It is currently 19-Jun-2018 2:40

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 151 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next
Author Message
PostPosted: 01-Apr-2010 12:13 
Majstor kvariša

Automobil: Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
Veceras sam imao dogadjaj sa akumulatorom.Elem zena se dovezla do parkinga i u manevrisanju joj se ugasi auto i posle toga kraj.Svaki pokusaj paljenja ne da nije hteo da zavergla nego se culo samo krcanje i sva svetla se polako gase.
Ne budi lenj zovnem Rokija i on mi kaze da sumnja na akumulator. Sa ugasenim autom napon je 12.27V a kada je upaljen onda je 13.7V. Uspeo sam da upalim na gurku i da se provozam po kraju pokusavajuci da dopunim akumulator ali par pokusaja gasenje i paljenja je bilo bez uspeha srecom sam imao dovoljno zamaha da se upali motor u voznji.
Kako nisam smeo da ugasim auto nisam ni otisao do tempa za koji znam da radi i da ima neke akumulatore pa cu sutra tu na tosinom bunaru da pogledam sta se nudi.
Nekako mi se najvise mota po glavi da uzmem energizer a razmisljam i o bosch , varta ili onaj white hors.
Moj je 12V 55Ah 480A. Da li bi smetalo da uzmem nesto malo vece recimo 60 ili 66Ah i da li ce skoditi alterntoru?
Da li treba pre kupovine da odem kod elektricara me pregleda jer mozda je crknuo zbog necega?
Nisam imao probleme sa paljenjem nikada.

Da se dopunim , u knjizici pise da je fabricki 12V 40Ah i da je anlaser valjda 70A. Da li onda smem uopste da stavljam 55 ili vise ah?

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Apr-2010 12:50 
Jer si pogledao da li ima tecnosti unutra? Mozda treba da ga dopunis destilovanom vodom, da ga stavis na ispravljac i napunis, mozda ce posle toga da radi kako treba...?

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Apr-2010 1:09 
Majstor kvariša

Vode je imao do iznad ploca i dosuo sam.Nazalost nemam ispravljac a auto mi treba sutra u voznom stanju.
Citao sam da BH hoce tako da otkaze odjednom bez najave.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Apr-2010 1:12 
Koliko je star akumulator?? Ako je izasao iz garancije najverovatnije je riknuo... :D

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Apr-2010 1:20 
Majstor kvariša

koliko ja znam u kolima je skoro 4 godine valjda ga je ubilo ovo stalno paljenje svetala.
Ima li neko neku preopurku sta da uzmem?

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Apr-2010 2:43 
Mazdolicus Maximus

Automobil: 1990. 323f gt, 2004. M6 CD136
mozes da uzmes bilo koji, tj bilo koje amperaze samo da nije manji od tih 40Ah, propisanih u knjizici. u principu sto jaci to bolji, teze ce da se isprazni...

ja ti preporucujem ili Bosch ili Black Horse. u 929 mi je Bosch 72Ah, a u f-ici mi je Black Horse 55Ah, i da kucnem u drv, oba me odlicno sluze...

ja ti preporucujem da pogledas i cetkice na alnaseru, to itekako hoce da zeza, kad su istrosene ponasa se kao da je akumulator prazan, nece da vergla ili jako tesko... a to je kvar koji moze da te kosta nekih 200din. isti takav slucaj sam imao i na 929 i na f-ici.
kazem ti jer sam se ja opekao, nece da vergla, ja odem kupim nov, on opet nece da vergla, ja odem zamenim nov, ma kakvi ni da mrdne... na kraju se ispostavilo da su cetkice na alnaseru, i tako sam bezveze kupio nov akumulator... sam prodao drugu, i dan danas mu jos sluzi... eh da stari je bio Blach Horse...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Apr-2010 9:51 
Mozes da pogledas to, mada verujem da je dotrajao akumulator...
Kada sam sebi kupovao (doduse, od 100Ah) bilo mi je puno da kupujem Bosch ii neki od tih "boljih" marki, pa sam kupio somborski neki, mislim MonBat ili tako nesto... Vise manje, iz mojih i iskustva drugara oko mene, svi oni izdrze malo preko garancije i to je to... :)
Moj fabricki je izdrzao 5 godina i nikako da ga odnesem da ga posteno prodam u staro gvozdje (umalo ne napisah grozdje :)) )...

