It is currently 14-Dec-2018 3:00

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
 Post subject: Zamena dioda u cajgeru?
PostPosted: 05-Jun-2010 12:27 
E ovako vlasnik sam modela Mazda Protege 2.0 2003.god za sad je presao oko 120 hiljada auto je extra za moje potrebe e sad zelim da izmenim nekoliko stvari u njemu! Auto sam kupio pre 3 meseca i nocu kada vozim primetio sam da je osvetljenje na cajgeru narandzaste boje i da je jako slabo ali bas bas slabo! Resio sam posto obozavam da cackam oko kola i nisam bas neki amataer razumem se oko dosta toga na kolima da vidim u cemu je problem neznam ko je i sta je dirao pre mene ali primetio sam da fale sijalice one su nalik neznam dal je skidao neko samo odvrnes na jednu stranu i izvuce se. E sad nekako mi je ta narandzasta boja malo staromodna i zelim da zamenim plavim diodama da mi cajger sija plavo nocu a mnogi cajgeri imaju male sijalice pa preko kapicu u nekoj boji i tako sija a ove moje lampice nemaju kapice vec sijaju narandzasto. E sada me zanima da li je to neko vec radio ili da li moze neka preporuka jer lakse mi je da platim da mi to neko odradi profesionalno nego da se ja mucim bas naravno da me ne odere pritom :)

Reply with quote  
PostPosted: 05-Jun-2010 3:35 
Majstor kvariša

Automobil: Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
baci pogled ovde mozda ima nesto za tebe za najbezbolniju zamenu boje
http://jubox.info/table/

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 06-Jun-2010 11:17 
Neumorno blebetalo

Hoces da se menjamo za table? Evo tebi ova "zelena", pa budzi, daj ti meni narandzastu, meni to odgovara :D

Problem je sto cajgeri imaju tanak sloj, u mom slucaju, zelene folije preko satova, pa ce uvek imati malo zelenkastog u osvetljenju.
Probacu da nadjem neki how-to, mada mislim da ima cela tema o tome ovde na forumu, kada je RedBox hteo da menja osvetljenje.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 06-Jun-2010 10:33 
Majstor kvariša

Automobil: Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
Moze da se izgrebe brusnim papirom i to bez da se skidaju satovi provereno u praksi.
Posle toga nema zelenu nijansu mada kad stavis crvene ili bilo koje led u boji one jako sijaju da se ovo zeleno ni vidi vise.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]