It is currently 19-Jun-2018 2:42

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 172 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Author Message
 Post subject:
PostPosted: 05-Aug-2013 11:21 
Mazda lover

Automobil: Toyota Celica STI
Moze i tako,jbg tesko je reci dok se ne vidi uzivo kako je kod tebe i sta gde ide,ali nadam se da smo bili od pomoci...Super... :bravo1

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 05-Aug-2013 11:28 
Naravno, da nije bilo vas mogao da izbije pozar cas :lol3

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 05-Aug-2013 11:45 
Mazda lover

Automobil: Toyota Celica STI
Moglo je i sa nama mi to slucajno pogodili :P :lol4 sala naravno,nek sa srecom sluzi... ;) :palac

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 06-Aug-2013 12:00 
Mazda lover

Automobil: MAZDA 3 1.6i/TE BK 2003.
:bravo :care samo neka sljaka,tu smo da pomognemo ili da pogadjamo pa ako uspe uspe :lol4

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re:
PostPosted: 06-Aug-2013 11:22 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Dzigi Bau wrote:
Namestio sam ovo danas . Radi perfektno ! Hvala svima na pomoci !
Ostalo mi je jos da nabudzim da zatvara i siber . A razmisljam i da ubacim tajmer koji ce posle 20 sekundi oduzimati struju modulu, cisto radi zastite.

Extra bas mi drago!!! :bravo Mogao bi da napravis neki klip, pa da vidimo kao to izgleda. :)
Zar ima prikljucak i za siber?? A ono za tajmer ti nije losa ideja, ako moze da se nabudzi tako svakako je sigurnije onda! ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 06-Aug-2013 2:12 
Hehe, dobro da ste ovaj put pogodili kako treba :D :D :D
Klip cu da napravim, obecavam,ali kad stignem . Posto je kod caleta po ceo dan, a juce je dosao ranije pa sam ugrabio da namestim . :D
Za siber nema,ali moze da se namesti nesto npr da 2 sekunde da da se zatvori siber pa posle da okidac za modul, ili obrnuto videcu .
A tajmer ima gotov da se kupi,kao za svetlo u kabini, stavis triger na njega, i on daje 20 sekundi napon, i posle toga sve staje :)

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 15-Aug-2013 2:55 
Nisam dovrsio sve, za sada siber zatvaram preko funkcije trunk na daljincu, a prozori se dizu cim zakljucam . Inace zica acc sluzi da modul ne moze da se aktivira u voznji .
Evo klipa i za siber i za prozore, jednog dana ce to sve ici skupa, kada nadjem vremena da ispovezujem . Inace kada je toplije vreme malo brze idu prozori, a i kada ih budem namazao glicerinom, jos ce bolje ici :P

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 15-Aug-2013 3:02 
I neka slika povezivanja . Najteze je bilo proteti kablice za vozaceva vrata kroz fabricke zastitne gume ali i to smo uspeli :)

Image

Image

Reply with quote  
PostPosted: 15-Aug-2013 7:49 
Moderator

auuu koje klupko... ali ipak se okrece!!! :bravo1 :bravo

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 15-Aug-2013 8:37 
Mazda lover

Automobil: MAZDA 3 1.6i/TE BK 2003.
:bravo1 :lol :palac

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 11-Aug-2016 1:36 
Mazdaš početnik

Automobil: mazda3 1.6cd (85kW)114KS 2012.
Pažljivo sam pročitao sve postove ove teme a ne mogu da se čudom načudim da kod mene u automobilu koji ima solidan paket opreme, osim prekidača mog prozora, više nije "osvetljen" ni jedan prekidač a ni kvaka za otvaranje vrata, neverovatno. Zna li neko kako da to rešim a da nije u home varijanti pošto sam sa strujom na vi, da li ima da se kupi nešto od "delova" pa da mi električar ugradi ili nešto slično...?

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 12-Aug-2016 12:49 
Majstor kvariša

Automobil: Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
gde je svet gde smo mi.. sad se to resava na drugaciji nacin

http://www.aliexpress.com/item/Support- ... b09cf1bfae

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12-Aug-2016 7:27 
Mazdaš početnik

Redbox izvini, očigledno je da nisam bio jasan. U vozačevim vratima imaju 4 tastera za prozore i svaka vrata imaju svoj taster. Od svih sedam tastera jedino vozačev taster za vozačev prozor (na kome piše "AUTO") je vidljiv u mraku, osvetljen, u njemu ima verovatno LED dioda, a preostali tasteri se ne vide u mraku.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12-Aug-2016 7:53 
Moderator

Tako su uradili na BL modelu (II generacija trojke) koja se meni generalno manje dopada od BK (I gen.) Ima neka resenja i materijale losije odradjene nego kod BK, to jedino mozes resavati u sopstvenoj radinosti.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12-Aug-2016 10:01 
Mazdaš početnik

E Đole toga sam se i plašio, stvarno sam razočaran. Sad bih trebao da nađem nekog ko bi na svakom prekidaču našao (ukoliko je uopšte moguće), odakle može da uzme struju i poveže sa LED diodama, prorežem otvore na plastici (o kojima si ranije pisao u ovoj temi) i opet mislim da to ne može izgledati ni približno kao fabrički urađeno. A na polu 1996. kojeg vozim 10 godina svaki taster je osvetljen....

