It is currently 10-Dec-2018 12:30

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 381 posts ]  Go to page Previous  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Next
Author Message
PostPosted: 22-Jun-2018 9:07 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
G100 je stotka ali koliko ima stvarne oktanske vrednosti jbm ga, ne mogu da se setim tacno... u SAT reviji je prosle god. bilo bas testiranje oktanske vrednosti na pumpama u Srbiji i mislim da je bilo nesto malo preko 98 oktana za "stotku" a za one ostale jos manje.. ;)
Te kartice sa bodovima daju skoro svi.. i ja sam na EKO svasta skupio na konto toga... ali sad cekam Shell da uvede istu! :D
baltam0s wrote:
Ja sipao vpower 98, nisam video 100 na pumpi :( da li je moguće da sam omašio :(((

Moguce da onda nema jos 100 na Shell-u, nisam gledao... :( ja sam ono sipao u Madjarskoj, ali i 98 im je sigurno dobra i bolja od ostalih!

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Jun-2018 9:09 
Mazda driver

Automobil: Mazda 3
Prešao sam nešto više od 100km sa njihovom 98, i za sada sam baš zadovoljan. Potrošnja po bordu ista, ali kako auto leti...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 22-Jun-2018 9:42 
Mazdolicus Maximus

Automobil: mazda PREMACY 2.0 DiTD
Imam ja sve kartice samo na ovoj skupljas novac pa platis kasnije njom, jedina bolja je knez kartica sa 9 din popusta, samo sto je to pri svakoj kupovini.
Na omv-u je takodje prilicno korisna kartica za kafe jer deru kozu.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 28-Jun-2018 11:12 
Moderator

Danas tocio u Suzuki V-Power 98 po 161.9din/l.
Kaze lik za sad nece biti one 100-ke Racing ali svi derivati su im aditivirani i radili su merenje oktanske vrednosti tako da ova 98-ica sadrzi 102 oktana! :D
Nije slucaj kao na NIS-u, vec obrnuto!
Inace ponedeljkom i sredom daju popust od 8 din/l ali samo za V-Power dizel.
Opet svi izuzerno ljubazni i prijatni za razgovor... ovaj put sam malo i skljocnuo, i razbio mit cije cisterne dovoze gorivo... :P :hump

Image

Image

Image

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 29-Jun-2018 12:06 
Mazda driver

Čovek koji se najviše trudi oko informacija u vezi Shell goriva :palac
Hvala na ovome za ponedeljak i sredu, od ponedeljka ponovo krećem na posao a pumpa mi je skoro pa usput na pa da počastim Mazdu malo :)

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 29-Jun-2018 1:02 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Alfa 159
Bravo Djole, sto kaze kolega, bas dosta korisnih informacija si izneo... :palac
Iako mi pumpa nikako nije usput, gledacu da je i ja overim ovih dana :D

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 29-Jun-2018 7:00 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 6
Aj za nas koji ne poznajemo BG da li je to na autoputu ? Odnosno kad iz NS krenem za Grčku da li mi je usput ili moram da siđem ?

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 29-Jun-2018 8:45 
Mazda lover

Automobil: 2002 Mazda Premacy DITD
Novi Beograd, blokovi, moraces ipak da sidjes, ali nemoras mnogo da se zavlacis, sve su bulevari.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 29-Jun-2018 9:08 
Moderator

hehehe pa ovde smo upravo da bi delili iskustva i informacije za ono sto valja ili ne valja. :)
Od auto puta nekih 5-6 km, najbolje da kucas u google mape Jurija Gagarina BB tacnije izmedju blokova 44 i 63 preko puta pijace.
Jbg ni meni ovo nije na usput, i zavukli su je maltane na kraj blokova... ja sam na suprotnom kraju grada udaljen 12 km pa se vikendom provozam kad nema guzve ali sad cu morati pon. i sredom, samo sto vcrs putujem mazdom na more pa cu danas morati opet do njih. :D

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 29-Jun-2018 10:17 
Mazda driver

Image
Možda ovo malo pomogne. Iznad znaka za pijacu, ovo malo isključenje, to je pumpa

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 29-Jun-2018 6:23 
Mazdolicus Maximus

Za BG ne idem bez navigacije !

