It is currently 18-Nov-2018 2:41

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 
Author Message
PostPosted: 26-Nov-2014 12:41 
Mazdaš početnik

Automobil: Mazda 626 GD 2,2i 12v
Da li ima neko malo veca iskussva sa hidropodizacima konkretno za 626 cuje mi se neki pa planiram da zamenim,e sad imam dva stara od ranije koja su zamenjena jedan je koji je bio los a drugi kao molo bolji al sam i njega menjao.Na koj fazon radi taj hidroprekidac i kakav treba da bude??? Jer moze da se opere reparira nekako,na onim starim je klipcic na koji ide klackalica skroz zapeko odnosno tvrd i nije mogao rukom da se mrdne,stajao mi je nedelju dana u nafti kao negde procitao da se mogu prati ali nista,e sad on ima na dnu jednu malu kuglicu gde je izaslo ulje kada sam je iglom stisnuo i klipcic je omeksao,onda sam ga u nafti sa pretisnutom kuglicom prao(kecao gore dole klipcic :hump ) gde je izaslo crno gusto ulje i omah je bolje radeo.Sada mi je nejasan rad tog podizaca da li u njega ima ulja koji nom stop stoji u njemu jer ona kuglica radi kao nepovratni,primer stisnem klipcic :hump on je tvrd dok stiskam,iglicom pretisnem odozdo kuglicu on naglo propadne rastereti se pritisak,nabijem ga u nafti i stiskam odozgo klipcic on polako usisava onu naftu u njega i postaje tvrd ali se moze malo rukom milimetar dva stisnuti,probam umesto nafte da ih napunim sa uljem i isto funkcionisu kao sa naftom.Od prilike su kao kad sam kupio nove,kazu da ih prejebe lose ulje nema podmazivanja,nedostatak ulja u motoru jer hidropodizaci traze konstantno da ima ulja do vrha(taj sam problem podizaca resavao stalno nalivanjem ulja dok nisam zamenio dihtunge) i prejebu ih mali broj obrtaja na leru isto se tice loseg podmazivanja,sve u svemu dobro novo ulje do maksimuma, Malo ga tupim ali zbog skupoce hidropodizaca muka natera da se osposobe (ako je to moguce) :ziveli

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 26-Nov-2014 12:47 
Mazdaš početnik

Image

Image

Image

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 26-Nov-2014 12:57 
Mazdaš početnik

http://www.justanswer.com/car/2yll4-cha ... fters.html

Nesto slicno sam i ja radeo ali nisam ih ostavio napunjeni uljem da li treba???

http://youtu.be/8OVBPnukR4w

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 26-Nov-2014 8:46 
Mazda lover

Automobil: Toyota Celica STI
To se posavetuj sa nasim dr Rokijem on ce ti najbolje reci sta i kako...ipak stvar nije za gresku...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 27-Nov-2014 7:11 
Mazdaš početnik

Misleo sam da neko ima neka iskustva pa reko da se malo vise o njima prodiskutuje jer ovde na forumu nema nista o njima
.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 28-Nov-2014 7:19 
Mazdolicus Maximus

Automobil: EX 626GW DiTD, Audi A4 B6 1.8T
Evo tek sad skontao temu...
Oko reparacije se ne razumem, ali da li ti hidropodizaci mogu da crknu uopste?
Imam par drugara koji vec godinama voze bmw e30/e36 316/318ke tako, kod njih je to cest slucaj da se cuju, ali apsolutno nikakvih problema nemaju osim ne prijatnog "cangrljanja" dok se ne ugreje motor. I resavaju to nekad redjom gradacijom ulja u motoru, ako je redje ulje mogu i da se ne cuju uopste ili znatno krace da zveckaju.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 29-Nov-2014 5:29 
Mazdaš početnik

Probacu da ih sredim pa cemo videti,jer neznam da li je neko uopste razmisljao da ih remontije,uvek kupuju odmah nove,oni traze redje ulje i uvek da bude na max,radi podmazivanja,nov po komadu je 700 din,dva sam menjao pre pet god,i nisam ima problem do sada,zamenicu ove sto su otisli rremontovanim a ako rade ekstra remontovacu sve.Kazu da lozi podizaci mogu ostetiti bregastu pa se nebi zezao.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 7 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]