Mazda Xedos 6 K&N

Modifikacije koje utiču na performanse automobila
Post Reply
kala2
Mazdaš u povoju
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda Xedos 6
Odakle nam dolazite (where are you from): Smederevska Palanka

Mazda Xedos 6 K&N

Post by kala2 » 17-Feb-2012 2:27

Da li neko zna koji je ovo model K&N Filtera.
Image
Hteo bih da stavim K&n filter na moju mazdu.
Gledao sam slike filtera ali nijedan nije isti kao ovaj.
Hvala unapred!

RedboX
Majstor kvariša
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Elantra 1.6 2016 (bila 323BJ)
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Beograd

Post by RedboX » 17-Feb-2012 5:13

Slika ti ne znaci nista jer ovakvih filtera imas milion a razlika je u dimenzijama.
Sa slike mi nesto ne lici da je KN jer oni imaju malo vise na prljavo belo/roze platno.
Jedino da odes na K&N sajt i da trazis po modelu/godista tvog vozila koji ti pasuje.
Svojevremeno sam pokusavao da nadjem tekst koji bi me ubedio sa realnim razlozima da stavim kn kod mene ali nisam nasao jer realno ne bih dobio nista. To ne znaci da se kod tebe nebi nesto osetilo jer ti je jaci motor ali se sve svodi na placebo efekat ako menjas samo filter.
Treba i usis i izduv i jos kojesta.
imas par uvoznik za kn kod nas naci ces ih na gugletu pa pogledaj cene za moj model je bila 8000 rsd.
You only need two tools in life - WD-40 and Duct Tape. If it doesn't move and should, use the WD-40. If it shouldn't move and does, use the duct tape.

kala2
Mazdaš u povoju

Post by kala2 » 17-Feb-2012 8:17

Ne nije to on,nego sam mislio da li ima ovakve dimenzije posto nisam nasao na netu.

kala2
Mazdaš u povoju

Post by kala2 » 17-Feb-2012 8:22

da ovaj nije mozda isti kao onaj gore filter
Image

lavina
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): MAZDA 3 1.6i/TE BK 2003.
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Sad

Post by lavina » 18-Feb-2012 11:30

lici kao da jeste al mozda nisu iste dimenzije al mogu da naprave vidi ovde http://www.deltad.rs/v3/index.php?optio ... &Itemid=21" onclick="window.open(this.href);return false;

Djole
Moderator
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda3 sedan 1.6MZ-CD TX+
Odakle nam dolazite (where are you from): Beograd

Re: Mazda Xedos 6 K&N

Post by Djole » 18-Feb-2012 2:22

Nije isti po obliku, vidi se jos iz aviona. Na tvom je jedna strana uza, druga sira, a ovde je cetvrtasti oblik u pitanju. ;)
Ono karabudzenje filtera, pitanje na sta ispada... ako nije orig. ja se sa tim ne bih za*ebavao, jos treba da osteti motor. ;)
Ljuba je lepo pojasnio kako, sta i slazem se sa njim. Znaci prvo moras da uzmes tacno tvoje dimenzije i onda tek da potrazujes, bez toga ti ne vredi, to mora da pasuje u mm!

TRIO_driver
Mazda lover
Šta vozite trenutno (Your 4wheel pet): Mazda 1500
Odakle nam dolazite (where are you from): Novi Sad

Post by TRIO_driver » 18-Feb-2012 11:09

Video sam kako je Dragan iz Delte to odradio, uzeo je plastiku starog filtera, ubacio srce od KN i zasilikonisao, u sustini ok radi posao, ali postoji model za tvoj po aplikaciji.

Ja imam isto u Supri panel, teram i filter ulja od njih, za panel je dobro sto fakticki vise ne kupujes filter vazduha, samo cistis ovaj, dobijes malo bolji odziv na gas i to je to...Ali, najveca prednost je da ne mozes nista da shebes, jer je sve u fabrickim parametrima..

Pecurka je ucinkovitija sa aspekta zvuka, estetike i performansi, ALI AKO SE POSTAVI NA PRAVO MESTO.

Generalno, ne oseti se neki veliki napredak, tako da ako ocekujes neke konje, batali.

Prva slika je neki stock filter, a dole je slika KN filtera, ali ne znam za koju aplikaciju..

Za tvoj ide ovaj:

http://www.knfilters.com/search/product ... od=33-2072" onclick="window.open(this.href);return false;
Image

Post Reply

Return to “Tuning”