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 12-Aug-2016 10:53 
Mazda lover

Automobil: Peugeot 407
Ma gde ces da rezes...samo ces da upropastis... probaj da nadjes od drugog modela tastere i ako odgovaraju extra.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12-Aug-2016 11:37 
Moderator

Meni na BK npr. svetle svih 7 dugmica, ali danas sve moze da se izvede...
Ja ne bih busio kod tebe taster, vec bih mozda pre probao da ubacim sitnu diodicu u rupu gde zalazi prst tako da bi bio osvetljen sa donje strane.
A da uzimas sve tastere od BK samo radi toga je pitanje isplativosti i da li bi bas legli kako treba.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12-Aug-2016 11:38 
Majstor kvariša

Automobil: Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
Momčilo wrote:
Redbox izvini, očigledno je da nisam bio jasan. U vozačevim vratima imaju 4 tastera za prozore i svaka vrata imaju svoj taster. Od svih sedam tastera jedino vozačev taster za vozačev prozor (na kome piše "AUTO") je vidljiv u mraku, osvetljen, u njemu ima verovatno LED dioda, a preostali tasteri se ne vide u mraku.

Ma razumeo sam ja tebe nego su pridruzujem u tugovanju ovo sto je Djole dopisao.
a ovo moje sam slucajno nasao trazeci da vidim da li ima sad kod kineza nesto na tu temu i iskoci dongle.

postoje LE diode koje nisu valjak nego su suzene na vrhu u tanki valjak recimo od 1mm a telo je 3mm pa kad izbusisi rupu za 1mm ona ne propadne kada je postavis u to pa ni ne viri. sto se tice instalacije ako ima svetlo za jednu odatle bi mogao da prespojis na sve a ovo sto Djole reče (drugo :)) mozda je jednostavnije da stavis jednu da obasjava taj prostor za prste pa ces time pokriti 2 tastera.

neko je to radio samo se ne mogu setiti ko.

evo par primera kako izgleda ju nije kao ova so sam ja opisao ali su i ove upotrebljive a ima da se nadje i kod nas. a i kod kineza :D

Image

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12-Aug-2016 1:33 
Mazdaš početnik

Svima hvala na iznetim mišljenjima. Nadam se da pošto je BL varijanta novija od BK (a da sa druge strane na BL varijanti nema osvetljenje kao ma BK), da su u štampanim pločama koje se nalaze ispod tastera ostalih vrata "ostavili" struju od pozicije za koju bi se eventuvalno vezala neka diodica. Sve ovo iziskuje rasklapanje tastera,angažovanje čoveka elektro struke,....

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 12-Aug-2016 8:40 
Moderator

Pa ima stalna struja u prekidacima kad su na kontaktu i svaki elektricar bi to znao da poveze, jedino je da se odlucis gde i kako ugraditi diodice...
Evo slikah danas moje i one su ispupcene ali mene recimo smara sto se u mraku sitno vide... moglo je to da bude malo vidljivije kao kod VW.

Image

Image

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 15-Aug-2016 8:00 
Mazdaš početnik

Đole, ne izgledaju ti osvetljeni tasteri ni tako loše. U svakom slučaju bolje nego totalno neosvetljeni. Imam jednog drugara autoelektričara pa ću videti sa njim šta on misli kako i šta bi bilo najjednostavnije a funkcionalno... Još jednom svima hvala na uloženom trudu i prenetim iskustvima!

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 20-Aug-2016 10:13 
Mazda driver

Automobil: Mazda3 1.6i(BL);Mazda3 1.6i BK
Kod mene na BL trojci (druge generacije) imam samo podizace prednjih prozora posto je CE paket opreme('najsiromasniji") i meni svetle oba na vozacevim i prekidac na suvozacevim (s'tim da se ovaj gasi kada se blokira otvaranje sa onim dugmetom na vozacevim vratima)...
@Momčilo: posto je tvoja noviji/restilizovani model cudno mi je da je drugacije to odradjeno...
Da mozda nije neki kvar kod tebe u pitanju?? :shock:
Imageimage hosting 20mb

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 172 posts ]  Go to page Previous  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

All times are UTC + 1 hour [ DST ]