Akumulatori - Iskustva, preporuke...

Elektrika i elektronika
zveki
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda 626 ge 86kw automatik
Odakle nam dolazite (where are you from): vrcin

Post by zveki » 14-Jan-2013 10:43

svi proiavodjaci.recimo black horse je punjen kiselinom a white horse koji sam imao do skoro je punjen gelom i ne odrzava se i ima vecu startnu struju i namenjen je automobilima novije generacije sa vise potrosaca.takodje varta black je obican i punjen kiselinom dok blue i silver su punjeni tim gelom i ne odrzavaju se.posto sam skoro kupio vartu blue dinamic zato i znam.kad kazu da se ne odrzavaju misle da se nepune na obican punjac nego ako se isprazni mora da se nosi u servis da ga oni napune.i zatvoreni su skroz nemaju one cepove gde se doliva kiselina.toliko od mene sto znam

skydriver6
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Škoda oktavia 3 RS 2.0 tdi
Odakle nam dolazite (where are you from): Slovenija

Post by skydriver6 » 14-Jan-2013 11:19

Hvala na informaciji! To je već druga priča kad su skroz zatvoreni. Jel puno skuplja Varta sa gelom koju si kupio u odnosu na ostale?

zveki
Mazda lover

Post by zveki » 15-Jan-2013 12:11

ja sam kupio 74ah.obican varta black kosta oko 8000 rsd sa 2 godine garancije,blue dinamic sam ja kupio 10000 rsd sa 3 godine garancije a varta silver kosta oko 12000rsd sa 40 meseci garancije

Graha
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 121 1.3i 16V '91.
Odakle nam dolazite (where are you from): Beograd

Post by Graha » 15-Jan-2013 1:09

silver uzeo skoro moj burazer. Isto od 74Ah. Dobar akumulator.
Cale u 121 uzeo sad ne znam dal pre 7 ili 8 godina Exide od 45Ah i eno ga ziv u autu :)
Image

vulcan
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Nisan Primera P12 1,8
Odakle nam dolazite (where are you from): Sabac, okolina

Post by vulcan » 15-Jan-2013 2:03

Kad vam trgovac pokaže aku koji je punjen gelom a vi ga podignite i blago promućkajte, čućete da mućka retka tečnost. A oko onih poklopaca kojima su "trajno zatvoreni" često imaju vlažne tragove (još ako su malko stajali u prodavnici gde varira temperatura), mislite li da je to od gela? Mrzim laži i prevare pa zato pišem ovo a vi se bolje informišite. Bez uvrede. Birajte marke srednjih cena a najvažnije je da je akumulator svež. Na svakom ima datum proizvodnje i ako je šifrovan (kao na toliko hvaljenim bošu i varti (a obe marke proizvodi isti proizvođač)) u garanciji mora biti napisano kako se dešifruje datum. Ako nema zaobiđite taj aku.
vulkan

mazdapremacy
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda PREMACY 2.0 DiTD
Odakle nam dolazite (where are you from): Leskovac

Post by mazdapremacy » 15-Jan-2013 5:45

E ja sam avgusta uzeo varta silver 74 Ah.Odlican je i ima vecu amperazu od blue i black 40 meseci garancija . Za sad je dobro trebalo bi da Varta i Bosch imaju najbolje.
mazda PREMACY 2.0 DiTD EXCLUSIVE

zveki
Mazda lover

Post by zveki » 15-Jan-2013 6:05

koliko sam ja informisan vartu i proatomik pravi ista fabrika u ceskoj samo je tehnologija verovatno drugacija.u deklaraciji za vartu pise da je hermeticki zatvoren i bez odrzavanja a sa cim je punjen ne znam,nisam ga muckao,a poznajem direktora firme torex glavnog uvoznika varte pa cu malo bolje da se informisem kad ga budem video

zveki
Mazda lover

Post by zveki » 16-Jan-2013 12:58

evo malo sam se raspitao.vulkan je u pravu.ovi akumulatori nisu punjeni gelom i svaki prodavac koji kaze da jesu laze.ovi su samo zatvoreni i ne odrzavaju se,neka nova tehnologija.na svakom aku koji je punjen gelom na njemu to treba i da pise.sto se tice varte oni prave uglavnom akumulatore sa gelom namenjene motorciklima i plovnim vozilima.trenutno proizvodjac sa najvecim izborom akumulatora punjenim gelom je exide a cene idu od 35000 rsd pa vise

skydriver6
Mazdolicus Maximus

Post by skydriver6 » 16-Jan-2013 12:13

Ovi trgovci su neviđeni lažovi! Slaže te i dok ćuti!

