zveki
Mazda lover

Post by zveki » 22-Feb-2012 12:14

to je ok cena,puni su oglasi zvucnika i niske cene,sigurno je ispravan samo moras da imas i jako pojacalo za njega,mada ja sam vise za bazuku.skoro sam kupio blaupunktovu 40 evra i posle nadjem u texnomaniji da nova kosta odprilike toliko,mozes videti kod mene u slikama pojacalo,kablove i vufer,cekam da se prolepsa vreme pa da povezem,ja inace volim kenwood muziku mada je dosta skupa

Post Reply

Return to “Audio/video”