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 02-Aug-2018 2:49 
Mazdaš u povoju

Pozdrav,
čisto da doprinesem temi nekom informacijom.
Pošto sam na Bežanijskoj Kosi meni je Shell-ova pumpa relativno blizu. Do sada sam sipao dva puta i koristio popust za V-Power Diesel gorivo, koji važi ponedeljkom i sredom.
Moj utisak je da je motor nešto tiši i kultivisaniji u radu. Možda je to subjektivno, ali sam takav utisak stekao.
Možda će nekom biti interesantno da pomenem da je gorivo, kada sam ga pre 3 dana punio Shell-ovoj pumpi u Jurija Gagarina, koštalo 162.9 dinara dok je na Shell-u u Adaševcima bilo 2.5 dinara skuplje.
Puno pozdrava svima.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 07-Aug-2018 2:22 
Mazdolicus Maximus

I napokon

http://nsuzivo.rs/novi-sad/nova-benzins ... u-novi-sad

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 08-Aug-2018 8:06 
Moderator

Evo jos jedan info koji sam malopre dobio na Shell-u kad sam tocio, od sl. nedelje "happy day" kako ga oni zovu tj.popust bice samo utorkom za V-power dizel, a cetvrtkom uvode za V-power 98!

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 09-Aug-2018 6:35 
Mazdolicus Maximus

Lep gest a i njima profit . Ako se omasove pumpe biće ostatak u problemu.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 16-Aug-2018 6:39 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 3 RS 2.0 tdi
Dolazim možda u bg u ponedeljak. Mislio sam da sipam gorivo na Shell-u malo i ako mi nije neophodno. Jer mogu sa slovenačkim gorivom da doguram bez dosipanja. Međutim, dvojica drugara koji su sipali na pomenutoj pumpi kažu da je gorivo isto ako ne i gore od NIS-ovog. Jedan je sipao 2 rezervoara i na otvorenoj deonici je imao veću potrošnju sa Shell dizelom jačim od NIS. Kaže, ni za promil ne ide bolje. On vozi 3-4 puta mesečno taj auto samo na otvorenom. Po gradu ga ne vozi. To je istestirao na toj otvorenoj deonici. U pitanju je superb 2.0 tdi 2016g. Drugi ima pežo 3008 dizel. Kaže nema razlike od drugih pumpi ni najmanje na gasu, snazi, radu motora. Potrošnja ista relativno jer meri u gradu. Pa sam čačkao preko par njih na Škoda forumu i dobio isti podatak da ni najmanju razliku nisu osetili na bolje sa Shell gorivom na Nbg. I kad čitam vaše komentare, ništa mi nije jasno.

viewtopic.php?f=195&t=48165

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 16-Aug-2018 11:21 
Mazda lover

Iako postoji mogucnost da izazovem "flame war" ovim sto cu reci, moram to ipak uraditi.

99% prica o kvalitetu goriva su najobicnije lovacke price, da ne kazem nesto gore. U premasija sam sipao sve i svasta, od avio dizela, preko loz ulja u Bosni, goriva sa pijace, euro dizela u SRB, BiH i RS, i nikada, ama bas nikada nisam primetio ni vecu potrosnju niti bolje performanse. Da se radi test na slepo sigurno nebi prepoznao najbolji dizel u odnosu na ono sranje sa pijace. Neko ce reci, to je stari dizel, on nema elektronske dizne, senzore i ostalo, pa nije osetljiv na kvalitet goriva. Taj neko je verovatno upravu, ali ja prenosim samo moje iskustvo. Naslusao sam se prica prijatelja da goriva iz Grcke ili Madjarske trosli litar manje, sto je po meni, pogotovu za dizela nemoguce... Isto tako mislim i za inostrane pumpe, tipa Mol, OVM i Shell, bar kada je moj auto u pitanju razlike nema.

