It is currently 17-Dec-2018 3:21

All times are UTC + 1 hour [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
PostPosted: 30-Mar-2017 10:05 
Mazda lover

Automobil: Mazda 3 BK (MZ-CD)
Evo da zapocnemo i ove godine diskusiju. :)

Nisam imao dovoljno vremena da se posvetim onoliko koliko sam zeleo, ali mogu reci da je sajam odlican ove godine. Na zalost, jako malo sam fotografisao jer sam zeleo da se koncentrisem na same automobile vise nego na slike.

Da pocnem naravno od Mazdinog standa. Najvise sam se zagledao u trojku, naravno. Prvi utisak je da su ocekivanja ispunjena u potpunosti, ono sto sam ocekivao, to sam i zatekao. I dalje isti koncept, isti kvalitet, prostranost, dizajn, prakticnost. Jedina zamerka mi je na gepek, pre svega na materijal tepiha koji mi ne deluje dovoljno cvrsto kao kod BK, a takodje nisu ostavili mesto za tocak punih dimenzija. To bas i nije neka zamerka, tako da, sve u svemu, sjajan auto.
Image

Po malo neocekivano i Mazda2 mi se veoma dopala. Mogu slobodno da se usudim da kazem da je u klasi najbolji izbor. Veoma je prostrana unutra, dizajn enterijera izgleda dosta zrelo i uopste ne odaje utisak malog automobila. Obicno ti mali automobili imaju taj neki nezreli dizajn, da ne kazem deciji, ovde to izgleda jako ozbiljno.

Za Mazdu 6 nema sta mnogo da se kaze, takodje izgleda fenomenalno, karavan mozda jos bolje. Strasan dizajn. A kad smo kod dizajna Miata je pobedila jer to treba videti uzivo. To je sve sto cu reci. :)

Pomenucu jos neke (meni) zanimljive modele.
Recimo da me je najvise odusevio Infiniti Q30. Auto u koji sam se zaljubio. Strahovito dobar dizajn, brutalan kvalitet enterijera, sam koncept mi najvise odgovara, cena sasvim realna za taj segment takodje.

Toyota C-HR mi je izgledala super dok nisam seo u nju. Dizajn je stvarno zanimljiv, ali je preglednost losa, sedenje pozadi izaziva klaustrofobiju, kvalitet enterijera je u skladu sa ocekivanjima, ali nista posebno.
Image
Yaris se nije nista znacajno promenio, isti koncept, pozicija sedenja, isti kvalitet materijala, samo noviji dizajn i nista vise.
Image
Image

Sto se tice Honde, jedino sam Civica zagledao. Na slikama mi je izgledao uzasno, ali uzivo izgleda sjajno. Odlican je dizajn i mora da se vidi uzivo. Auto je ogroman, jako sirok, ili je prosto dizajn u pitanju pa odaje takav utisak. E sad, cena jeste diskutabilna jer 28 hiljada evra je zaista mnogo za taj segment bez obzira na opremu, ali valjda oni najbolje znaju sta rade.
Image

Mislim da se Subaru dosta popravio u odnosu na period od pre 7-8 godina recimo, u medjuvremenu nisam video nista od njihovih modela, sada to izgleda bas ozbiljno. Outback bih najozbiljnije razmatrao da sam danas krenuo u kupovinu.

Sto se tice francuza, malo je reci da su me razocarali. Stekao sam utisak da je Reno trenutno ispred Pezoa i Citroena koji su se srozali sto po pitanju kvaliteta a i samog dizajna. Talisman izgleda lepo, ali kada se u njega sedne ona imitacija drveta postane smesna ubrzo.

Mercedes mi je takodje privukao dosta paznje, mislim da je opravdao ocekivanja i da je pravi premium. Iako sam uvek vise voleo BMW, na ovom sajmu mi je Mercedes bio dosta zanimljiviji.
Image

I na kraju, potpuno neocekivano, Seat Ateca. Auto koji mi se jako dopao, ali najvise zbog cene od 21k evra. Jeste da je u pitanju 1.6tdi, ali za neke moje potrebe, mislim da bi taj motor odradio sav posao. Nivo kvaliteta je visok, auto je ogroman, pregledan, sve je savrseno odradjeno, jako dobar odnos ulozenog i dobijenog. Takodje Leon za 15k sa 1.2tsi motorom, sasvim solidna ponuda i mogu reci da odlicno izgleda. Ono sto me je totalno razocaralo na standu VW su Ibiza i Polo koje se srozali na nivo Fiata Punta.

