It is currently 18-Dec-2017 10:35

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 
Author Message
PostPosted: 21-Sep-2017 8:59 
Mazda driver

Automobil: 2002 Mazda Premacy DITD
Već par meseci mi na autu "trese" leva poluosovina ili zglob, dilema sad je dal uzeti celu poluosovinu polovnu sa auta koji je malo presao ili nov homokinetički zglob? Cena je otprilike ista, ali se nov dobija samo spoljasnji zglob poluosovine, unutrašnji ne postoji nov, bar ne za razumnu cenu (ima ali 125€).

Šta je pametnije, uzeti polovnu poluosovinu, za 20€ ili dati oko 3000RSD za nov zglob ili manžetnu? Kako da znam imam li problem u unutrašnjem zglobu?

Online Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 21-Sep-2017 9:16 
Mazdolicus Maximus

Automobil: mazda PREMACY 2.0 DiTD
Evo ti neko moje iskustvo.
Prvo mi je krckao zglob malo, zamenjen je i stavljen neki made in japan na kutiji pise skoro 6000 kostao, nakon godinu dana se bez najave raspao kad sam pod punim levim dao jak gas, e nakon toga stavljen je neki iz tria za oko 2500 i tom prilikom zamenjena manzetna na unutrasnjem zglobu stavljena je sa xsare 2.0 hdi 650din iz delmaxa, mesec kasnije mi stane auto i ispostavi se da se izlizala poluosovina zbog viljuske koja je setala, i to jeste tako zadnje 2 godine levo je mnogo vise lufta bilo.
Nakon toga je moj majstor to narezao kod nekoga i sredio viljusku i od tad se sve lepo ponasa levo iako mi otisla caura ne mrda tocak dok desni mogu da mrdam kako hocu.
Taj jeftini zglob i dalje radi evo ali sam pre dva meseca zamenio manzetnu univerzalnom i tom prilikom nova mast, zglob je vec bio zapeko za poluosovinu ali je bio bez ostecenja, a na unutrasnjem zglobu je pri zameni ovog kad je menjana manzetna stavljena nova mast, unutra je bio bez ostecenja takodje, verujem da ni kod tebe nema problema.
Mislim da mozes homokineticki da promenis i da ako bude potrebe odradis narezivanje kao sto sam ja, cini mi se da je to problem pre nego unutar zgloba, narezivanje sam 20e platio, a i zamena masti na unutrasnjem moze pretpostavljam da produzi vek. Mislim da je zastitna guma slaba tacka na ovim jeftinim zglobovima.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 23-Sep-2017 7:45 
Mazda driver

Automobil: 2002 Mazda Premacy DITD
Hvala na savetu, može da bude i da je poluosovina pojedena, a to je razlog više da zamenim ceo skop, nego da se majem i sastavljam.

Odluka je pala, uzeću polovnu poluosovinu sa auta koji je malo prešao, jer je 99% neispravan i unutrašnji zglob a on nov nema da se kupi. Znam da je novo novo, ALI, ako imam problem sa unutrašnjim zglobom (a vibracije na oko 2000 obrtaja znaju da budu do toga), ništa nisam uradio, plus moram i manžetne da menjam... Da mi je plan da duže zadržim ovaj auto možda bi se i majao oko njega, međutim iduće godine ide na oglase, tako da ne ulaže mi se preterano u njega.

Online Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 23-Sep-2017 8:20 
Mazdolicus Maximus

Automobil: mazda PREMACY 2.0 DiTD
Ako znas da je malo presao nema problema fabricki su svakako bolji, kod mene bi bili zivi i zdravi da vesanje nije zapusteno.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 4 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]