It is currently 14-Dec-2018 2:52

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
 Post subject: Sleepy eyes mod
PostPosted: 12-Nov-2009 10:39 
Mazda driver

Automobil: Mazda RX7 13b turbo
Sleepy eyes mod.

Dosta nas ima na ovom forumu koji vozimo kola sa popup farovima, mozda se nekome svidja, mozda ne, ali ajde da pretpostavim da ce nekome sluziti ova informacija pa da je napisem.
Napomena: Ne snosim odgovornost za eventualnu stetu nastalu na kolima, ovo uputstvo je predvidjeno da bude samo vodic i nikako se ne preporucuje osobama koje voze VW :P

Potreban alat:
Klesta
secice
srafcigeri
izolirka
skalper
Potrebni materijali:
zenske buksnex4
muske buksnex2
zica(ja koristim1.5 kvadrat sa silikonskom izolacijom)
kontakt/taster prekidac (onaj koji daje kontakt samo kada je pritisnut, kada se pusti vrati se u nulu sam)

Dakle,
Svi mi (popuperi) imamo jedan osigurac koji se uglavno nalazi u motornom prostoru, sa ostatkom "bitnih" osiguraca(Fuel pump, ACC, FOG,itd), nas zanima onaj koji se zove RETRA (barem je kod mene tako nazvan), a koji sluzi za podizace farova.
PRVO: SKINUTI KLEMU SA AKUMULATORA!!!
Otvori se poklopac osiguraca, izvuce Retra osigurac. E sada, na zicu (2 komada) koju smo prethodno provukli kroz pozarni zid tako da jedan kraj dolazi do kutije sa osiguracima, a drugi do mesta gde zelimo da stavimo prekidac, stavimo buksne. I to tako da kraj koji ide u kutiju ima muski deo na sebi a kraj koji ima zenski deo unutra.
Muski deo zataknemo u mesta gde je nekada bio osigurac (svaka zica u po jedan slot)
Idemo unutra.
U kabini osigurac koji smo izvadili zataknemo u jednu zicu, jednu kracu zicu (5cm) opremljenu sa oba kraja zenskim buksnama zataknemo u drugi krak osiguraca(samo jednu stranu), a drugu stranu u prekidac. Preostali kontakt na prekidacu spojimo sa preostalom zicom iz motornog prostora. I to je to
sve se lepo ususka da se zice ne vide (kako ko voli naravno)
Sistem rada:
Upalite svetla i.... nista se ne desava.
Naravno jer dok ne pipnete prekidac u kabini (ovaj sto ste upravo ugradili), motori nece dobiti struju. Pritiskanjem prekidaca dovedete svetla u visinu koja vam se svidja i mozete da krenete u krstarenje.
Npomena: Ovako podignuti farovi, nece osvetljavati put dobro.
Sliku/shemu cu postaviti kada stignem
sada sam na poslu.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 12-Nov-2009 10:43 
Site Admin

Automobil: Honda CR-V, Mazda 5, Berlingo
To ono da imas sleepy eyes kako hoces vise ili manje.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]