Nadam se da ce neko dodati jos slika, toliko od mene. :ziveli

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 30-Mar-2017 10:28 
Mazdolicus Maximus

Automobil: Alfa 159
Mazda 2 je sigurno jedan od najboljih, ako ne i najbolji auto u klasi, ali mu je i cena poprilicno jaka. Pocetni model sa 75 ks i osnovnim paketom opreme (bez alu felni) je 11500e.
U Revolution opremi i jacim motorom od 115 ks je cini mi se blizu 17000e, sto je puno.
Mazda 3 sedan - sjajna. Izlozeni model u Revolution opremi je 21000e, sto mislim da je fantasticna ponuda. :)
O Mazdi 6 ne bih trosio reci... Za 34000e mislim da se ne moze kupiti auto tog segmenta, u takvoj opremi :care
Honda Civic - totalno razocarenje.
Do 8. generacije mi je bila dream car, ovo sada je po meni katastrofa! Dizajn - potpuni promasaj, sve vise me podseca na Toyotu Prius :bljak: A tu je i cena od vrtoglavih 28000e :shock:

Offline Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: 30-Mar-2017 10:51 
Mazdolicus Maximus

Automobil: mazda PREMACY 2.0 DiTD
Ja sam konacno seo u mazdu 6 za divno cudo ove godine su bile otkljucane, svidja mi se sto u automatiku mogu da se odvucem do kraja nazad i kad izvucem volan mogu da vozim , volan dosta izlazi po dubini, sto mi dosta znaci jer imam dugacke noge i stopala, a ruke nisu bas tolike. Jedino prostor pozadi nije nesto u tom slucaju ali ne mora da se pravi veliki kompromis kao u pasatu na primer ili mondeu koji se cini ogroman dok ne odvuces sediste, u mazdi 6 limuzini pozadi dosta nizak krov mada ni u jednoj limuzini ne sedim lepo nazad ako se uspravim , mnogo su poceli krov da naginju . Cx 5 mi nekako vise odgovara zbog visine. Mada oprostio bi to sestici :drive:
Za honde se slazem dosta je opao kvalitet poslednji dobar je svemirac. U tojoti prius sam se najudobnije osecao i to pozadi ima lepo nagnuta sedista.

Kia i hjundai korektni kao i do sada . Svidja mi se kia optima karavan , generalno sam uvek za karavan verzije. U njoj se lepo osecam vrlo prostrana pri tom iza sebe mogu da sednem komforno.

Skoda superb i dalje odlicna pogotovu prostor , uvek sam voleo superb nekako volim prostrane automobile.

Mercedes C kupe nije me impresionirao iako volim mercedes poslednjih godina me razocaravaju sve vise i vise , jedino S i GLS ne popustaju, nekako su jeftini unutra.

Mazda 2 sa dizelom mislim da je odlican izbor.

Toyota avensis me razocarala da ako podignem sediste do kraja mogu da vozim kroz siber , a kad ga spustim i udaljim se volan jedva malo izadje i ne mogu da ga dohvatim. Hilux odlican po pitanju prostora i cena mu je bila vrlo povoljna da ne lupim sad brojku nisam zapamtio ali se mnogo dobije za cenu.

Reno talisman i generalno svaki reno ima prenizak volan, ista prica kao kod lagune ako levu nogu savijete u kolenu udara u volan , lepo spolja osim reno znaka velicine sake , unutra lepo mada onaj ekran mi izgleda jeftino kao tesla tablet.

Za tojotu CH-R se sedista rade ovde u Leskovcu nedaleko od mog stana imam tamo rodbinu i prijatelje bio sam i licno, koza je Š kategorije, ne moze radnik za 25000 kvalitetno to da odradi...

Offline Profile  
Reply with quote  
Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 1 hour [ DST ]