It is currently 09-Dec-2018 11:52

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
PostPosted: 18-Feb-2013 4:38 
Mazda driver

Automobil: Mazda 323F 1,6i 16v.
Astinci ...
Vjerovatno vam se većini desilo da imate manjak mijesta, pregrada - uostalom uopšte nemate pretinac u svom ljubimcu da bi ostavili neke stvari i sitnice !?
Relativno kratko imam ovu Mazdu, pa da se žalim na taj nedostatak.
Sve dok nisam napunio punu kasetu u tabli - nisam se puno obazirao na ovaj problem :D
U suštini ova Mazda ima prostor za olaganje stvarčica samo u kaseti (komandna tabla), u prednjim vratima, sa lijeve strane volana i ... čini mi se nigdje više osim gepeka :lol4
E, ovako - s obzirom da sam imao viška konzolu od svoje bivše 626-ice kompletnu... riješio sam da pokušam da je prepravim za ovu Mazdu, pa, ako je zeznem - nije neka šteta !? ;)
Gledao sam da ništa fabričko nediram i nekvarim i mogu vam reći da sam u tome uspio - prilagodio sam srednju konzolu postojećoj situaciji na 323f-ici !
Što se tiče posla, najviše je tu bilo rada sa lemilicom i varenje plastike, malo je nezgodno i nosač napraviti a nemate šablon ! :cry:
Zato je najbolje uzeti neki tanki lim (koji se lako savija) i sa njim napraviti šablon, a posle po njemu napravite od nekog tvrđeg lima - tako sam ja uradio ! :mrgreen:
U suštini nije neki problem prepraviti ovu konzolu, samo vam treba malo više živaca... ostalo ide kao po loju :lol4
Meni inače sine ideja kad se nađem u nekom problemu, a ovaj nedostatak pregrada mi je baš pravio problem, a sad ...... lakše se dišeeeeee !
Riješio sam da ovo sve podijelim sa vama, jer sam SIGURAN da većini vlasnika 323f ovo kvari komfor u ljubimcu - i nadam se da će nekome biti od koristi, pa će se upustiti u ovaj poslić !? :)
Imam ja još dosta nekih prepravki i ugradnji što sam radio u autu, ali nebih da stavljam na forum ... mislim da je nepotrebno i pretjerat' ću sa "New topic" :lol4
Da ne gnjavim više........ tu su slike, pa pogledajte kako i šta, za sve ostale informacije - slobodno pitajte !
Sretan rad - Mazdaši !
:ziveli
:palac

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 18-Feb-2013 5:53 
Majstor kvariša

Automobil: Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
imas 3 bambija za trud :)

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 18-Feb-2013 5:54 
Mazdolicus Maximus

Automobil: 626 2.0D GD & 323f 1.8 16V
ja moju jos nisam ni poceo da vozim a vec sam primetio taj problem nedostatka prostora :D kod mene cek nema ni ova kasetica ispod radija, a ni sa leve strane volana :(
svaka cast na ideji i realizaciji!!

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 18-Feb-2013 9:41 
Moderator

Automobil: mazda premacy 1.8 16v
samo vas slusam!!! pa nije to orman nego auto koga je dizajnirao isti covek koji je zasluzan za izgled porsea 924 i 944...znaci auto za uzivanje kako u voznji tako i u unutrasnjosti i spoljasnjosti te sport ilnije i stila...kome treba prostor za stvari tu je mazda BT50... meni je bilo i vise nego dovoljno prostora u kaseti - za moje naocare za sunce i rukavice za voznju!!!

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 18-Feb-2013 10:32 
Mazda driver

Automobil: Mazda 323F 1,6i 16v.
RedboX i Ivansd recite Srh-u da moraš nekad nešto i odložiti za vrijeme vožnje, a ne držati u krilu :lol4
Ako vjerujete, bilo je trenutaka kad mi je kraća relacija ... da držim u krilu dok vozim :D
Nema mi ništa gore kad vidim one srednje konzole kad kupe na buvljaku, pa ih zašarafe između sjedišta bez ikakvog smisla i stila - :zid1:
To je najlakše, kupiti to i zakucati je između sa 4 eksera 12-ke i riješena stvar :lol3
ivansd... Ona kasetica ispod radija (gdje sam ugradio sat) - to je bukvalno bila kasetica, kad otvoriš bude 6 pregrada gdje se ugura 6 kaseta bez omota - užas ! I to sam morao prepraviti, testericom sve isječem, povarim lemilicom, tapacirao etisonom i napravio još malo mijesta za "drangulije" - sad će me Srh iskritikovati opet :lol4 :mrgreen:
A, sat sam morao ugraditi jer mi onaj u tabli neradi - 2 puta sam ga popravljao - malo radi i prestane :cry:
Jbg. mora se čovjek snalaziti kako zna i umije - a ovako je najbolje kad dijelovi od Mazde (bilo koje serije) idu opet u Mazdu :D
Ih, žao mi one svoje Mazde 626, al' šta da radim ... njena registracija mi je dupe pomijerala !
Kako sam je ja odjavio, još je niko nije registrovao - a ove god. njena registracija je 350 eura - previše brate !
RedboX, HVALA ti na Bambijima :lol4

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re:
PostPosted: 18-Feb-2013 11:17 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
srh wrote:
za moje naocare za sunce i rukavice za voznju!!!

Tako je, to je sportski auto za gospodu! :cool: Nema tu mesta za kupus, krompir i ostalo.... :P

Mada Kenwood je ovo odradio stvarno profi, svaka ti cast ispalo je kao fabricki!!! :care
I sto kazes... :palac
kenwood wrote:
Nema mi ništa gore kad vidim one srednje konzole kad kupe na buvljaku, pa ih zašarafe između sjedišta bez ikakvog smisla i stila - :zid1:

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 18-Feb-2013 11:58 
Moderator

Automobil: mazda premacy 1.8 16v
:D super si ti to odradio i nista ne izgleda kao budzevina nego lepo uklopljeno sve :palac
samo kazem da se meni bas to svidjalo sto nema rupa u tabli , nego je sve lepo saliveno kao celina, kao i kod svih automobila sa tom sportskom notom, nisam video ni jedan sport auto da ima te rupe bas zbog toga da tokom malo zustrije voznje ( kojom se podrazumeva da ce se voziti taj auto) stvari ne lete i ne ispadaju. te rupe i fijoke, imaju u glavnom porodicni automobili i stariji dizeli ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
a u krilu sam drzao , ali na suvozacevom sedistu, i to kad stanem!!! :lol4 :lol4 :lol4 :zid1: :zid1: :zid1: :bag :bravo :poke :poke
salim se :D :bye

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]