Akumulatori - Iskustva, preporuke...

Elektrika i elektronika
RedboX
Majstor kvariša
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Beograd

Akumulatori - Iskustva, preporuke...

Post by RedboX » 22-Dec-2011 2:28

Da osvezim temu, nazalost.
imam taj nesretni energizer kome u garanciji pise da se mora puniti naponom 14.2v sto kod mene nije slucaj nego je 13.8v i to kad se spoji instrument na akumulator sa upaljenim motorom i potrosacima.
Ocito je smisljenje prica da bi se ljudi izradili za garancije jer meni svi serviseri kazu da je ovo normalno i da napone punjenja preko 14v imas samo na kamionima.
Smesno je sto meni dijagnostika pokazuje da je napon izmedju 14.1-14.3v kada se auto krece ali sumanjmd ace luzeri iz servisa da mi to prihvate pa sumnjam i da cu ista da postignem u vezi garancije ja bih da ga menjam ali nisam pametan sta da uzmem.
Meni po knjizici pise da mi treba 44Ah a kod mene je bio BH 56 i onda ovaj energizer od 56Ah, sto sam mozda i ja kriv jer mu mozda ne pasuje punjac.
Ako se vratim na fabrickih 44Ah verovatno ne gubim nista a mozda dobijem nn normalnom radu akumulatora na duze staze pa bih uzeo exide da vidim ima li tu za Rajka kapa.
Dajte mi neka pozitivna dugorocna iskustva sa markama akumulatora da se odlucim.
You only need two tools in life - WD-40 and Duct Tape. If it doesn't move and should, use the WD-40. If it shouldn't move and does, use the duct tape.

Djole
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Odakle nam dolazite (where are you from): Beograd

Re: pomoc oko akumulatora

Post by Djole » 22-Dec-2011 3:38

Ljubo, moja preporuka Bosch ili Varta.
S'tim sto bih ja uzeo samo Vartu, bez razmisljanja! Trenutno su mislim jedini na trzistu od tih stranih koji su original, i ne ide dzabe garancija na njih 48 ili 60 meseci.
Je's malo skuplja od ostalih ali sve ima svoje i resavas pitanje na duze staze. ;)
A punjenje mislim da se meri u mestu (leru) sa ugasenim potrosacima, treba da je 14v ili priblizno, a sa upaljenim potrosacima punjenje je oko 0,5v manje.
U voznji naravno da ce puniti vise, jer motor radi na vecim obrtajima. ;)

RedboX
Majstor kvariša

Post by RedboX » 22-Dec-2011 5:15

Hvala za info mormao sam da prelomom brzo jer mi auto treba za popodne i nemam vremena takod a je platio glavom jedan mali exide od 44Ah. Smesno je mali :D pa cu morati da dopunim stiroporom okolo :D.
Elem malo sma i ja promasio kad sam gledao model ali amperaza je ona koja mi traba i sad cu da ga testiram na najvece muke. btw u garanciji lepo pise da napon punjenja mora biti izmesju 13.8-14.2 sto je ok i normalan napon jer je u pitanju i normalna kuca koja pravi akumulatore a ne ovi hohstapleri iz energizer-a.
Btw pogledajte garanacije ko je skoro kupio akumulator da vas ne iznenade neprijatno.
Ovaj stari cu da nosim na servis nek ga provere pa ako tvrde da je ok ili cu ga prodati ili pokloniti kako mi dodje , jos je u garanciji.
You only need two tools in life - WD-40 and Duct Tape. If it doesn't move and should, use the WD-40. If it shouldn't move and does, use the duct tape.

JNC
Site Admin
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Honda CR-V, Mazda 5, Berlingo

Post by JNC » 22-Dec-2011 7:06

Energizer pravi Johnson control, kao i Vartu i Bosch za Evopsko trziste (Bosch za USA pravi Exide), Inace postoje dva velika proizvodjaca to su johnson Control i Exide, i prakticno vecina brendova koji postoje su njihovi samo se tako brendiraju da narod misli da ima neki veliki izbor.