RedboX
Majstor kvariša
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Beograd

Post by RedboX » 16-Jan-2013 2:02

i bre zeki al ga ti otcepi cifru pa jel mislis da bi ja platio exide 35kila novaca?
ja sam prosle godine kupio exide u bataji istina meni treba onaj mini od 45Ah i taj je kostao oko 5500.
Energizer me u garanciji izdao dva puta a imaju i trulu stavku sitnim slovima da garanciju ne priznaju ako se ne puni naponom 14.2-14.4v pa vi pogledajte koliko je punjenje kod vas. meni 13.8
You only need two tools in life - WD-40 and Duct Tape. If it doesn't move and should, use the WD-40. If it shouldn't move and does, use the duct tape.

skydriver6
Mazdolicus Maximus

Post by skydriver6 » 16-Jan-2013 2:17

Kolega zveki je mislio na akumulatore punjene gelom kada je naveo ovu cenu. U onoj temi gde si pomenuo da si kupio ovaj akumulator i da hoćeš da ga obložiš stiroporom, ne vidim da je punjen gelom?

zveki
Mazda lover

Post by zveki » 16-Jan-2013 4:15

da,ovo su cene akumulatora punjenim gelom,jesu skupi al mogu da traju po 10 i vise godina.mozes da ih praznis bezbroj puta i da ih punis i nista im ne fali a obican isprazni jednom do kraja i u kontejner

RedboX
Majstor kvariša
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Beograd

Post by RedboX » 16-Jan-2013 9:21

bice da sam se nesto prebacio da su svi exide punjeni gelom. Mozda gelom za kosu :D
You only need two tools in life - WD-40 and Duct Tape. If it doesn't move and should, use the WD-40. If it shouldn't move and does, use the duct tape.

zveki
Mazda lover

Post by zveki » 16-Jan-2013 9:42

:lol4

gundjalo_o
Mazdaš u povoju
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 323
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Sad

Post by gundjalo_o » 28-Dec-2014 12:45

Vidim da je tema bila skoro aktivna pa cu ovde pitati. Naime, treba mi savet za koji od ova dva akumulatora da se odlucim: http://www.akumulator-shop.rs/kategorij ... a-detaljno" onclick="window.open(this.href);return false; ili http://www.akumulator-shop.rs/kategorij ... a-detaljno" onclick="window.open(this.href);return false; .

Po ovome sto citam Exide mi deluje bolji ali dve glave su uvek pametnije od jedne :D Auto sam pazario relativno skoro i BH 45AH je crkao prvom prilikom tako da se sada nadam dugorocnom resenju :)

Razlog zasto uzimam jaci je vufer, kao i nesto vise elektronike s'obzirom da je 90-o godiste, centralna, elek. podizaci, elek. siber pa bi da se osiguram :)

vulcan
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Nisan Primera P12 1,8
Odakle nam dolazite (where are you from): Sabac, okolina

Post by vulcan » 28-Dec-2014 1:22

Ovaj sajt ne ispisuje sve podatke o aku, a sa slika ne mogu da pročitam od čega su ćelije u aku. Vidi na netu detalje o oba, najvažnije ti je koji je napon punjenja za te aku a koji je alternator kod tebe. Stari tipovi alternatora pune sa max 14,4V a novi sa 15,3V. Prvenstveno prema tome biraj tip aku pa onda odgovarajuću startnu snagu i rezervni kapacitet.
vulkan

srh
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda premacy 1.8 16v
Odakle nam dolazite (where are you from): beograd

Post by srh » 12-Jan-2017 7:10

aj da napisem moje neprijatno iskustvo sa zamenom akumulatora pocetkom godine, mozda nekom bude od koristi.
posto poslednji put kad sam menjao aku,2013 god. tako mi se namesti da me aku izda a ja tek negde oko 23h budem u mogucnosti da odem negde da kupim novi. sta radi u to vreme? pa metro...ajde odem tamo kad tamo samo neki bioxi bugarski valjda za neku smesnu lovu. reko aj za prvu pomoc pa cemo da uzimamo nesto drugo kad budem stigao. i boga mi taj bioxi mene sluzio 3 god a garancija 2 tako da za tu cenu ispalo ekstra. krajem 2016 rikne taj aku i ja povucen tim iskustvom opet odem u metro i uzmem isti aku ,opet neka smesna cifra...neto preko 4000 din 55tica.
posle mesec dana taj aku rikne...konstatovao elektricar. odem ja kod uvoznika direktno da ulozim reklamaciju posto je garancija 2 god.
kad ja tamo ono medjutim!!! oni imaju svoj servis za ispitivanje i kazu aku jeste riknuo ali zato sto nije odgovarajuci. otvore katalog i po katalogu pise da meni treba 60 aku a ovaj je 55...pa reko kako mi je onda prosli koji je isto bio 55 i isti proizvodjac trajao 3 god... kao jbg to je to, i ne uvaze mi reklamaciju.