Isto iskustvo sam imao i sa plinom na jugu i sonati. Ako je plin dobro nastelovan, razlike u radu i potrosnji nema izmedju BiH i SRB, ili NIS i Mol pumpi. Razlike u potrosnji koje sam imao se lako mogu pripisati razlicitim uslovima voznje, jer su ispod 10%. Za plin je malo teze meriti potrosnju od cepa do cepa, ali mi se nije desilo da na jedan plin predjem duplo vise nego na drugi.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 17-Aug-2018 7:13 
Mazdolicus Maximus

Razlike između srpskog dizela i slovenačkog nema ni najmanje. Ja isto nisam osetio razliku ni na modernijim motorima. To sam već pisao, niti promil nisam osetio u performansama ili potrošnji. Što znači da u Srbiji odavno nema lošeg goriva, samo skupljeg.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Aug-2018 8:17 
Mazdolicus Maximus

Trenutno sam na Tasosu . Sipao sam na Shellu i javljam se kada se vratim . Koristim app za praćenje potrošnje pa ćemo videti . Pre dok sam vozio benzinca sipao sam na Shellu u povratku i u BG rešio da dopunim jer sam mislio da mi crkao merač . Malo je reći da sam se zapanjio kada sam video koliko je malo stalo u rezervoar . Sve je to bilo davno što se tiče priče sa benzinom . Nisam sipao sad u MKD već sam čekao upravo Shell tako da ću imati pravu informaciju na relaciji 1000 km.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Aug-2018 10:12 
Moderator

Nemojte u napred da iznosite neke informacije dok sami ne isprobate... Toliko polemike da li da sipam 10l ili ne kao da je ne znam ni ja sta... pritom bez tocenja punog rezervoara i nakon predjenih bar 100-ak km, nemojte ni ocekivati da cete nesto osetiti pogotovo ako u rezervoaru imate vec drugo gorivo.
Da se ne ponavljam opet, ja idalje stojim iza onoga sto sam vec pisao gore, kao neko ko je u oba auta (benzin i dizel) izvrteo po 3-4 rezervoara u svaki, i na oba osecam razliku, a najvise na dizelu u zvuku, snazi i da mnogo manje dimi kad ga zgazim. Potrosnju jos ne mogu da ocenim sa preciznoscu posto sam imao mesane voznje (grad i otvoreno) u nekom trenutku mi je pokazivao nesto manju, a u nekom istu... jos cemo videti... Mada tu i ne ocekujem ne znam kakvu razliku, posto auto ima vise snage, vise ga i cepam nego pre, pa je logicno da ce biti ako ne veca onda makar ista. ;)
A da li cete osetiti nesto sigurno da zavisi i od vaseg vozila... oni novi su novi, i oni ce verovatno isto ici manje/vise na sva goriva jer nemaju naslage od sagorevanja unutar motora, a oni stariji su opet pa natalozeni godinama pa pitanje da li tu nesto moze da se oseti... tako da je to sve uglavnom individualno.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 24-Aug-2018 12:03 
Mazdolicus Maximus

Evo probao i ja ovo jače dizel gorivo na Shell-u na Nbg. 170 din je litar. Pun sam nasuo, bio sam na rezervi pre toga, tek se upalila. Za 700km na tom gorivu nisam uočio nikakvu razliku na ranije gorivo. Možda jedan rezeroar nije dovoljan, ali barem ja nemam više razlog da idem na tu pumpu kada sam u Beogradu jer mi i nije usput. Na sajtu Shell-a i dalje nema ovih pumpi u Srbiji, u Sloveniji ih recimo ima, mada nisam točio. Čuo sam recimo da je Shell nekim pumpama koje je zatvorio, dozvolio drugom brendu sa kojim ima ugovorni odnos da pod imenom Shell-a prodaje gorivo koje veze nema sa Shell-om. Glavno pitanje je odakle stiže gorivo na ovu pumpu. To nema veze sa brendom cisterni, a šta govore zaposleni na pumpi nije merodavno. Kada bih živeo u Srbiji, istražio bih, možda bih poslao dopis Shell-u.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26-Aug-2018 6:29 
Mazdolicus Maximus

