It is currently 24-Sep-2018 7:51

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 376 posts ]  Go to page Previous  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next
Author Message
PostPosted: 22-Mar-2018 7:46 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 6
Verujem Đole da si u pravu . Više puta nudio da im dam uzorak nafte i filter ali nikada se nisu oglasili da hoće a ni da neće.

Послато са SM-J500H уз помоћ Тапатока

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 22-Mar-2018 9:42 
Mazda lover

Automobil: 2002 Mazda Premacy DITD
Prva stvar, guslar im je jaka musterija, cesto sipa, i sto je jos bitnije verna je musterija. Ne verujem da su vrsili bilo kakvu proveru njihovog goriva, jer verovatno su i sami malo smanjili kolicinu aditiva, misleci da nece doci jaka zima, i kada su se zajebali, lakse je platiti kompenzaciju na par mesta, sto vi kazete ako prodje prodje. Druga stvar je ta sto oni na sve strane reklamiraju taj avio dizel i stalo im je do toga da se ne kvari utisak da je to kvalitetno gorivo (bilo ono zaista kvalitetno ili ne, to je druga prica), pricama koje ce ljudi iznositi na forumima i fejsbucima i drugim drustvenim mrezama.

Da je u pitanju bio neko drugi ko sipa tri puta godisnje po 500din sumnjam da bi uvazili reklamaciju. To mogu da pretpostavim iz licnog iskustva, na pumpi u Bosni gde sipam od kako sam imao polozeno (jos je tad bio jugo na plin) znaju me svi radnici, cak i vlasnik pumpe (on je rodjak mog kuma ili tako nesto), i uvek se salim da sam kupio nov auto ako dodjem ujakovom sonatom ili autima od prijatelja. Njemu kad bi se zalio na kvalitet goriva sigurno bi to razmotrio i izasao mi u susret, dok nekome ko sipa godisnje dva puta verovatno nebi.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-Mar-2018 10:11 
Mazdolicus Maximus

Ima toga što Chupo pominje . Imam njihovu karticu i oni vide koliko sipam . Po statistici Fuelo app prošle godine sipano isključivo na njihovim pumpama 251000 din ! Malo li je ?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 28-Mar-2018 2:43 
Mazdolicus Maximus

Da završim ovu priču . Danas bio po dogovoru na Eko pumpi , dočekao me menadžer zadužen za Eko pumpe skroz do Subotice . Lično se i u ime kompanije izvinuo zbog neprijatnosti . Objasnio da po njihovim parametrima je sve bilo u redu ali takođe jednostavno nisu želeli da spore da sam našao u filteru parafin . Iz tog razloga su doneli odluku da sipanjem rezervoara goriva pokušaju da nadoknade neprijatnost i povrate poverenje u njih kao kompaniju.

Ja sam stvarno pozitivno iznenađen ne samo iz ekonomskih razloga, vrednosti goriva već samim pristupom . Jedan menadžer došao da popriča sa jednim običnim kupcom ! Pristup za svaku pohvalu.

Dakle , sve pohvale i preporuka za Eko pumpe !

Last edited by Guslar on 28-Mar-2018 4:36, edited 1 time in total.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 28-Mar-2018 2:54 
Mazda lover

Nisi im ti bas obican kupac, ostavljas im 2000 eura godisnje. :)

Ali svakako pozitivno iskustvo u ovoj drzavi, moglo je i ovako da se zavrsi:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=s3TSnb_YODY[/youtube]

Materijal za gledanje ako neko ima bas viska vremena.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Apr-2018 11:21 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Evo napokon, kao sto rekoh, samo posle dva meseca... za koji dan pocinje da radi Shell na NBG,
preko puta Piramide! :bravo1 :bravo

Image

Image

Image

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 23-Apr-2018 7:11 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 1.6 tdi
Šta mislite, hoće li biti isti Shel dizel kao u GR?

viewtopic.php?f=195&t=48165

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-Apr-2018 10:26 
Moderator

Meni pumpadzija njihov rece da im svi derivati stizu direktno od Shell-a iz Grcke, jer Shell nece da prodaje tudje gorivo pod svojim imenom, vec samo svoje. Zato im je i trebalo toliko godina da bi usli tek sad na nase trziste... izgleda je napokon razbijen NIS-ov monopol.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 24-Apr-2018 4:45 
Mazdolicus Maximus

Automobil: EX 626GW DiTD, Audi A4 B6 1.8T
Jedva cekam da se rašire po Srb...

