It is currently 21-Nov-2017 7:28

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ] 
Author Message
PostPosted: 01-Dec-2009 10:53 
Može li mi neko pomoći oko daljinskog za centralno zaključavanje brave.Odjednom je prestalo da radi,misleći da je baterija u pitanju kupio sam novu i zamenio je međutim problem nisam rešio ako je neko imao sličan problem molio bih ga da mi kaže šta dalje da radim au pitanju je Mazda Premacy iz 2002 godine.

Reply with quote  
PostPosted: 02-Dec-2009 12:59 
Promeni ponovo bateriju, mozda ta koju si kupio nije u redu...

Reply with quote  
PostPosted: 02-Dec-2009 11:50 
Neumorno blebetalo

Da li si probao sa oba daljinca ili samo sa jednim?
Pretpostavljam da imas fabricki daljinac, lici kao ovaj na slici ispod (bez crvenog dugmeta)?

Image

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 03-Dec-2009 4:13 
Kao prvo da vam se zahvalim na odazivu mog problema.Kao drugo baterija je proverena i ima 3v, a daljinski je originalan naravno bez crvenog dugmeta a rezervni daljinac nemam imam samo ovaj jedan sto koristim.

Reply with quote  
PostPosted: 03-Dec-2009 5:16 
Majstor kvariša

Automobil: Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
Moze da se desi par stvari
- baterija ima napon ali nema kapacitet pa struja nije dovoljna, ovo se bar lako proveri kupovinom drugih baterija
- mozda negde imas hladan lem ili prekid na plocici daljinca sto hoce da se desi ako je dugo u upotrebi ipak je stiskan milion puta :D .Ovo se isto da srediti sa lemilicom i malo vicniji elektronicar ako nisi sam svoj majstor
- trece je da je razdesena frekvencija na kojoj salje pa treba uparivanje ili korekcija na daljincu sto nije lako s obzirom da je original u pitanju ali mozes da pitas u alarm servisima mozda ti neko moze pomoci.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 03-Dec-2009 6:31 
Neumorno blebetalo

Probaj prvo ovo što je RedBox napisao, jer je to za početak i najjeftinije.

Obzirom da imaš samo jedan daljinac, preporučio bih ti da kupiš najjeftiniji alarm koji je moguće povezati sa centralnom bravom (pretpostavljam da to sada svi mogu) ili drugu centralu za zaključavanje. Na taj način si se osigurao od budućih problema. Kolega Mazdaš sa jednog foruma ima sličan problem (njemu tasteri na daljincu slabo reaguju) i problem nije moguće rešiti lemlenjem, te se odlučio da kupi drugu centralno zaključavanje, bez alarma, ali on ima garažu.
Na taj potez se odlučio pošto su mu saopšitili [sarkazam]izuzetno nisku[/sarkazam] cenu rezervnog daljinca u ovlaščenom Mazda servisu.

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 03-Dec-2009 11:38 
ok razmotriću sve mogućnosti sem Profila jer sam iskusio njihove usluge.Hvala još jednom javiću vam šta sam uradio.

Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 28-Jun-2010 5:34 
:D Napokon popravio sam centralnu bravu zahvaljujući TV Servis majstoru iz Valjeva :care koji ima programe za resetovanje daljinaca raznih marki automobila pa i mazdi.Ubacili smo model auta i godište i odštampali na papir preveli sa engleskog seli u auto pokušali malo više puta i osposobili centralnu bravu preko daljinca.A princip je sledeći sednete u auto otvorite vrata vozačeva ubacite ključ u bravu i upalite kontakt i ugasite tako 3 puta,zatim zatvorite i otvorite vrata vozačeva 3 puta i onda se sama aktivira centralna brava,potom se na daljincu pritisne dugme unlock ili lock dva puta i to je to.Pozdrav :bye

Reply with quote  
PostPosted: 17-Jul-2010 3:09 
Mazdolicus Maximus

Automobil: mazda PREMACY 2.0 DiTD
ja imam mazda premacy 2001 ni meni ne radi daljinac a menjao sam tri puta bateriju jel da probam isto kao ti ili je nekako drugacije sa koje stane ide plusa baterija gde je ploca ili gdeje plastika probacu isto pa pisem sta sam uradio

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 17-Jul-2010 3:47 
Mazdolicus Maximus

nece daljinac mi ne radi sta da mu radim pomagajte sto pre

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 17-Jul-2010 8:07 
Neumorno blebetalo

