It is currently 20-Oct-2018 5:10

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 69 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
PostPosted: 08-Jan-2013 1:19 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Škoda oktavia 3 RS 2.0 tdi
Nakon gubitka napajanja strujom vozila (skidanje kleme ili potpuno pražnjenje akumulatora), kod modela mazde 6 prve generacije radi samo prekidač podizača vozačevog stakla na komandama vozačevih vrata, dok ostale prekidače na ovoj komandi treba naknadno učitati.
Postupak učitavanja daću kada nađem objašnjenje u svom kućnom laptopu, te verujem da će mnogima biti od koristi jer sam ja za ovu informaciju častio momke u Profilu.

viewtopic.php?f=195&t=48165

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 08-Jan-2013 4:01 
Mazdolicus Maximus

Evo i postupka:
• Podizači prozora rade na svim vratima, osim sa vozačevih. Na vozačevim vratima radi samo podizač vozačevog prozora;
• Na prekidaču svakih vrata pojedinačno spustiti prozor do kraja i zadržati prekidač još dve sekunde;
• Podići podizač do kraja i takođe zadržati prekidač oko dve sekunde dok ne škljocne.
• Postupak učitavanja je završen i trebalo bi da radi podizanje prozora sa prekidača na vozačevim vratima.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 08-Jan-2013 6:19 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Da, da... tako je i na trojci, pisao ja vec negde o tome... ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 22-May-2013 11:01 
Mazdolicus Maximus

Pitanje: na vozačevim vratima mi ne radi daljinsko otvaranje-zatvaranje prozora, na drugom stepenu prekidača zatvaranje-otvaranje do kraja. Sa vozačevih komandi oba stepena prekidača rade za ostale prozore, ali kada zaključam komande na dugme, ne mogu ni ja da otvaram i zatvaram prozore, osim vozačevog. Da li je ovde nešto pobrkano ili treba da učitavam komande i sa vozačevih vrata?

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2013 1:13 
Moderator

skydriver6 wrote:
na vozačevim vratima mi ne radi daljinsko otvaranje-zatvaranje prozora

Ovde te nisam razumeo... kako daljinsko? Mislis kad otvaras ostale prozore preko vozacevih (centralnih) komandi?
Ovo drugo je normalno kad stisnes dugme za blokadu ostalih prozora, onda na centralnoj komandi ostaje u funkciji samo dugme za vozacev prozor.
To sam se i ja u pocetku cudio ali tako je podeseno i kod mene.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2013 7:36 
Mazdolicus Maximus

Pod daljinskom komandom mislio sam kada izađem iz auta, kome su ostali otvoreni prozori, zadržim na daljincu komandu za zaključavanje vrata i tada se zatvore svi prozori osim vozačevog. Mislim da je ovo povezano sa tim što jedino vozačev prozor se ne zatvara preko komande jednokratnog zatvaranja (drugi stepen na prekidaču na konzoli).

Ovo što i kod tebe ne radi kada se zaključaju komande preko tastera je krajnje glupo rešenje. Logično, a i kod drugih kola je da vozaču uvek rade komande za sve prozore, dok kad je zaključano, ne rade jedino komadne na suvozačevim i zadnjim vratima. Tako druge i decu sprečavamo da čeprkaju sa prozorima, a ne kao što jeste da zaključam i sebe!

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2013 8:22 
Moderator

Zaboravih da ti imas tu opciju preko daljinskog... e sad to vec ne bih znao kako su povezivali, a jel ti ranije funkcionisalo a sada vise ne? Mozda je jednostavno tako povezano, kao i onaj taster za zakljucavanje prozora. Slazem se da je to krajnje glupo, i kod vecine drugih automobila je tako kao sto si i rekao.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2013 3:56 
Mazdolicus Maximus

Ranije je radilo daljinsko zatvaranje svih prozora, a sad vozačevo staklo ne. Probaću ovaj sistem učitavanja i za vozačeva vrata, pa da vidim ima li efekta.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2013 5:36 
Mazda lover

Automobil: mazda 626 ge 86kw automatik
kad zakljucas na dugme ostale prozore nemozes da upravljas sa vozaceve pozicije ostalim prozorima.tako je bar kod mene al ne mora da znaci da je tako i kod tebe jer je nekoliko generacija tvoja novija

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2013 5:48 
Mazdolicus Maximus

Na žalost i kod mene je! :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2013 6:06 
Kod mene je kada zakljucam podizace, ne moze se upravljati sa suvozacevih i sa zadnjih vrata njima, a sa glavne konzole na vozacevim vratima uvek moze, sto mi je i najlogicnije .
Koja je svrha zakljucati sam sebi podizace ?.

Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2013 6:29 
Mazda lover

nije logicno ali kod mene to ne moze.kad zakljucam prozore niko ne moze da otvori a ni sa vozaceve konzole samo vozacev prozor.to mi mnogo glupo

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2013 7:20 
Mazda lover

Automobil: Mazda 6 105 CD
Evo da se pohvalim, moja nova mazda (tek treba da je predstavim) ima opciju daljinskog otvaranja/zatvaranje svih prozora :-D

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2013 7:35 
Mazda lover

Automobil: Mazda 6
Ja imam ćerkicu od godinu ipo dana i kada se vozi, obožava da iz svojeg sjedišta dira prekidač za otvaranje stakla. Opcija zaključavanja je odlična stvar. I kod mene je takođe zaključavanje svih prozora osim vozačevog. To mi je apsolutno logično i daleko od glupog :)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2013 7:43 
Mislim da Phenomen nije razumeo . Procitaj bolje .
Kada zakljucas prozore, jel mozes sa vozacevih vrata , sa glavne konzole da ih podignes iako su zakljucani ?

Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2013 7:50 
Mazda lover

Ne mogu. Meni se ne zatvaraju ni prozori automatski(tj zatvaraju se ali ne kada zaključam auto), ne zaključava mi se auto ni poslije 20 sekundi. Ne znam u čemu je fora i da li sam to disable-ovao jer je radilo ranije :bravo1

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2013 8:05 
Mazda driver

Automobil: Mazda 6 2.0TiCD
Na mojoj 6-ci kad zakljucam podizace stakala,sa mesta vozaca mogu da upravljam (podizem-spustam) sva stakla,dok sa ostalih pozicija se ne moze. Auto mi se sam zakljuca posle 20sec.ali ne podize staklo kod vozaca.... To je izgleda razlicito od modela,do modela... :shock:

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2013 8:18 
Moderator

Vidis, kod mene je kao kod Skydrivera i Zvekija, samo sto nemam opciju daljinskog zakljucavanja.
Vrata zakljucava automatski posle 30-ak sek. samo ako ga otkljucas ali ne otvoris ni jedna vrata ili gepek, ne po izlasku iz auta!
Po prici Shatronormalnog (dobar ti nik :P :lol4 ) znaci da tu verovatno nesto moze da se "otkljuca" od funkcija tj. programira da radi, kao mozda i ono daljinsko otkljucavanje... ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2013 9:23 
Mazda lover

Dzigi Bau wrote:
Ali koja je funkcija toga, pa nece cerkica da ti dohvati glavnu konzolu na vozacevim vratima i da se igra, ona samo moze da dohvati one pozadi ;)

Pa naravno da neće, meni odgovara zaključavanje koje postoji, doduše bilo bi korisno da mogu da i pored zaključanog dugmeta otvaram i ostale prozore a ne samo vozačev. Inače poenta zaključavanja i jeste da onemogući otvaranje prozora, nisam te baš najbolje razumio što si htio reći

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2013 9:32 
Mazda lover

pa to smo i hteli da kazemo da pored zakljucanog dugmeta mozes da otvaras i ostale prozore sa vozaceve pozicije.i normalno da je veoma korisna stvar zbog dece

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2013 9:41 
Mazda driver

Automobil: Mazda 6 2.0TiCD
phenomenon wrote:
Dzigi Bau wrote:
Ali koja je funkcija toga, pa nece cerkica da ti dohvati glavnu konzolu na vozacevim vratima i da se igra, ona samo moze da dohvati one pozadi ;)

Pa naravno da neće, meni odgovara zaključavanje koje postoji, doduše bilo bi korisno da mogu da i pored zaključanog dugmeta otvaram i ostale prozore a ne samo vozačev. Inače poenta zaključavanja i jeste da onemogući otvaranje prozora, nisam te baš najbolje razumio što si htio reći