Trenutno sipam EuroPetrolov benzin, odlican je.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 24-Apr-2018 7:38 
Mazdolicus Maximus

Kad kreće sa radom? Ja dolazim u Bg u četvrtak pa rekoh da isprobam.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 24-Apr-2018 8:36 
Moderator

Ne znam tacan datum, trebalo je jos 15.02. pa su ga oduzili do sada... ali mi izgleda da su sve zavrsili kao da ce svaki dan da krene,
a mozda su vec i proradili... :D prodji slobodno, mada ti ako dolazis kolima iz pravca Sida imas odmah nakon ulaska u Srbiju, posle Mol-a, veliki Shell na auto putu... tamo sam ja sipao po povratku iz Slovenije pre 2 meseca.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 24-Apr-2018 8:58 
Mazdolicus Maximus

U pravu si, sad se setih da ima. Mada sam tu obično na pola rezervoara. Ali dobro, negde ću iskombinovati.
Nego, videh sada na Škoda forumu da su imali temu povodom otvaranja Shell-a na autoputu. Neki tvrde da je u pitanju franšiza, dok drugi kaže da priznaje samo one stanice koje se pojave na Shell locatoru ovde. A na njemu nema ni pumpe u Srbiji, ni jedine u Sloveniji kod MB.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 24-Apr-2018 2:59 
Moderator

Pa ti nemoj da tocis pun pred polazak, vec koliko ti treba do granice... tako sam ja.
Video sam tu temu ranije kad sam cackao po netu o Shell-u.. ali slabo ima informacija... na Shell-ovom sajtu nema locirane nase zemlje jer mislim da se vodimo pod Grckom a mozda ce i biti samo je jos i rano..
CORAL SRB doo je firma koja je registrovana kod nas da predstavlja Shell i fransiza svakako postoji i to je ok ali bitno je odakle stizu derivati, a to je Grcka.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 24-Apr-2018 6:31 
Mazdolicus Maximus

Bilo bi dobro da je tako. I logično takođe jer kako prodavati V Power ako je isti kao drugi. Danas reče član na pomenutom forumu da misli da se na Shell-u prodaje NIS-ovo gorivo, video je njihove cisterne i kamione da pune rezervoare. Videćemo šta štampa kaže, do tada ću samo da dosipam kod njih.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Jun-2018 10:05 
Moderator

Napokon juce proradio Shell na NBG u 70. bloku! :bravo
Tocio V-power dizel po trenutnoj ceni 169.30 din/l, standardni dizel je oko 161 din. ima i TNG ali ne videh cenu.. nisam nista ni slikao jer sam bio maltane jedini pa mi bilo glupo, i su se svi razleteli odma oko mene, peru stakla, toce gorivo, devojke nude gratis kafu... svi vrlo ljubazni i ne vestacki nasmejani, vec bas srecni... :)
Prvo sto sam ih pitao pre tocenja je bilo jel pravi Shell ili opet ima neke veze sa Nis-om?
Kazu apsolutno isti kao u inostranstvu i nema nikakve veze sa Nis-om! Dugo su cekali razne dozvole, i da urade njihove standarde i zato je ovoliko potrajalo. U planu je da se naredna otvori u NS, pa da se sire polako po Srbiji, bice ih jos i po BG-u ali ne bas u skorije vreme.

Za sad kao dokaz, prilazem samo ovo :)

Image

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Jun-2018 6:08 
Mazdolicus Maximus

Opa bas lepe vesti, pogotovo ako je kvalitet pravi!!

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 21-Jun-2018 9:36 
Moderator

Definitivno ima razlike!!!
Nakon par dana mogu reci da se auto isto ponasa kao kad sam tocio Shell po inostranstvu! S`tim sto tada nisam mogao realno da ocenim da li ima razlike jer sam mislio da je to vise zbog otvorenog puta, tj. da sam ga dobro produvao.
Mnogo manje dimi kad ga stisnem po gradu, da ne kazem da uopste ne dimi! Nema onog prvog oblaka kad se potopi papucica, motor mirnije i tise radi, pritom cupa asfalt!
Potrosnju cu tek videti, na pola sam rezervoara ali za sad bord pokazuje 0,5l manje u odnosu na Avio dizel u istim uslovima. ;) Ovo je sto se tice V-Power dizela!
Suzuki kad dodje na red isprobace V-Power Racing 100, koji sam inace nedavno tocio u Budimpesti kad sam bio sa njim, i auto je leteo do Beograda! :D

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 21-Jun-2018 2:20 
Mazdolicus Maximus

100ka je 100ka... Iako kazu samo na nekim se oseti ja sam na svakom osetio :)

Nista, cekam NS pumpu [FACE WITH TEARS OF JOY]

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 21-Jun-2018 4:10 
Moderator

U Suzuki tocim samo 100-ku na Nisu/Gazpromu od pocetka jer pise min. 98 ili vise, a palio mi je check lampicu na 95,98... ali kad sam natocio pun rezervoar 100-ke na Shell-u, u Madjarskoj... ne samo sto je leteo, vec je i potrosnja bila manja za 0.5l, a iz auspuha se osetio skroz drugaciji miris goriva kad je u leru.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 21-Jun-2018 5:37 
Mazda lover

100-tka ima samo smisla na motorima sa visokom kompresijom. U juga ili punta ako se sipa benefita nikakvog nece biti. Znaci ako proizvodjac zahteva "premium" benzin, tek tad ga ima svrhe sipati. Ja sam tako greskom sipao premium benzin u kosacicu, i naravno nikakvo poboljsanje nisam osetio :) .

