It is currently 19-Jun-2018 12:30

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Author Message
PostPosted: 15-Apr-2011 7:03 
Nesto sam preturao po starim casopisima pa sam naisao na ovaj zanimljiv clanak o sijalicama koje se prodaju na nasem trzistu.
Nadam se da ce nekom da koristi, ako svi vec niste presli na xenone :D

Image

Image

Reply with quote  
PostPosted: 15-Apr-2011 10:35 
Moderator

Automobil: Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Nije lose, interesantno. Jeste da nema ovih novijih modela sijalica koje su se posle pojavile ali moze stvarno nekom da pomogne ko se razmislja. Bez veze je sto nisu testirali i druge tipove, H1, H7, HB3...
Ja se jos uvek dvoumim da li da ugradjujem ksenone ili ne bas zbog tog zakona, pa cekam da vidim sta ce vise biti! Ne bih da me posle cimaju. ;)

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 20-Oct-2011 6:11 
Ajde ljudi da cujem misljenja...hocu da kupujem osramove sijalice, trebaju mi H1 i H4 za F-icu...pa koje da uzmem...mislio sam uzeti one sto daju kao dijamantsku svijetlost (kristalno bijela) sad ne znam da li je to silver star ili neke druge pa mi treba pomoc :ziveli

Reply with quote  
PostPosted: 20-Oct-2011 11:26 
Mazda driver

Automobil: mazda 6
ja koristim osram night breaker i super sijaju...ali traju oko 6-7 meseci...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 20-Oct-2011 11:40 
Moderator

Night Breaker super osvetljava i belo sija ali duplo krace traje od ostalih!
Silver Star serija takodje nije losa, slabije svetli od Breaker-a, belo sija ali isto mu je vek duplo kraci. To mozete videti i na samom pakovanju, na poledjini, da su naznacili na slici duplo manje radnih sati.
Ja se duze vreme razmisljam da stavim na duga svetla Philips-Power 2 Night, posto imam ksenone na oborenim pa da mi se ne mesa zuta i bela (mada duga ne koristim u opste :D pa se zato i femkam...).
One kao sijaju najpribliznije belom ksenon svetlu, a citao sam i vidim da ih mnogi hvale...

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 21-Oct-2011 2:29 
ma moram nesto da promenim,ove obicne prvo sto zuto svetle a drugo slabije svetle pa bi da malo pojacam i sad gledam sta da uzmem...razmisljao sam i o xenonu ali me svi ovde odgovaraju a i trenutno nisam pri parama za xenon :cry:

Reply with quote  
PostPosted: 21-Oct-2011 3:01 
Moderator

U istom sam problemu bio i ja, pa sam bacio sve na papir i na kraju se ipak najvise isplate ksenoni.
Ove sijalice koje bas ne crkavaju tako brzo kao Osram kostaju i do 40-ak e, a ksenone sam ugradio za 70e (sa odredjenim popustima...) i 12 mes. garancija 35w/5000k sijaju kristalno belo i nemam apsolutno nikakve zamerke, progledao sam i odusevio se njima!
Kod tebe je koliko mi se cini isto kao i kod mene socivo/projektor far, sto dosta menja pricu o ksenonima i daje pun efekat! :palac

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 21-Oct-2011 6:50 
da da...imam sociva i znam da bi ksenoni ekstra izgledali,i razmisljao sam da li da stavim 5k ili 6k ali mi se od 5k cine bolje,nekako lepse svijetle,ove od 6k vuku na plavo a to mi se ne svidja! izgleda cu se morati stisnuti malo i ugraditi ksenon :cool:

Reply with quote  
PostPosted: 21-Oct-2011 7:40 
Moderator

Ako se odlucis za to, nemoj 6k nikako, ne samo sto vuku na plavo, vec mnogi koji su ih imali kasnije su se vratili na 4300k, jer su mnogo losi po kisi...
5000k retko gde ima da se nadju ali po meni su najlepsi (daju cisto belo svetlo) i nemam nikakve zamerke za voznju po kisi! :palac
Evo ti ovde malo detaljnije sve oko ksenona -> viewtopic.php?f=234&t=47080&start=0

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 23-Oct-2011 1:30 
ma ovde ti ima od 5k koliko hoces...gledao sam po ovom sajtu nasem "bosanskom" www.pik.ba verovatno ste culi...i kosta oko 40€ bez ugradnje...sad ne znam je li to jeftino,da nije neko veliko kinesko s*anje :prut ajd ako se nekome da nek pogleda malo taj sajt pa ako sta da skontati sa slika valjaju li ili su losi :ziveli

Reply with quote  
PostPosted: 24-Oct-2011 8:12 
Moderator

Pa sta znam... bitno je zato da uzmes sa garancijom, 12 meseci si onda makar miran. ;)
Moji HID-ovi su Bear Classic sa slim balastima, vrsljao vamo-tamo i kao dosta njih ih je nahvalilo.
Ja ih ne gasim vec 6 meseci i super sam zadovoljan kako rade i sijaju. :)

xenon 35W/5000k vs. halogen 55W/60, H7

Image

Image

Image

Image

Last edited by Djole on 30-Oct-2011 11:25, edited 2 times in total.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 25-Oct-2011 4:37 
moracu i ja nesto da potrazim...a ovo izgleda savrseno na slici...bas ono sto trazim...moram pod hitno da ugradjujem :ziveli

