It is currently 21-Nov-2017 7:07

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 
Author Message
PostPosted: 13-Jun-2009 1:21 
Majstor kvariša

Automobil: Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
Pozdrav drustvo

kad se vratim sa odmora planiram da menjam amortizere na plavusi pa sam od "silne" ponude uspeo da se svedem na KYB , BIlstein i Tokico.
KYB bi uzeo EXCEL-G , od Bilsteina tu je B4 a tokico ne znam ko drzi.
Kakva su vasa iskustva sa pomenutim modelima?
Ako bi hteo da malo spustim mazdu 3-4-5 cm onda bi logicno bilo da kupujem i opruge, recimo eibach ili koni, pretpostavljam da se menjaju sve opruge da ne izgledam ko traktor :badteeth1:
Ko ima neka iskustva molim da napise.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 13-Jun-2009 7:22 
Mazda lover

Automobil: MAZDA 626, GF, 2.0
ja imam jako gorko i tuzno iskustvo sa BIlstein-om :mad:
prednji su trajali celih 15000, a zadnji su mi jos na autu, nekih 30000, mada cu sad krajem leta da ih menjam.
imam KYB vec nekih 15000 i prezadovoljan sam, kupljeni su u sandoru ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 14-Jun-2009 11:01 
Neumorno blebetalo

Bilstein bi trebao da bude bolji od KYB, al' ko zna sta stize kod nas.
Ja sam na crvenoj stavio sva 4 KYB, ubio oko 30k km na -40mm oprugama (fabrickim) i nikada nijedan jedini problem... Sada je auto kod moje drugarice i idalje nema problema sa njima.
Na dizelki sam pozadi menjao amortizere isto pre nekih 30-40k km i dobri su, k'o sto je Roki potvrdio onaj dan kada sam bio kod njega.
Svo vreme pricam o KYB Excel G, za obe Mazde.

Uskoro bi trebalo i prednje da menjam na dizelki i definitivno stavljam KYB Excel G, a sto se tice opruga - Eibach i samo Eibach.

Sandor, zadnji put kada smo se culi, proslo leto, nije imao ulaz za KYB iz zaboravio sam kog razloga, ali vredi zvati i pitati, obzirom da je imao najbolju cenu u BG-u za KYB Excel G.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 14-Jun-2009 12:57 
Mazda lover

Automobil: MAZDA 626, GF, 2.0
ja sam kupio u sandoru u septembru i imao je

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 01-Mar-2011 8:16 
Mazda lover

Automobil: mazda 3 BL mazda 323 1.3 BG
Ja sam pre 2 god. na nekih 190.000Km na mojoj mazdi 323 1990. zamenio sva 4 amortizera i po neku šolju..Amortizere koje sam uzeo su Monroe :oops: , mada svi kažu da sam trebao uzeti KYB, a izbor sam napravio tako što su mi uz cenu amortizera ugradju uradili gratis, inače cena i jednih i drugih amortizera je bila otprilike identična. Na autu se po meni ne oseti da sam nešto veliko dobio na udobnosti..i dalje mi je nekako mekan pa se mislim da sam trebao uzeti i nove opruge ili ga čak malo spustiti ali nisam jer su mi majstori rekli da nema za tim potrebe.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 01-Mar-2011 10:46 
Mazda driver

Automobil: Toyota yaris
Govorite o amortizerima pa me čisto kopka koji je diapazon cena. Rosi druže ima li tvoj zmaj onaj čuveni sistem balans štangli pozadi kao kod nas na bj. Ja kad sednem auto je tvrd, kad krenem on ljuška ali kad cepnem po gasu i malo oštrije ga poteram ona opostane nekako kruća-stabilnija. Neznam kakvo je iskustvo ostalih koji voze bj, bar ja imam takav doživljaj.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 02-Mar-2011 1:17 
Mazda lover