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Apr-2010 10:07 
Majstor kvariša

Mislim da je akumulator crkao i to doooobro jer ni alarm ne moze da okine centralnu bravu.
Ne verujem da bi cetkice tako odjednom skiknule, ne tvrdim da nisu, ali bih valjda imao probleme pre ovoga.Meni ni ne dodje do verglanja vec se sve pogasi.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Apr-2010 10:50 
Definitivno akumulator onda... Tako je i meni...Najnormalnije parkiraao auto uvecece i ujutru kada sam hteo da upalim mrtav... U stvari lazem, davao je kontakt i kada hocu da upalim ono kao hoce da zavergla ali ne moze... I onda ne moze vise nista... :D

Reply with quote  
 Post subject: Re: Zamena akumulatora
PostPosted: 01-Apr-2010 6:25 
Mazda lover

Automobil: MAZDA 626, GF, 2.0
nemoj ljubo samo BH, veleprodaje vise nece da ga uzimaju jer ne moze da zive od reklamacija.
ja sam sada menjao i preporucise monbat, kazu da na njega za sada ima najmanje reklamacije, a posle njega idu topla i bosch

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Apr-2010 7:59 
Da da, ja sam kupio pravi akumulator... :D
I ja sam cuo da je BH od kako je kupljen postao krsh, da malo malo ima reklamacije... A ako se ne varam ista je cena... :)

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Apr-2010 9:56 
Majstor kvariša

Ovako, kako razlika u ceni nije bila prevelika u odnosu na vartu i jos neke tamo slicne ja sam odlucio da uzmem energizer 56Ah 480A pa nek ide zivot :)
Auto mnogo krace vergla i proradio je odmah na radost komsija kojima sam priredio alarmni koncert.
garancij 24m pa malo pre toga odes na servis i onda ako je ok produze na 36 ako nije daju novi. tako rekose.
5090 din u automiki , zemun prvomajska koji btw rade 24h sto nije lose znati

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Apr-2010 10:25 
Site Admin

Automobil: Honda CR-V, Mazda 5, Berlingo
Energizer je odlican, nema greske, mogao si i exide da vidis oni su isto dobri.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 01-Apr-2010 11:27 
Majstor kvariša

da sam to uradio kad sma planirao kupio bi exide ali nazalost bh me pretekao tako da nisam imao izbora jer mi je auto trebao. I ovako je ispalo ok.Samo moramd nadjem komad gume da stavim ispod one metalne poluge sto pritiska akumulator da ga bolje drzi jer je original bio visi a uzi.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 02-Apr-2010 1:40 
Neumorno blebetalo

Zato je Exxide dobar, upada skoro u mm po dimenziji. Imam isti "problem" na sedanki, Nikola je nekako namestio da to stoji i ne mrda.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 02-Apr-2010 2:06 
Mazdolicus Maximus

Automobil: 1990. 323f gt, 2004. M6 CD136
ja sam dodao parce drveta, koliko je falilo za visinu, stegao... i ne mrda se...

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re:
PostPosted: 02-Apr-2010 10:52 
Mazda lover

Automobil: MAZDA 626, GF, 2.0
BooM_NS wrote:
Da da, ja sam kupio pravi akumulator... :D
I ja sam cuo da je BH od kako je kupljen postao krsh, da malo malo ima reklamacije... A ako se ne varam ista je cena... :)

sinak, ja samo govorim sto sam cuo, ali uopste nisam kupio ni jedan od gore navedenih, dobio sam na poklon vartin

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 02-Apr-2010 2:19 
Nemoj ti sad meni tu sinak... :) Salim se naravno, samo sam rekao da sam i ja sam cuo isto sto i ti... U svakom slucaju, za sada radi dobro, dokle ce videcemo... :)

Reply with quote  
PostPosted: 19-May-2010 7:37 
Imam sledeci problem: Kad pokusam da startujem motor, ponasa se kao da je akumulator prazan, tj. zavergla jednom-dvaput, i onda nece vise... Napunim akumulator, povezem ga-opet isto! Povezem direktno na njega far, + i - sijalica svetli bez problema. Spojim + i - jednom zicom-varnici normalno, znaci , akumulator ima struju, ali kad ga povezem na auto, opet se ponasa kao da je akumulator prazan... Da li je to nesto do akumulatora, ili je problem nesto drugo? Stvarno me :hump vec 2 dana... :cry:

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-May-2010 10:39 
Majstor kvariša

meni kad je crkao akumulator sve je radilo osim paljenja, tj sijalice sve, muzika i ostalo na struju ali kada zaverglam onda pomracenje.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-May-2010 11:10 
Neumorno blebetalo

Pregledaj anlaser i alternator.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-May-2010 11:39 
Ali zar nije f-ja alternatora da puni akumulator, ako je on napunio akumulator morao bi da upali i da vozi dok se opet ne istrosi...

Reply with quote  
PostPosted: 19-May-2010 11:48 
A na kablove?

Reply with quote  
PostPosted: 20-May-2010 12:15 
dr. mr. sci. prof. Mazdologije

Automobil: Mazda 323 f BA 1.5
svratis do bilo kog auto elektricara i on ti izmeri dal ti valja akumulator ili ne i onda znas sta ciniti :D

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 20-May-2010 12:21 
Ovako: punio sam ja akumulator preko ispravljaca, i on se isto ponasa kad ga stavim u kola... Svraticu do nekoga ovih dana, pa cemo videti. Sto se tice akumulatora, za sve ostalo se ok ponasa, gore sam naveo slucaj sa sijalicom i direktnim spajanjem + i -... Mislim da je nesto drugo, cim on nece ni da startuje masinu...

Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 151 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next

All times are UTC + 1 hour [ DST ]