Fabrička navigacija i mape regiona

Odeljenje za zvuk i video u kolima
Ruki

Navigacija

Post by Ruki » 25-Jul-2015 7:49

Zanima me da li ima neko originalne ili bilo kakve dvd diskove sa navigacijom za 2004 goiste mazdu 3?

Guslar
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 6
Odakle nam dolazite (where are you from): Despotovo- Bačka Palanka

Re: Navigacija

Post by Guslar » 25-Jul-2015 8:12

Koliko sam ja upoznat to ti je teško nabaviti . O čemu se radi . Proizvođač sklopi ugovor sa određenim proizvođačem navigacija i dok im traje ugovor oni isporučuju mape . Kasnije kada se sklopi ugovor sa drugim oni jednostavno prestaju da isporučuju nove mape . To je ono što sam ja uspeo da pročačkam kada sam gledao meni auto. Možda grešim.

Послато са Lenovo A536 уз помоћ Тапатока
Ne prekidaj ženu kad ćuti !!!

boric
Mazda driver
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda3
Odakle nam dolazite (where are you from): Beograd

Post by boric » 25-Jul-2015 6:23

koliko znam, takav cd postoji sansa da se nadje na forumima za navigaciju (poput ovog)

jedino sto ta navigacija nema srbiju (a verovatano ni ostale drzave stare juge).

ako bi kojim slucajem prodavao tu fabricku navigaciju, javi se na PM. :)

Guslar
Mazdolicus Maximus
Odakle nam dolazite (where are you from): Despotovo- Bačka Palanka

Post by Guslar » 25-Jul-2015 11:15

A ja sam izbegavao baš zbog toga što sam znao da je problem . Diže cenu pri kupovini a nemože se koristiti u SR i okolini

Послато са Lenovo A536 уз помоћ Тапатока
Ne prekidaj ženu kad ćuti !!!

Padrone
Mazdaš u povoju
Odakle nam dolazite (where are you from): Vrsac

Re: [Mazda 6] Fabricka navigacija - mape regiona?

Post by Padrone » 22-Aug-2016 12:39

pavle wrote:Mape su spremne i koliko sam ja cuo Garmin je prodao mape Navteq-u i implementacija mapa se ocekuje za sve Denso uredjaje do kraja ove godine.
Tragedija je da mape istocne Evrope za moj automobil kostaju oko 500€ ovde u Srbiji.
Moja razmisljanja na ovu temu:
Razmisljao sam dali da kupim kineski dvd player sa navigacijom ,kamerom za voznju u nazad itd. Imam ga na druga dva auta i sve je OK osim bluetooth-a koji je ocajan. Doduse, jedan uredjaj sam dobio iz kine pre dve godine i na prvom mestu izgleda odlicno i potpuno je dizajnerski uklopljen u instrument tablu ,tj. ima iste dimenzije kao i originalni radio.
Drugi uredjaj sam kupio pre godinu dana za drugi auto i primecuje se da su Kinezi popravili neke stvari:
Kada ubacis u "rikverc", ne gasi se razgovor telefonom kao kod prethodnog modela.
Dodali su externi mikrofon i ljudi sa kojima pricam me sada mnogo bolje razumeju.
Kako bilo, zao mi je nesto da cupam napolje originalni radio, jako lepo radi , a i plasim se da je u sam radio uredjaj ugradjen bluetooth koji radi savrseno, pa ako ugradim "kineza" da ne napravim "od devojke babu".
Izvinjavam se ako sam bio preopsiran.
Pavle
Dobar dan.

Slucajno sam naisao na vas post, pa se nadam, da iz onoga sto sam procitao, mozete da mi pomognete.
Evo problema.
Ubacio sam S-160 Android, Roadnavi, u Mazdu 6, 2012. god.(okacio sam slike). Sve uglavnom radi savrseno, medjutim, ne radi mi "MODE" dugme na volanu (biranje foldera, CD, Radio, itd.), tj. zapisti kada stisnem, biranje stanica na volanu, memorisanih, ne radi kako treba, preskace stanice, a i kod pretrage frekvencija ide obrnuto, kada stisnem da krene pretragu u nared on krene unazad, i obrnuto. I nema RDS podata na malom fabrickom displeju, ima na velikom od uredjaja, ali ne prenosi i na mali, kao ni naziv pesme ili foldera kada pustam muziku sa USB-a ili CD-a.
Da li problem svega ovoga moze da bude Can-bus, mozda nije ispravan? Kupio sam nov uredjaj, ne polovan.
Inace, ja sam bio narucio D90-8815 Audiosource, medjutim stiglo je ovo i dali su mi po istoj ceni bez obzira sto je po njima S-160 mnogo bolji uredjaj(to misljenje dele svi, cesljao sam malo internet).

Unapred hvala na pomoci.

Post Reply

Return to “Audio/video”