Sijalice - Belo svetlo?

Elektrika i elektronika
Alexandar M3
Mazdaš u povoju
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda 3
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Sad

Sijalice - Belo svetlo?

Post by Alexandar M3 » 25-Aug-2013 11:20

Pozdrav drugari,ima li neko preporuku za sijalice h7 koje daju onako belu svetlost u farovima?
cuo sam za OSRAM Cool Blue 55W ali nigde ne mogu da ih pronadjem pa ako neko ima neko dostupnije resenje neka javi... Hvala!

Djole
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Odakle nam dolazite (where are you from): Beograd

Re: H7 sijalice - belo svetlo ?

Post by Djole » 25-Aug-2013 3:01

Ako hoces bas belo, belo, a pritom i da obasjava kao dan... samo ksenoni 5000k. :P :cool:
pogedaj u mojoj temi viewtopic.php?f=195&t=46803&start=175" onclick="window.open(this.href);return false; pa vidi da li je to ono sto zelis...

mazdapremacy
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda PREMACY 2.0 DiTD
Odakle nam dolazite (where are you from): Leskovac

Post by mazdapremacy » 26-Aug-2013 12:05

Cool blue ne daju belo nego plavkasto, night breaker plus daju bas belo samo traju krace.
mazda PREMACY 2.0 DiTD EXCLUSIVE

Stefi
Mazdaš u povoju
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): 2005, Mazda 3 1.6 CD
Odakle nam dolazite (where are you from): Gornji Milanovac

Post by Stefi » 13-Jan-2014 3:11

Ja sam uzeo Night Breaker Unlimited.
One su najnoviji model Night Breaker-a.
Sijaju odlicno, poprilicno sam zadovoljan.
Iako sam prvenstveno trazio beli snop isti nisam dobio.
Navodno su jace od NB i NB + i duze traju ali svejedno snop nije beo.
Zuckast je, malo belji od standardnih ali snop je dosta dobar.
Dobio sam objasnjenje da je to vise "toplo belo", kao oko 4000k-4200k. Sve vise od toga prelazi u hladno belo.
Iskren da budem, meni odlicno odradjuju posao, videcemo koliko ce trajati s obzirom na NB pedigre.
:bye

LordVLAD
Mazdaš u povoju
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): plava munja

Post by LordVLAD » 16-Jan-2014 10:52

Imam lepo iskustvo sa Philips Diamond Vision. Vise od godinu i po dana ih imam u Civic-u.

Kao sto je receno, tek xenon-u su prava stvar, ali ne "na divlje", vec onako kako treba, sa projektorima - auto-nivelacija i prskalice manje-vise. Lomim se da li da se "igram" pre isteka garancije...
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

LordVLAD
Mazdaš u povoju

Post by LordVLAD » 16-Jan-2014 11:31

Slazem se, ali ugradjivanje istih je sex, pa nisam hteo bas toliko da zakeram :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Djole
Moderator

Post by Djole » 16-Jan-2014 11:47

Bas tako, lakse mi je da stanem pored puta ako se bas tako zaprljaju i obrisem ih vlaznom maramicom nego da karabudzim jos i te kineske prskalice sa nivelacijom koje na kraju sigurno nece obavljati posao kao fabricke i jos ce ruzno da izgledaju. ;) Ali za 3 god. koriscenja ksenona nisam imao bas cesto te slucajeve, mozda zato sto mi je uvek cist auto. :D
Philips Diamond Vision sam jurio da stavim u maglenke ali ih nisam nasao, pa sam morao onda NB Plus, i to sam jedva nasao u mojoj izvedbi H11 po ceni 1800 din./kom. ali sam za sad zadovoljan.

LordVLAD
Mazdaš u povoju

Post by LordVLAD » 16-Jan-2014 11:55

Jel i kod vas idu H11 u maglenke kao kod Honde?
Njih Altios ne uvozi, a cini mi se da su i napolju bas retke.

Djole
Moderator

Post by Djole » 16-Jan-2014 1:01

Delija wrote:Jel i kod vas idu H11 u maglenke kao kod Honde?
Kod trojke da, kod 6-ice nisu.
Moja greska, HB3 mi je u dugom, a H11 za maglu, i vrlo su retke pa zato nisu bas ni jeftine...