RedboX
Majstor kvariša

Post by RedboX » 22-Dec-2011 8:13

Nesto gledam ovaj akumulatorcic pa mi pade napamet da ga malo ususkam onim roze stiropor/stirodur ili kako se vec zove koga imam nekog viska pa jel dastavljam svuda oko njega ili da ostavim odozgo otvoreno?
Ako podbacim komad ispod dobicu na visini da mi ona sipka sto ga drzi lepo legne a ne kao sad da podmecem neki tuzni strugac leda :(

Djole
Moderator

Post by Djole » 22-Dec-2011 10:32

Ako imas taj stirodur, super! Ubaci ga ispod obavezno, mozes i sa strane ako ima mesta, to ti je odlican izolator da ne gubi zimi dodatno energiju. Pritom lepo ces ga upasivati i ususkati da ne mrda. Ja sam to na predhodnim kolima radio i drzao ispod uvek stiropor, posebno kad sam imao isto dizela.
Sad imam fabricki neku plasticnu kutiju sa poklopcem, u koju se stavi i nema nigde mesta da ubudzim nesto dodatno, mada i nema potrebe, jer mu je to sasvim dovoljno. :)

Rosi
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda 3 BL mazda 323 1.3 BG
Odakle nam dolazite (where are you from): Sremska Mitrovica

Post by Rosi » 23-Dec-2011 2:22

ja mislim da je Ljuba pravi izbor napravio sa Exide baterijom..jer ne dolazi iz rumunije, i sl. zemalja gde znaju da prave vartu za nase trziste ;) garancija joj je koloko ja znam 3 god a neverujem da iko daje na duzi period a izdrzace 5 god. glat :palac

RedboX
Majstor kvariša

Post by RedboX » 23-Dec-2011 2:39

nazalost garancija za excel modele je 24 meseca ali nek izgura toliko ja sretan ovaj enregizer mi se zakoprocao posle 20 meseci.

Graha
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 121 1.3i 16V '91.

Re:

Post by Graha » 23-Dec-2011 1:37

RedboX wrote:Hvala za info mormao sam da prelomom brzo jer mi auto treba za popodne i nemam vremena takod a je platio glavom jedan mali exide od 44Ah. Smesno je mali :D pa cu morati da dopunim stiroporom okolo :D.
Elem malo sma i ja promasio kad sam gledao model ali amperaza je ona koja mi traba i sad cu da ga testiram na najvece muke. btw u garanciji lepo pise da napon punjenja mora biti izmesju 13.8-14.2 sto je ok i normalan napon jer je u pitanju i normalna kuca koja pravi akumulatore a ne ovi hohstapleri iz energizer-a.
Btw pogledajte garanacije ko je skoro kupio akumulator da vas ne iznenade neprijatno.
Ovaj stari cu da nosim na servis nek ga provere pa ako tvrde da je ok ili cu ga prodati ili pokloniti kako mi dodje , jos je u garanciji.
Odlican izbor si napravio. Neznam dal si zagledao kod mene je isto mali Exide akumulator koji drzi vec 6. ili 7.-mu godinu... pu pu da ga ne ureknem :D

Sto se tice tvog starog akumulatora, ako ga budes prodavao javi meni od koliko je Ah posto treba drugaru za forda pa da uporedimo.
Image

RedboX
Majstor kvariša

Post by RedboX » 23-Dec-2011 2:53

ova stari je 56Ah i mozda je on ok ali kod mene nesto nije mogao da se dopuni ili sta znam ali eto zezao me letos i sada pa bi ga se resio. Mislim svakako da ga reklamiram pa sta god da urade.

amavrenski
Mazdolicus Maximus
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): 1990. 323f gt, 2004. M6 CD136
Odakle nam dolazite (where are you from): Zrenjanin

Post by amavrenski » 23-Dec-2011 3:51

meni black horse sluzi vec cetvrtu godinu... pu pu pu da i ja mog ne ureknem...