Probaj ovo sto je koleZa kizo uradio, ocigledno je isti/slican problem.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-Jul-2010 1:47 
Mazdolicus Maximus

probo sam ali moj daljinac ne emituje nikakav signal
to moze da se proveri tako sto upersi bilo koji daljinacu kameru na mobilni i ako vidis nesto ljubicasto il plavo ili belo radi ako ne nista

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-Jul-2010 2:00 
Majstor kvariša

to pod uslovom da ti daljinac emituje infracrvenu svetlosta a ako je radio siglan tesko ces da ga vidis.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-Jul-2010 2:01 
Mazdolicus Maximus

pa dobro moj komsija ima pezo 607 sa daljinsko i na njegov se vidi ljubicasto kod mene ne

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-Jul-2010 2:03 
Majstor kvariša

pa jel ti vozis pezo ili mazdu? Ako na daljincu imas ili onu prozirnu staklenu kupolicu ili prozirni deo od neke tamno crvene il ljubicaste plastike a ne verujem da imas onda ti je daljinac radjen infrared tehnologijom, a inace ako je zatvorena kutijica sa par dugmica onda je radio signal i on se ne meri video kamerom.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-Jul-2010 2:18 
Mazdolicus Maximus

a kako moze da se proveri da li valja

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-Jul-2010 2:19 
Majstor kvariša

u servisu

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-Jul-2010 3:53 
Mazdolicus Maximus

a ono programiranje kod mene ne radi probao sam ali nece
i kako sa ebay narucujete daljince ja neznam kako nemam paypal

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-Jul-2010 3:55 
Neumorno blebetalo

Nikako bez PayPal-a, nazalost.

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 19-Jul-2010 6:20 
Mazdolicus Maximus

a to paypal to je klasicna platna karticna il neka pozajebana

Offline Profile  
Reply with quote  
PostPosted: 19-Jul-2010 9:52 
PayPal je internet posrednički servis za plaćanje u vlasništvu eBay-a: http://www.paypal.com/. Iz BiH se PayPal može koristiti samo kreditnim karticama, ali u trulom zapadu se PayPal može vezati i za bankovni račun.

To je samo jedan od načina za plaćanje na eBay-u, a drugi način je plaćanje preko banke deviznom doznakom. Švabe to nazivaju Überweisung. Iz Srbije je to najlakše odraditi preko Komercijalne banke, ali generalno je petljancija sa računom tj. fakturom koju treba priložiti. Ali ipak funkcioniše, jer znam ljude koji plaćaju bez problema.

PayPal je definitivno lakši, brži i sigurniji način, mada ima trgovaca koji ne prihvataju PayPal (sve manje u zadnje vrijeme). Uvijek me je čudilo kako PayPal iz BiH radi (već nekoliko godina), a iz Srbije još uvijek ne. Vjerovatno zbog zakonodavstva koje sprečava iznošenje deviza.

Reply with quote  
PostPosted: 19-Jul-2010 9:58 
Site Admin

Automobil: Honda CR-V, Mazda 5, Berlingo
Ispisa svasta, pa onda videh da je stekan vec napisao uglavnom sve sto treba, sve u svemu paypal ti je najsigurniji nacin placanja, sve ostalo mogu da te zeznu za pare, a preko njih teze, posto imas refund ako ne stigne roba.

ps. A moze i iz Srbije :cool:

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject: Re:
PostPosted: 12-Oct-2017 12:09 
Mazda driver

Automobil: Mazda 323f bj 2.0 ditd
kizo70 wrote:
:D Napokon popravio sam centralnu bravu zahvaljujući TV Servis majstoru iz Valjeva :care koji ima programe za resetovanje daljinaca raznih marki automobila pa i mazdi.Ubacili smo model auta i godište i odštampali na papir preveli sa engleskog seli u auto pokušali malo više puta i osposobili centralnu bravu preko daljinca.A princip je sledeći sednete u auto otvorite vrata vozačeva ubacite ključ u bravu i upalite kontakt i ugasite tako 3 puta,zatim zatvorite i otvorite vrata vozačeva 3 puta i onda se sama aktivira centralna brava,potom se na daljincu pritisne dugme unlock ili lock dva puta i to je to.Pozdrav :bye

Pozdrav svima, iako je stara tema imao sam problem identičan ovom i riješio sam ga na ovu foru. Nisam mogao da vjerujem ali je upalilo. :D

Na pocetku sam mislio da se baterija ispraznila i kupio sam i zamijenio novom ali se ništa nije dešavalo.

Procedura djeluje i za Mazda 323f bj 2.0D - 2001god

Hvala!!!

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 23 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]