Reply with quote  
PostPosted: 30-Nov-2012 11:04 
Mazdolicus Maximus

Automobil: mazda PREMACY 2.0 DiTD
Ja zelim da stavim plave sijalice u farove . Gledao sam po internetu i jedine plave koje mislim da su kvalitetne su Osram. E sad oni imaju dve vrste . Jedne imaju plavu oblogu preko cele sijalice , a druge preko jednog dela. Koja je razlika u praksi ako zna neko?

Evo linkovi od oba modela:

cool blue intense
http://www.winwin.rs/auto-oprema-gume/a ... -p43t.html

Night breaker
http://www.winwin.rs/auto-oprema-gume/a ... -p43t.html

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 30-Nov-2012 11:09 
Night breaker su valjda cisto bele.
A cool blue vuku na plavo, ja sam stavio cool blue, isto sam se premisljao kao ti .
Samo 1600 dati za dve ove je previse, bolje jos malo skupis, stavis xendze i ne mislis ;)

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 30-Nov-2012 11:17 
Mazdolicus Maximus

pa znam jedne su 3600K a jedne 4200. Ali mislim da je na jednim i kratko i dugacko iste boje a na ovim sto nisu cele prekrivene se kratko i dugacko razlikuju. A xenon i alarm planiram sledece godine , a ove kupujem jer imam lose sijalice i ne daju dovoljono svetlosti.

A desilo mi se kad sam ih stelovao da mi odjednom motorce proradi o okrene sijalicu u levo ili desno pa se linija svetla nekako cudno pomera. Zna li neko kako to da resim ??

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Dec-2012 12:10 
Pa cekaj, jel ti hoces plave sijalice ili jacu svetlost ?
Za ovo drugo ne znam.

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Dec-2012 1:39 
Mazdolicus Maximus

Pa menjam sijalice zbog jace svetlosti, a kad ih vec menjam hocu plave. Mada to nije neki problem Veci problem je stelovanje.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Dec-2012 1:44 
Bele ce ti jace svetleti, pogotovo po kisi npr . Bolje ti je da se isprsis ako su ti h7, mislim da je oko 40-45e xenon sa 6 meseci garancije, meni je h4 55e .

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Dec-2012 2:12 
Mazdolicus Maximus

H4 su mi sijalice ali ja kad sam gledao kvalitetne kostaju oko 200 evra i vise valjda zato sto su BI-xenon. Al nije to bitno necu jos xenone . Samo mi nije jasno zasto je jedna sijalica cela plava a jedna pola samo? NIkad do sad nisam video da je neka sijalica samo polu plava. Cudno.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Dec-2012 3:15 
Mazdolicus Maximus

Automobil: 626 2.0D GD & 323f 1.8 16V
ako hoces bas plavu boju kao sto dobijas sa xenonima tome nemoj da se nadas sa ovim sijalicama... trenutno imam cool blue dobro svetle i boja vuce malo na plavo skoro sam ih kupio tako da cu tek videti koliko dugo traju... sto se tice night breaker-a njih sam ranije imao odlicno svetle svetlost im vuce na belo i trajale su mi dosta dugo...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Dec-2012 2:46 
Mazdolicus Maximus

OK hvala

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re: Farovi
PostPosted: 01-Dec-2012 10:49 
Mazda driver

Automobil: mazda 6
Osram sijalice i jedne i druge sam koristio...zaista bolje sijaju ali bas brzo crkavaju...pa me smorilo i vec neko vreme koristim obicne...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Dec-2012 11:40 
Koliko brzo, meni traju fino ?

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 02-Dec-2012 1:32 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Mazda 121 1.3i 16V '91.
Kod mene na 121-ci su i dalje fabricke sijalice koje ok svetle i dalje posle 21 god... Sta da vam vise pricam... Dok ovi francuzi ckilje na jedno oko, nama blicaju na kratka kolko su dobra, :D jedino je sad fora sto su mi prosle godine na tehnickom spustili farove pa kad sam vozim ili eventualno sa jos jednim putnikom onda kratko svetlo ne dopire bas kako bi trebalo...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 23-Mar-2016 12:03 
Mazda lover

Automobil: Peugeot 407
Aham... znaci zato meni crkle u istom danu oba kratka svetla. Zamenio sam nekima sa OMV-e pumpe, cisto bele i sijaju zaista ok (imao se pre toga neke plave kineske toliko su bile slabe da kad mi je crklo desno plavo, radilo je samo levo belo, da nisam ni primetio) :D

Da li je neko probao h1 led i sta mislite o ovome:
LINK AMAZON

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 40 posts ]  Go to page 1, 2  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]