Stefi
Mazdaš u povoju
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): 2005, Mazda 3 1.6 CD
Odakle nam dolazite (where are you from): Gornji Milanovac

Post by Stefi » 16-Jan-2014 1:23

Djole wrote:
Delija wrote:Jel i kod vas idu H11 u maglenke kao kod Honde?
Kod trojke da, kod 6-ice nisu.
Moja greska, HB3 mi je u dugom, a H11 za maglu, i vrlo su retke pa zato nisu bas ni jeftine...
Djole, jesi li menjao sijalice u maglenkama? Je l H11 ili HB4?
Ja naleteh na ovom sajtu, http://www.powerbulbs.com/" onclick="window.open(this.href);return false; da u maglenke na Trojkama idu HB4?!

Djole
Moderator

Post by Djole » 16-Jan-2014 10:50

Menjao i ide H11 (pise i u manualu) za HB4 nisam cuo, mozda ide u FL model (od 2006.) ili BL 3-qu mada sumnjam da su menjali i sijalice pre bih rekao da to nije tacno. ;)

Stavio ove

Image

evo kako sija

Image

Image

Image

Predhodne Philips (obicne)

Image

Najvise se primecuje razlika u jacini (iako su obe 55W) potom u nijansi.

LordVLAD
Mazdaš u povoju

Post by LordVLAD » 16-Jan-2014 10:57

Nisu lose. U odnosu na xenone naravno da sijaju prilicno zuto.

Gde ih ima? 1800 din jeste relativno jaka cena.

Ne znam da li je neko probao ovako nesto:
http://www.kupindo.com/LED-trake-i-sija ... a-2-komada" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.kupujemprodajem.com/H11-Led- ... -oglas.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

LordVLAD
Mazdaš u povoju

Post by LordVLAD » 16-Jan-2014 11:11

Skontao odmah da je to prejeftino i da nema trika da valja - zato sam i ostavio i ovaj drugi link.

Inace imam LED-ovke kao poziciona svetla isto koliko i Philips DV (vise od godinu i po) i od 9 LED-ova na obe je zveknuo po 1 LED - mrzi me da ih zamenim posto se ne vidi uopste - video sam kad sam ciljano zagledao :)

Ovakve - nesto oko 1500 din je bio par:
http://www.auto-osvetljenje.com/proizvo ... 3-t10-9smd" onclick="window.open(this.href);return false;

Djole
Moderator

Post by Djole » 16-Jan-2014 11:21

Delija wrote:Ne znam da li je neko probao ovako nesto:
http://www.kupindo.com/LED-trake-i-sija ... a-2-komada" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.kupujemprodajem.com/H11-Led- ... -oglas.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Probao sam prvo i to :D
http://dx.com/p/ly166-h11-7w-150lm-6000 ... thOItKmj6U" onclick="window.open(this.href);return false;

Image

i mogu ti reci cisto sra*nje, najvise zato sto gubis pravu svrhu magenki tj. od njih pravis day light, a kad ti stvrno zatrebaju za maglu, corak. ;)

Drugo, kinez mi je poslao u paketu rasparene nijanse, jedna 4300k druga 6000k, pa kad sam ulozio prigovor onda je poslao gratis novi par gde sam taj put dobio u paketu 4300k i neku zelenu... :mrgreen: :prut

Image

a u medjuvremenu mi je vec riknula druga 4300k (istopila se) tako da nisam mogao ni da ih uparim, vec sam ih sve bacio u p.m. i vratio se na halogene, dobro mi ne istopi maglenku. ;)

Obisao sam pola grada za H11 (belu seriju), i naso samo na Bubanj Potoku NB+ kod one zene sto drzi 100 vrsti sijalica, svi ostali su imali obicne (bas zute) H11, cena za Philips oko 700 din./kom

LordVLAD
Mazdaš u povoju

Post by LordVLAD » 16-Jan-2014 11:24

Znaci nije ni za q taj LED H11 :)

I meni su ove maglenke fabricka ugradnja odvratno zute na Civicu :-/
Moracu nesto da uradim oko toga... :)

Djole
Moderator

Post by Djole » 13-Feb-2014 12:58

Znam, i meni su bile u maglenkama fabricke Phillips isto odvratno zute, pa sam razmisljao i probavao svasta da bih na kraju posle svega ipak stavio ove.

goran187
Mazda driver
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda 626 GF 1.8 + lpg
Odakle nam dolazite (where are you from): Zagreb

Re: Sijalice - Belo svetlo?