Gorivo u inostranstvu pogotvu u zapadnoj evropi je znacajno bolje, tako da me nebi cudilo da i obicni auti idu mnogo bolje i manje trose njihove derivate. Plus sto tamo neko makar razmislja o izduvnim gasovima i zivotnoj sredini za razliku od balkana.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 21-Jun-2018 7:18 
Mazdolicus Maximus

Hahahaha u kosacicu dobro me nasmeja [FACE WITH TEARS OF JOY] jel dvotaktna ili kako?? [FACE WITH TEARS OF JOY]

Ima i na puntu da ne zveckaju ventili, mogo manje samozapaljenja ima :)

Kod nas 95 ima 91-93, a 98 i 100 ~95-98, i zato imamo benefita...

Ali apsolutno se slazem da se najvise oseti na vozilima propisanim za 98+ octana!

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 21-Jun-2018 10:16 
Mazda driver

Automobil: Mazda 3
Djole wrote:
Definitivno ima razlike!!!
Nakon par dana mogu reci da se auto isto ponasa kao kad sam tocio Shell po inostranstvu! S`tim sto tada nisam mogao realno da ocenim da li ima razlike jer sam mislio da je to vise zbog otvorenog puta, tj. da sam ga dobro produvao.
Mnogo manje dimi kad ga stisnem po gradu, da ne kazem da uopste ne dimi! Nema onog prvog oblaka kad se potopi papucica, motor mirnije i tise radi, pritom cupa asfalt!
Potrosnju cu tek videti, na pola sam rezervoara ali za sad bord pokazuje 0,5l manje u odnosu na Avio dizel u istim uslovima. ;) Ovo je sto se tice V-Power dizela!
Suzuki kad dodje na red isprobace V-Power Racing 100, koji sam inace nedavno tocio u Budimpesti kad sam bio sa njim, i auto je leteo do Beograda! :D

Ja sipao vpower 98, nisam video 100 na pumpi :( da li je moguće da sam omašio :(((

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 21-Jun-2018 10:43 
Mazda lover

@vlada

U zweitakt iliti u dvotaktni trimer sam sipao benzin od 100 oktana. Greskom na zlatiboru nasu GDrive u flasu, em nema osoblja na nisovoj pumpi, a oni koji su tu, pojma o zivotu nemaju. Posle par godina sam morao u Srbiji da sipam benzin i nimalo mi se nije svidelo iskustvo u odnosu na Bosnu. Malo je falilo da odem a da benzin i ne platim, i to iskljucivo krivicom radnika. Zaboga neki lik u BMW 7-ici novije generacije (par godina star) sa sve iphone X-om, se setio da mu na pola puta ka moru zatrebao peskir koji na akciji kosta 2.5k dinara. Onda njihov softver na kasi nije priznao akciju, pa je peskir bio celih 3k, radnici se pogubili, on zainto za popust, a nas 20 iza ceka. Zera je falila da se okrenem i odem, a da vidim da me tuze za 300 kinti benzina i 100 za ulje za dvotaktol. Iskusktvo za nauk, moja noga u NIS nece krociti sem u najvecoj nuzdi. Tada sam prvi put video potpuno samousluznu pumpu, gde nijednog radnika nema na pumpama da makar pomogne i objasni, a kamoli da natoci. A tek sto su natpisi na pumpama konfuzni, mislim sta je premium bezolovni benzin, a sta G100? Ni natpisi o ceni ni bilo sta...

A kosacica je radila super na premium benzin, i rekao bi cak da nije imala problema sa paljenjem, koje imam kada sipam obican benzin u Bosni. U cemu je caka nisam siguran, cak sam hteo i ovde da otvorim posebnu temu o dvotaktnim motorima i iskustvima sa njima.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-Jun-2018 12:36 
Mazdolicus Maximus

Nisam siguran ali mislim da je G100 ustvari 98 oktana po specifikaciji...

Nema nista gore nego kad me smaraju sa akcijama i pizdarijama a dosao sam po jebeno gorivo. Jos debili umesto da imaju normalne cene oni 3x a prodavica prekoputa... Daj samo te kafe i auto opremu i ne skaci za vrat :)

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 22-Jun-2018 1:20 
Mazdolicus Maximus

Automobil: mazda PREMACY 2.0 DiTD
Ja volim da idem na NIS zato sto imaju ljudski kompresor i ukusnu kafu, a i imam 3 u gradu, a i kod nas su ljubazni prilicno osim ovih mojih godina ali njih znam pa ne mari, NIS u Blacu skidam kapu radnicima, uvek sam bio usluzen kao gospodin. Van Leskovca osim ove u Blacu nemam iskustva. A i sa nama na putu kartica mi je vratila oko 8 9 hiljada do sad bilo bi vise ali zadnju godinu malo prelazim, dok sam putovao godinu dana Le-Blace imao sam maltene mesec voznje dzabe na konto toga.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 376 posts ]  Go to page Previous  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]