skydriver6
Mazdolicus Maximus

Post by skydriver6 » 12-Jan-2017 9:16

Premesti ga u neki auto u koji ide 55 i sa njim idi na reklamaciju ili jednostavno uzmeš akumulator i odneseš ga, tako sam ja reklamirao. Niko ništa nije rekao što akumulator nije na autu, a i kako da bude ako je crkao, pa auto ne radi.

srh
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda premacy 1.8 16v
Odakle nam dolazite (where are you from): beograd

Post by srh » 12-Jan-2017 10:40

@sky ma zavrsio sam to tako sto sam skinuo aku obrisao ga i odneo u metro, rekao da sam pogresio kleme i zamenio ga za neki bosch...malo pravili problem sto je proslo mesec dana ali ok .
tako da je najbolje kad se kupuje aku da se pogleda u katalog koje sange,jacine,udarne snage itd treba da bude aku za konkretno vozilo. i to na mestu kupovine. da bi garancija vazila. jer nije istina da je aku vrisnuo zbog ne odgovarajuce jacine. ja kad sam uzeo auto on je imao 55 ticu, pa sam opet ja uzao 55 ticu, i sad treca 55tica.

savacar
jr. Mazdaš
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 3 sedan

Re: Zamena akumulatora

Post by savacar » 14-Feb-2017 2:11

Evo o meni treći dan od kupovine akumulator prso :)
Dao bi 8-9 hiljada, ne bi vartin od 12, pa me zanima šta može iole kvalitetno da se pazari. 70+ ah

Sent from my iPhone using Tapatalk

Djole
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+

Post by Djole » 14-Feb-2017 3:59

Koja marka je taj sto je prsao posle 3 dana? Reklamiraj to ako imas garanciju. Meni je posle 6 meseci Exide prso ali zamenjeno novim iz garancije, i evo sad gura normalno vec god. dana, a 36 mes. daju garanciju.
Inace tebi ne treba veci od 55ah posto je benzinac. ;)

savacar
jr. Mazdaš

Post by savacar » 14-Feb-2017 4:07

Ne ne, nije star 3 dana, iam i garanciju, star je godinu i po, al je 44ah ja muislim, juce odjednom auto umro kad sam hteo da ga upalim, do tad sve normalno i posle toga, evo i danas, pali normalno. Čudno, nema šta, nisam ga dopunjavao, samo sam ga to juče upalio na kablove. Svejedno bi uzeo nov, misliš da je ok 55 samo? Meni nekako sigurica sto veci, ne znam...

Djole
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+

Post by Djole » 14-Feb-2017 4:12

Pa menjaj ga ako je u garanciji, samo ne spominji da vozis 1.6 mazdu 3 jer ce videti u katalogu da ti po fabrckoj specifikaciji ide 55ah i onda ti nece priznati garanciju! A veci nema potrebe da stavljas, samo bi ga skuplje platio... drzi se farbrickih mera.

Mare123
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Alfa 159

Post by Mare123 » 14-Feb-2017 4:17

Nema potrebe uzimati jaci od 55ah, jer na dizela ide od 55ah, tako da je nepotrebno... Samo ces imati problem sto neces moci da zatvoris lepo kutiju od akumulutora. Moje misljenje je da vredi dati koju hiljadu vise za Vartu, jer bolje kod nas tesko da ces naci, za manje novca. Nisam siguran, ali mislim da ne Varta premium 55ah oko 10 hiljada, ali imas i garanciju cini mi se 40 meseci, tako da bih ja isao na to. :)
P.S. Djole me je preduhitrio :D

savacar
jr. Mazdaš

Post by savacar » 14-Feb-2017 4:20

A kako ja njima da dokažem da je crko ako on sad normalno pali? Il da čekam da opet crkne pa onda? :)
Nije mi to bas pouzdano, al ako je 55 ok, uzecu onda tu Vartu ako je 10 iljada na neke rate, jer ne smem da se sprdam sa tim, pogotovo kad vozam bebu na pregled i slicno, zato i uzeh japanca :)

Post Reply

Return to “Elektrika”