Sinoć se vratio iz GR. E ovako , iskustva sa Shellom u Grčkoj . Prosečna brzina 103 km/h. Auto krcat pun ( bukvalno legao) klima svaki kilometar puta bila uključena jer buka ubija kada se otvore prozori na velikoj brzini. Prosečna potrošnja 6,01 po aplikaciji koja prati ( Fuelio ). Na sličnom putu ali na drugu stranu dvoje u autu ne natovaren bez klime 600 km u pravcu mi je potrošio 6,7 sa neke druge pumpe . Po meni pokazalo se vrlo lepo . Dobro povlači i to je to . Ne mogu sad pričati bajke da se preporodio auto po performansama ali statistika potrošnje pokazuje šta pokazuje.

E sad što se tiče Shell Grčka , poslao sam im mail da pitam odakle dobijaju gorivo. Nisu mi odgovorili. Nakon toga sam drmno jednu čašicu i mogu Vam reći da je dobro gorivo . U ustima ništa tek kada se spusti u stomak pali. Nešto poput naše šljive prepečenice . A kako nisam bio siguran 100% sa koje lokacije je došlo gorivo jer ne verujem zaposlenima sa pumpe a i cisterna za istakanje mi delovala čudno puko sam jedan špric u venu. Osećaj je bio neponovljiv. Odjednom sam video svih 50 zvezdica i svih 13 traka pred očima što mi je nedvosmisleno pokazalo da je gorivo došlo upravo iz Amerike ! Tako da evo razloga da verujem da i ako je ovo samo jedna bedna Srbija ( meni lično draga i takva )Shell nas uvodi na velika vrata zapada makar sa gorivom.

Šalu na stranu , dobro gorivo nema šta. Naravno svako ima svoje razloge . Ko hoće neka sipa , ko neće ne mora.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26-Aug-2018 10:46 
Moderator

Bas tako, ko hoce da sipa, neka sipa.. ko nece ne mora... Evo i ovde zvanicnog saopstenja od generalnog direktora za licence iz Shell-a. ;)

www.vrelegume.rs/vesti1/brend-shell-od-nedavno-i-u-s

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 26-Aug-2018 11:31 
Mazda lover

Klima na auto-putu jako malo utice na potrosnju, to kazem jer sam nekoliko puta merio potrosnju do Nisa i cak sam jednom imao vecu potrosnju zimi 5.7 u odnosu na 5.65 u junu (autoput 140 KM/H konstanto / do Rume 80 - 100 zavisi od puta / u naselju oko 60). Mereno metodom od cepa do cepa. Klima u gradu zna da jede i litar vise goriva, ali na otvorenom jako malo povecava potrosnju.

U mom konkretno slucaju, da bi mi se isplatilo sipanje na Shell-u sa tim gorivom bi premasi trebao da trosi 4 litra u gradu :) jer euro dizel u bosni dobijam za 2 marke, sto je nekih 120/130 din za litar, pa je skoro trecinu jeftiniji od Shell-ove varijatne.

Dobitak na performansama sumnjam da bi dobio jer je u premasiju motor koji je projektovan da radi i na D2, a i nema "napredan" ECU i commonrail ubrizgavanje.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 26-Aug-2018 6:17 
Mazdolicus Maximus

Djole wrote:
Bas tako, ko hoce da sipa, neka sipa.. ko nece ne mora... Evo i ovde zvanicnog saopstenja od generalnog direktora za licence iz Shell-a. ;)

http://www.vrelegume.rs/vesti1/brend-sh ... avno-i-u-s

Ne mogu link da otvorim.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 381 posts ]  Go to page Previous  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]