Automobil: mazda 3 BL mazda 323 1.3 BG
Ja sam amortizere menjao jer sam imao utisak da je auto nekako premekan i klimav kod oštrijih kočenja i sl. Auto je već bio punoletan a na satu je bio blizu 200.000 Km pa reko aj zarad sigurnosti da se to izmenja i sigurno je dobro što sam to uradio jer kad ih je majstor poskidao videlo se da su 2 kom. bili dobro rđavi i natruli kao i šolje..2 cele, 2 pojedene do pola :lol4 . Auto je sad za nijansu sigurno udobniji ali nemam utisak da sam neznam koliko zamenom postigao sem sigrnosti jer znam da su ovi novi a ne truli. Dejane koliko vidim tvoj auto je 1998 ili mlađi pa ako nisi neznam koliko napravio na satu ili ako nemaš utisak da si ih baš ubio moj ti je savet da ništa ne diraš, a ako baš rešiš uzmi KYB. A što se tiče balans štangle nisam siguran da znam šta je to :lol3

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 02-Mar-2011 10:27 
Mazda driver

Automobil: Toyota yaris
Rosi wrote:
Dejane koliko vidim tvoj auto je 1998 ili mlađi pa ako nisi neznam koliko napravio na satu ili ako nemaš utisak da si ih baš ubio moj ti je savet da ništa ne diraš, a ako baš rešiš uzmi KYB. A što se tiče balans štangle nisam siguran da znam šta je to :lol3

2001. i 125.000km. Ima je u nase mazde. Meni je inače nešto lupkalo povremeno pa sam otišao da vidim šta je. Mislio sam da su amortizeri ali se ispostavilo da ima lufta u onim sponicama, i ostalim čudima na zadnjem trapu koji čine taj sistem koji ja kapiram kao neku balns štanglu ili kako se već stručno zove :bag To mu dođe kao jedna vrsta nekog stabilizatora, ko na brodu kameva da ljudi manje bacaju peglu :bljak: :lol4

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 08-Jun-2017 8:54 
Mazdolicus Maximus

Automobil: mazda PREMACY 2.0 DiTD
Dugo vozim na losim amortizerima ali evo sad su nacisto otisli, pa se nadam da cu uskoro da zamenim sva 4.

E sad problem, imam srecu da su mi prednji amortizeri kao sa restajlinga i kao sa 323 restajlinga sto ih cini 5700 kayaba cena u gazela komerc i tu ne bi uzimao drugu marku jer su vrlo povoljni, da su pre restajlinga kostali bi preko 10 hiljada. Ali zadnji su 12800 kayaba, e sad vidjao sam monroe za 7500 sto je 10000 manje a to je ozbiljna razlika.
Zanima me da li neko ima iskustva sa monroe, itn,optimal ili nekom drugom markom , znam da je kayaba odlicna ali ipak je cena dosta ozbiljna.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 09-Jun-2017 8:33 
Mazdolicus Maximus

Automobil: EX 626GW DiTD, Audi A4 B6 1.8T
Imao sam na BMW prednje Optimal, sluzili me 2 god tj. dok nisam prodao auto... Bez problema, preporuka :palac

Monroe za Mazdu dosta kude na HR forumu. Iskustva nisam imao ali zvucno su ime i cudi me da nije kvalitet neki...

E sad posto je velika razlika Kayaba i Monroe u ceni dobro proveri da nisu jedni gasni a drugi uljani, to mi je proslo kroz glavu :D Gasni klasa iznad od uljanih, i po performasama i po ceni

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 09-Jun-2017 10:13 
Mazda driver

Automobil: 2002 Mazda Premacy DITD
I ja imam sličnu dilemu sada, zadnji amortizeri su oslabili, prednji se još nekako i drže.

Preko kuma u nemačkoj mogu da kupim ovo, cena je OK, ali je pitanje kvaliteta:
LINK
LINK2

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 09-Jun-2017 12:54 
Mazdolicus Maximus

Automobil: mazda PREMACY 2.0 DiTD
Gasni su u oba slucaja za premacy uopste nema uljnih koliko ja znam a i da ima ne bi ih gledao.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 12 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]