Post by goran187 » 13-Feb-2014 3:40

Da ne pise skydriver6u po garazi budem tu...

Uglavnom... Ja sam imao h1 led zarulju u maglenkama i slazem se da maglenke onda nemaju smisla, jedino lijepo izgleda. Ja sam ih imao u maglenkama godinu dana i sve je bilo ok, nije se nista rastopilo. Takve iste sam stavio iza u rikverc svijetla.
Sad trenutno imam obicne No name h1 svijetloplave zarulje koje bacaju xenon bijelu boju...

Sent from my iPhone using Tapatalk
Image

Maestro
jr. Mazdaš
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 3 BL 1.6i 2009
Odakle nam dolazite (where are you from): Sabac

Post by Maestro » 08-May-2017 1:14

Da dopunim malo temu jer sam u martu menjao komplet sve sijalice iz farova. Posto sam u 121 vozio pod Philips Diamond Vision H4 sijalicama koje i dan danas sabijaju kako rade cak i posle 2 godine, odlucih se da kupim i za trojku H11 i HB3 komplete. Videh u Altiosu Philips Blue Vision 4000K i porucim, cena za H11 set bese 45, a za HB3 set 25 eura. Greskom (njihovom) poslali mi White Vision 3700K sijalice jer se kako prodavac posle rece Blue Vision vise ne uvozi ili ne pravi pa je to sada zvanicna zamena i to su najbolje sijalice koje imaju od Philipsa. Ne htedoh da ciganisem, ostavim u farovima ove White Vision i pogresih. Svetlo je po informacijama sa pakovanja na 3700K. Na H11 jedva sija toplo belo, vise vuce na zuckasto i pre ce biti da je blize 3000K. Iako su ove H11 sijalice dvostruko skuplje od recimo Narve ili slicnih "obicnih" sijalica, za ova 2 meseca voznje bih rekao da Philips White vision H11 ne vredi ni blizu taj novac, niti je svetlo toliko jace, niti belje. HB3 sijalice su malo bolje, otprilike da malo i vuku na hladno belo i solidno sijaju, ali opet mislim da su precenili. Ako neko ima dilemu i planira ove sijalice da uzima, moja preporuka je da ih zaobidje makar u H11 varijanti. Ja licno sa H11 nisam zadovoljan ni kako sija po mokrom kolovozu iako je blize 3000K, jedva se vidi, a i za te pare bi moralo mnooogo bolje u svakom slucaju.

mazdapremacy
Mazdolicus Maximus

Post by mazdapremacy » 09-May-2017 2:49

Philips ima dosta napucanu cenu , meni se osram modeli cine bolji a kostaju manje. Ja koristim NB unlimited , sijaju jace i sire od obicnog osrama, dosta siroko polje svetlosti imam oba trotoara svetle jednako iako imam zastareli h4 far.

Maestro
jr. Mazdaš
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 3 BL 1.6i 2009
Odakle nam dolazite (where are you from): Sabac

Post by Maestro » 11-May-2017 11:00

Nisam probao Osram u H11 varijanti jer sam ocekivao od philipsa nesto sto nisam dobio nazalost. Znam da Osram NB H4 radi fino, ali mi se u H4 farovima prilicno bolje pokazao Diamond Vision od Philipsa. Daje mnogo gusci snop od Osrama i bas sam se iznenadio koliko je Night breaker bio slabiji, mada je i bio jeftiniji za 800din.

mazdapremacy
Mazdolicus Maximus

Post by mazdapremacy » 19-May-2017 1:53

Takvo iskustvo i ja imam, osram ima dosta sirine i svuda je jednaka svetlost i bela je sto olaksava posao ocima, po yt sam vidjao da filips ima onako jako svetlo u sredini a da malo fali okolo, svaka ima svoje ja ove uzimam posto mi se cini da za manje novca dobijem dosta. I svidja mi se sto je dugacko malo plavije, jedino mi je krivo novi ovaj night braker laser nema nigde a na NIS-u sam video ali samo h7 , on je skroz punjen xenonom valjda a ovaj je delimicno, u testovima je malo bolji i malo vise svetla daje od unlimiteda , kad ove crknu te cu sa probam :D

Post Reply

Return to “Elektrika”