Kvalitetan bass ili subwoofer malih kapaciteta.

Odeljenje za zvuk i video u kolima
Post Reply
Poofy
Mazda driver
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): 323F BA 1.5 `97.

Kvalitetan bass ili subwoofer malih kapaciteta.

Post by Poofy » 03-May-2010 10:59

Mnogo mi je bitan prostor u automobilu tako i u gepeku. Imam fabrichko ozvuchenje philips sa 4 philips zvuchnika u svim vratima. Potrazzio neshto ovog tipa, jer mi treba samo za nijansu da poboljsham kvalitet, a ne neko preterivanje sa glasnocjom, a pritom da mi ne zauzme prostor...
Favoriti su mi blaupunkt, pioneer i kenwood za sada. Da li je neko imao iskustva sa ovim i gde kod nas potrazziti? Hvala unapred.

http://www.blaupunkt.de/en/products/lou ... no_cache=1" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pioneer.eu/eur/products/arch ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pioneer.eu/eur/products/25/1 ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pioneer.eu/eur/products/25/1 ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.kenwood.eu/products/car/spea ... 0/details/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vocko
Neumorno blebetalo
Odakle nam dolazite (where are you from): nBGd

Post by Vocko » 04-May-2010 9:15

Iako si dao linkove, nije mi bas najjasnije sta zelis da uradis. Da li zelis da promenis postojece zvucnike i da ubacis woofer ili samo jedno od ta dva?

U svakom slucaju za kvalitetan bas ti je potrebno pojacalo. Da li na plejeru imas izlaz za pojacalo?

btw da li ti je velicina ove Alpine odgovarajuca? (zanemari Focal koji se nalazi ispred, gepek je od BA)
Image
Image

PRESRETAC

Post by PRESRETAC » 04-May-2010 12:26

Verovatno hoce da doda malo basa u zvuku ali da to nije vufer koji uzima pola gepeka pa je stavio linkove za vufere koji se stavljaju ispod sedista.

Poofy
Mazda driver

Re: Kvalitetan bass ili subwoofer malih kapaciteta.

Post by Poofy » 04-May-2010 3:56

Nema tu shta mnogo. Presretach je shvatio.
Ne treba mi pojachalo, jer svaki od tih manjih basova ima svoje pojachalo. Zato se i zovu aktivni sabvuferi... Male su mu dimenzije, ali dovoljno je to jak i dobar bass da upotpuni zvuk sa postojecjim zvuchnicima u sva chetvoro vrata... CD mi je Pioneer deh3100ub. 4x50w plus izlaz za bass odnosno pojachalo(dupli chinch...

Znam da je mnogo skuplja varijanta ovo shto ja zzelim, ali nije poenta procji jeftinije i izgubiti gepek, nego ushtedeti na prostoru gotovo neprimetno, a da razlika u zvuku bude primetna...

Poofy
Mazda driver

Re:

Post by Poofy » 04-May-2010 3:59

Vocko wrote:Iako si dao linkove, nije mi bas najjasnije sta zelis da uradis. Da li zelis da promenis postojece zvucnike i da ubacis woofer ili samo jedno od ta dva?

U svakom slucaju za kvalitetan bas ti je potrebno pojacalo. Da li na plejeru imas izlaz za pojacalo?

btw da li ti je velicina ove Alpine odgovarajuca? (zanemari Focal koji se nalazi ispred, gepek je od BA)
Image

Nije mi odgovarajucja. Verovatno mi treba i pojachalo za to, ali to nije opcija. Ne znam kako da objasnim da mi svaki santimetar gepeka znachi. Dosta mi je i one opreme shto mora imati svako vozilo, pa josh i plinska tochak boca...

Hvala na ponudi u svakom sluchaju...

Vocko
Neumorno blebetalo

Post by Vocko » 04-May-2010 4:13

Kapiram, nisam najbolje obratio paznju na linkove koje si ostavio.

Iskreno da ti kazem, jedini put kada mi je zasmetala ta Alpina je bilo kada sam nosio nesto zasta sam morao zadnja sedista da oborim i nisam mogao da zatvorim gepek. U svim drugim situacijama je bilo dovljno mesta da se sve popakuje ili eventualno nesto malo stavi na zadnje sediste. Naravno problem je sta prenosis, u mom slucaju su to bile kutije.

Nazad na temu...
Nema kvalitetnog basa bez pojacala, a ova resenja mi se ni malo ne svidjaju, da budem iskren, ali to je moj nacin razmisljanja.
U Fordu sam kvalitet zvuka resio, tako sto sam uzeo pojacalo i povezao na elipse koje su mi bile na zadnjoj tabli (nisu mogle da stanu u predvidjena mesta, a prethodni vlasnik je vec bio isekao tablu). Tebi ne preporucujem da seces tablu da se razumemo.
Pojacalo mozes da smestis ispod suvozackog sedista i povezes ga na sva cetiri zvucnika u kolima, naravno uzmes neke kvalitetnije dvosistemske (2 way) zvucnike. Mozes i napred i nazad da stavis 2 way sistem (kao na slici) ili samo napred.

Dobices mnogo potpuniju i kvalitetniju zvucnu sliku, a ostaje ti mesto u gepeku.
Image

Poofy
Mazda driver

Re: Kvalitetan bass ili subwoofer malih kapaciteta.

Post by Poofy » 04-May-2010 4:36

Interesantan predlog.
Moram dobro da razmislim, jer sam zadovoljan fabrichkim zvuchnicima. Imaju i dobar bas, ali sam hteo samo malo da dodam, bez isuvishe cimanja, instalacija, kablova, prebudzzivanja itd... Razmishljam chak u poslednjem sluchaju da kupim neki normalan, ali manji i da ga smestim tamo iznad suvozachevih nogu da gleda u patos...
Hvala svakako...

Vocko
Neumorno blebetalo

Post by Vocko » 04-May-2010 7:31

Stavi na papir, pa vidi sta ti se vise isplati. Samo racunaj da ti i za taj "aktivni" vufer treba napajanje ;)
Image

Poofy
Mazda driver

Post by Poofy » 04-Apr-2011 12:11

Nabudzzio. Kasnim sa odgovorom na sve teme. Jbg. Nema se vremena. Okachicjju slike. Prezadovoljan sam kvalitetom i jachinom zvuka...

Post Reply

Return to “Audio/video”