@phenomenon...a da probas da skines klemu sa akumulatora... kao sto pise na pocetku teme... mozda bude promene? Tj.mozda ces moci otvarati kao kod mene na 6-ci? Meni se prosle godine webasto poceo paliti i na +15 :lol4 ,skinuo klemu i vratio se u normalu.
Inace,moja dvojica klinaca kad pocnu da "drndaju" po podizacim,prosto se zahvalim Mazdi sto izmisli to dugme za zakljucavanje... :lol4
@Djole...nick mi ima bas dugu pricu i traje 10-tak godina pa mi zao da ga menjam :D

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-May-2013 9:48 
Mazdolicus Maximus

Eto kako je sve to različito od auta do auta! Najlogičnije je:
shatronormalan wrote:
Na mojoj 6-ci kad zakljucam podizace stakala,sa mesta vozaca mogu da upravljam (podizem-spustam) sva stakla,dok sa ostalih pozicija se ne moze. :shock:

Nema smisla kako je to kod nekolicine nas rešeno, da sami sebe zaključamo. Svrha je zaključati putnike da upravljaju prozorima sa svojih vrata, a da vozač može uvek sa centralne konzole. I moja ćerkica od 17 meseci je otvorila prozor pre neki dan. Ja zaključao i kada sam hteo da ga zatvorim, cvr! Morao sam da otključa, zatvorim i opet zaključam. Glupo! Moguće da i to može da se podešava preko dobre dijagnostike, šteta što nemamo neku za igranje.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 24-May-2013 8:43 
@Phenomen
E bas ovo sto je napisao Sky, na to sam mislio,ok je da putnici ne mogu , ali vozac treba uvek da moze da upravlja prozorima . Eto ti primer sto je naveo Sky a evo i meni sta se desilo .
Meni je isto tako u pocetku sestricina spustila prozor, ja zakljucao(onemogucio da ona upravlja) , ali sam zato ja sa centralne konzole podigao, i to je najlogicnije po meni i najvise funkcionalno .

Citajuci ove postove sve mislim da se to kod vas moze resiti softverski jer mi nije jasno da je to tako podeseno, jer sta ja dobijam ako zakljucam samog sebe, do glavne konzole ne dohvaca niko sem vozaca .

Zato ja kada vozim decu aktiviram child lock i zakljucam prozore i ne mislim .

Reply with quote  
 Post subject: Re:
PostPosted: 20-Sep-2014 8:32 
Mazdaš u povoju

Automobil: mazda 6
skydriver6 wrote:
Evo i postupka:
• Podizači prozora rade na svim vratima, osim sa vozačevih. Na vozačevim vratima radi samo podizač vozačevog prozora;
• Na prekidaču svakih vrata pojedinačno spustiti prozor do kraja i zadržati prekidač još dve sekunde;
• Podići podizač do kraja i takođe zadržati prekidač oko dve sekunde dok ne škljocne.
• Postupak učitavanja je završen i trebalo bi da radi podizanje prozora sa prekidača na vozačevim vratima.

:bravo1 :lol :bravo Bravo Bravo, Hvala, kad sam uzeo auto mislio sam da je crklo i bas sam see bio smorio ali mi je bilo nelogicno da mogu pozadi da podignem prozore a sa vozaceve konzole ne funkcionise.. I odem ja kod majstora tj elektricara i kaze on znas jbg desava se sigurno je tu upala voda i sjebala to mora novo da se kupi sve i tako bas sam planirao da kupim novo kad ono procitam ovde resenje i reko ajde da probam , probao radi sve perfektno cak mi i radi daljinsko zatvaranje prozora :) Hvala jos jednom.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Re:
PostPosted: 20-Sep-2014 10:23 
Mazdolicus Maximus

marko.del wrote:
skydriver6 wrote:
Evo i postupka:

:bravo1 :lol :bravo Bravo Bravo, Hvala, kad sam uzeo auto mislio sam da je crklo i bas sam see bio smorio ali mi je bilo nelogicno da mogu pozadi da podignem prozore a sa vozaceve konzole ne funkcionise.. I odem ja kod majstora tj elektricara i kaze on znas jbg desava se sigurno je tu upala voda i sjebala to mora novo da se kupi sve i tako bas sam planirao da kupim novo kad ono procitam ovde resenje i reko ajde da probam , probao radi sve perfektno cak mi i radi daljinsko zatvaranje prozora :) Hvala jos jednom.

Daljinsko zatvaranje prozora? Ja to nisam uspeo da aktiviram.

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 69 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]