Djole
Moderator

Post by Djole » 23-Dec-2011 6:55

Rosi wrote:ja mislim da je Ljuba pravi izbor napravio sa Exide baterijom..jer ne dolazi iz rumunije, i sl. zemalja gde znaju da prave vartu za nase trziste ;) garancija joj je koloko ja znam 3 god a neverujem da iko daje na duzi period a izdrzace 5 god. glat :palac
Za taj Exide iskreno nisam cuo... ali za Vartu ide garancija 40 ili cak 60 meseci osvanuli su bas sad bilbordi po gradu.. samo neki daju jos uvek 24 ;)
Inace jedino se Varta (makar jos uvek) pravi u originalu, kao sto JNC rece Johnson Controls Autobatterie GmbH Hannover, ne rade ih po Rumuniji, Bugarskoj, Turskoj... kao Bosch.
Zato i kazem samo Varta, provereno extra baterija! :palac

Doorsy
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 323F 1.8 DOHC, Mazda 3
Odakle nam dolazite (where are you from): My place, Bg

Post by Doorsy » 23-Dec-2011 7:06

Ja na Vartu dobijam 3 godine garancije ;)
Samo svemir i ljudska glupost su neograniceni, mada za svemir nisam bas siguran ;)

Djole
Moderator

Post by Djole » 23-Dec-2011 7:28

Pa pise lepo Varta akumulatori sa garancijom 40 ili 60 meseci (nisam siguran) :glup
Mogu da slikam taj bilbord pa da vam nakacim ovde. :P

p.s. Ne radim za Vartu i nemam nikakav procenat! :mrgreen:

Doorsy
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 323F 1.8 DOHC, Mazda 3
Odakle nam dolazite (where are you from): My place, Bg

Post by Doorsy » 23-Dec-2011 7:44

:lol4 :lol4 :lol4
Ma ja sam uzimao 2/3 x kod komsije uvek Vartin i uvek sam bio zadovoljan,zadnji uzet pre godinu dana za Celicu i tad je na sve bila garancija max 24 meseca ja dobijao 3 god ;)
Samo svemir i ljudska glupost su neograniceni, mada za svemir nisam bas siguran ;)

RedboX
Majstor kvariša

Post by RedboX » 23-Dec-2011 10:07

ovo 40 meseci vazi samo za neki odredjeni model nije za svu vartu pitao sam u jednoj prodavnici.

Rosi
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda 3 BL mazda 323 1.3 BG
Odakle nam dolazite (where are you from): Sremska Mitrovica

Post by Rosi » 24-Dec-2011 12:56

Upravo tako ;) Varta ima inace 3 serije..platinum, silver i jos neka..verovatno bronzzz :lol4 :lol3
I samo za tu najjacu verovatno daju tu extra garanciju..stari advetising fazon.. ;)
Ko kad u novinama vidis promo za neki auto i ispod cena koja kaze vec od 8200 a stave sliku na kojoj je auto sa lajsnama i kvakama u boji auta pa jos i metalik pa tonirana stakla a ima i maglenke kao i najvece moguce felne iz ponude na sebi i ti sav :D a ne kazu da za sve to ide paprena doplata :hump

btw jel zna neko koja jacina baterije je potrebna za moj auto jer moj manual je za 1.6 model i tamo pise 50Ah a ja imam 1.3 motor i prosle godine sam se pravio pametan pa uzeo blackhorse od 45Ah i jedva prezimeo :lol4 Sad imam isto sombor ali 55Ah ovaj put ;) Nego sad kontam da sam umesto ovog naseg domaceg stavio neki kvalitetan Varta ili Exide da li tad smeo da idem na 45 ili 47Ah :?
Ili je 50Ah prava mera i za 1.3 i za 1.6 model ;)

Djole
Moderator

Re:

Post by Djole » 24-Dec-2011 12:29

RedboX wrote:ovo 40 meseci vazi samo za neki odredjeni model nije za svu vartu pitao sam u jednoj prodavnici.
Pa naravno za odredjenu seriju.
Sad sam proverio -> "Silver dynamic" 40 meseci, "Blue dynamic" 36 meseci i "Black dynamic" 24 meseca.
Uzmes "Silver" i miran si bukvalno min. 60 meseci. Nije ni toliko skuplja od od ostalih proizvodjaca, a vredi te pare 100%! ;)

:mrgreen: http://www.varta-automotive.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

srh
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda premacy 1.8 16v
Odakle nam dolazite (where are you from): beograd

Post by srh » 26-Dec-2011 9:06

meni varta trajala 5 god. i verovatno bi mi trajala jos da nisam ostavio upaljena svetla na skupu kod kovilova....posle toga nije mogao ni da se napuni, a pre toga palio na pola kljuca ,sto bi rekli. :mad:

Kobacks
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 6 1.8i 626 2.0 MX3 V6
Odakle nam dolazite (where are you from): Trstenik

Post by Kobacks » 03-Jan-2012 5:42

Zna li neko kako su se pokazali ovi white horse akumulatori

zveki
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda 626 ge 86kw automatik
Odakle nam dolazite (where are you from): vrcin

Post by zveki » 04-Jan-2012 2:41

bas sam ija to hteo da pitam,ja imam white horse 74ah,3 godine garancije,ustvari 2+1 god garancije,uz garanciju se dobija kupon za produzetak garancije,pise da posle 23-24 meseca od datuma prodaje treba otici u servis da ispitaju akumulator i da produze garanciju jos 12 meseci,pa me interesuje dal je neko imao iskustva sa tim akumulatorima posto ce u aprilu biti 2 godine od kad imam akumulator,dal se gubi garancija ako ne odes u servis

zveki
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): mazda 626 ge 86kw automatik
Odakle nam dolazite (where are you from): vrcin

Post by zveki » 04-Jan-2012 3:07

sad sam proverio,ako ne odes u servis u roku od 2 godine gubis garanciju,inace ovi akumulatori su namenjeni za ful opremu ako imas mnogo potrosaca,ne odrzava se,stavis i vozis dok ne rikne,i mora punjenje alternatora da bude od 13.8 do 14.4v,ali oni uvek nadju nesto da ne bi priznali garanciju

JNC
Site Admin
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Honda CR-V, Mazda 5, Berlingo

Post by JNC » 04-Jan-2012 3:50

Meni odkad je BH star mesec dana riknuo (puklo kuciste, bilo leto, pa valjda vrucina otkud znam, krs u svakom slucaju) i naravno mi nisu priznali garanciju posto je "fizicko ostecenje" nema sanse da kupim pa dali garanciju i 10godina i cena duplo niza nego svi ostali.

Djole
Moderator

Post by Djole » 05-Jan-2012 12:53

Cekaj bre, puk`o ti sam od sebe??? Ekspolodirao? :shock:
Ako je usred leta, verovatno zbog vrucincine... i njima je to fizicko ostecenje!? ;) More bre :prut
Kakav Horse, znaci ni u ludilu! Pritom su jos bezobrazni! :mad: Treba neko da izgine od njiovih mucki... :prut
Kod mene ce da ide samo Varta ili onaj Exide sto preporucujete. :palac

m.trivic
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 323F BG 1.8 16V sohc

Post by m.trivic » 05-Jan-2012 4:25

Hm, i ajd' sad ti budi patriota i kupuj domaće, pa učini sebi medveđu uslugu :zid1:

Eh, kontrola kvaliteta u našim fabrikama u Srbiji je misaonca imenica :drk

A da ne govorimo o tome koliko su radnici tih fabrika demotivisani da rade obzirom na plate koje primaju i ako ih uopšte primaju.
Na neki način sve je to veoma povezano, kada bi domaći proizvođači nudili pristojan kvalitet proizvoda,
više bi se ti proizvodi i kupovali, a prihodi i reputacija fabrika bi bili na višem nivou. Tigar guma svaka druga kriva, Somborski akumulator ako izgura garanciju je odličan primerak, O Zastavi je suvišno trošiti reči.

Lično, da je BH u rangu kvaliteta Varte ili Exide-a pri bih se za BH odlučio i bio bi patriota.
Videh danas u Mercatoru BH 55Ah oko 5300din, što je mnogo, mnogo je. :o

Izvinjavam se ako sam otišao malo u off :)

Post Reply

Return to “Elektrika”